Zımba nedir? Besin maddelerinin çeşitleri ve bileşenleri


Zımba nedir?

Bir zımba görmemiş yada onunla çalışmamış oldukça azca insan vardır. Bir zımba, başlangıçta kullanımı kağıt ciltleme ile sınırı olan olan bir araçtır, sadece dönemin geçmesiyle, bugüne dek piyasada değişik türleri piyasaya sürülmüştür ve değişik görevler için kullanılmaktadır. Zımba ilk kez on sekizinci yüzyılda Louis XVI için Fransa’da yapılmış oldu. Kağıt zımba adını duyduğumuzda aklımıza gelen ilk görüntü şüphesiz kağıt zımbadır sadece zımbanın kullanımı kağıtla sınırı olan değildir. Temel besinler hakkında daha çok informasyon edinmek için bizimle kalınca.

Yiyecek çeşitleri

Bir çok zımbanın özellikleri aynıdır ve kullanımları ve bakımları oldukça basittir. Kendin Yap sanatı meydana getiren insanlardan biriyseniz, değişik şeyler yapmak için zımba kullanabilirsiniz. Daha ilkin de belirtildiği şeklinde, proje türüne yada işinize gore seçebileceğiniz değişik zımba türleri vardır. Ahşap zımba, cerrahi zımba, tabanca zımba, duvar zımbası vb. Piyasada bulunan zımba teli çeşitleri arasındadır.

El aleti

Ahşap zımba

Ahşap zımba, iki parçayı birleştirmek yada birleştirmek için kullanılan en yaygın ve yaygın olarak kullanılan ağaç işleme araçlarından biridir. Ahşap zımba, mobilya yapımı, yollar vb. şeklinde birçok ağaç işleme projesinde kullanılır. İki tane olmak suretiyle değişik tipte ahşap pimler vardır. Manuel, elektriksel, şarj edilebilir Ve rüzgar Alıntı.

manuel zımba

Manuel zımba ile çalışmak için fizyolojik güç gereklidir. Bu aletin kullanımı sınırlıdır ve çoğu zaman davlumbaz, dolap ve tezgahı bağlamak için kullanılır. Bu zımbanın fiyatı öteki türlerine gore oldukça daha düşüktür ve ev kullanımı için kullanılmaktadır. Bu zımba ile çalışmak oldukça basittir ve zımbanın koluna basılarak kullanılabilir. Oldukca amaçlı zımba, tabanca zımba, karton zımba, duvar zımbası manuel zımba çeşitleridir.

Yemek çeşitleri

Elektrikli yada şarj edilebilir zımba?

Bu zımbanın emek harcama şekli manuel zımba ile aynıdır, tek fark bu işi yapmak için ihtiyaç duyulan güç kaynağındadır. Elektrikli zımba, pil ile şarj edilebilir zımba. Elektrikli yada şarj edilebilir zımbalarda, basınçlı bir kol yerine kelebek vida bulunur ve iğneyi düşük basınçla kolayca harekete geçirir. Elektrikli ve şarj edilebilir zımbalar, manuel zımbalara gore daha yüksek bir fiyata haizdir.

havalı zımba

basınçlı hava ile çalıştırılan pnömatik zımba; Bu şekilde basınçlı hava bir hortum vesilesiyle zımbalayıcıya girer ve zımbalayıcıyı delmek için ihtiyaç duyulan kuvveti sağlar. Havalı zımbanın gücü ve uygulama alanı öteki zımbalara gore daha fazladır ve bu tip zımbalar ağaç işlerinde daha sık kullanılır. Havalı zımbalar hakkında daha çok informasyon için aşağıdaki makaleyi okuyun.

Yemek çeşitleri

zımba sorunları

Bir zımba ile çalışırken ortaya çıkabilecek sorunlardan biri iğne ve bıçağın sıkışmasıdır; Bu durumlarda, zımbanın muntazam çalıştığından ve parçalarının sağlam olduğundan güvenli olmalısınız.

Yemek çeşitleri

rahat yapı

Zımbalayıcı kaldıraca benzer bir alete haizdir ve aşağıdakiler dahil olmak suretiyle çeşitli parçalardan oluşur:

Kol yada forvet bıçağı: İğneye vurup bastırarak makineden çıkacaksınız. Bu, elde tutulan bir zımba makinesinde, basınçlı hava basıncı altındaki bir pnömatik makinede ve bir elektrik akımı yada pil tarafınca üretilen kuvvetle elektrikli yada şarj edilebilir bir makinede yapılır.

İğne konumu: Uzatılabilir bir yapıya haizdir ve içine iğne yerleştirilmiştir.

itici kol: İğnenin arkasındaki bir yay tarafınca meydana getirilen tazyik, kalan iğnelerin çıkışa doğru hareket etmesine niçin olur ve bir iğne bittiğinde bir sonraki iğne değiştirilir.

Umarız bu makaleyi okuyarak temel besin türleri hakkında yararlı bilgiler edinmişsinizdir. Satış uzmanlarının eksiksiz detayları, teknik özellikleri ve uzman tavsiyelerine gore her türlü besin ürününü Sazokar internet adresinden kolayca satın alabilirsiniz.Source bağlantı