Zemin Boyası – Epoksi Zemin Kaplama


Zemin boyası tavsiyeleri duvar boyası benzer biçimde süratli uygulanana güzel duyu ve sağlam bir yapı malzemesidir. Epoksi zemin boyası iyi mi uygulanır? Fiyatlar nedir benzer biçimde mevzular hakkında lüzumlu detayları yazımızdan bulabilirsiniz.

Zemin Boyası Nedir?

Zemin Boyası Ara duvar boyası kadar kolay yerleştirilmiş ve her türlü kapalı ve açık mekanların zeminlerini korumuş olan, güzel duyu ve kullanışlı bir görünüme kavuşturan bir yapı malzemesidir. Zemin boyası öteki zemin kaplama sistemlerine gore oldukca daha süratli kürlenen, kullanım daha süratli üretilen ve düşük maliyetli maliyetlere haiz bir malzemedir.

Self level Epoksi Kaplama 3
Zemin boyası epoksi kaplama esaslı boyalarla yapılıyor

Zemin Boyamasının Öteki Kaplamalarına Nazaran Farkları

Zemin boyası öteki zemin yapı malzemelerine gore oldukca daha düşük işçilik maliyetlerine haizdir. Uygulama hazırlığı oldukca daha kısa sürmekte ve kolay kürlenmekte olan zemin boyaları çoğu zaman epoksi kalıntılarını temel alan malzemelerdir. Esnek ve tüm vücudu kolay giydirme işlemleri uygulanan boya, yekpare olarak tüm alanlara uygulama yapılmasına olanak sağlar. Ayrca diger malzemeler benzer biçimde ayrica bir gerdirme ve ek araç-gereç kullanilmadigindan, tüm yüzeylerde fazladan agirlik olusturmaz. Yüksek ağırlıklara dayanıklı bir araç-gereç olduğundan yoğun insan ve vasıta iletkenlerine yüzeysel dayanım göstermektedir.

Zemin Boyası Iyi mi Yapılır

Zemin boyası yapılmadan ilkin yerin boyanması için hazır duruma getirilmesi sonlandırılır. Bu kapsamda zeminde bulunan her türlü eski kaplamaya ilişkin kalıntılar temizlenir ve yüzey tüm yabancı materyallerden arındırılır. Sonrasında yüzeyde bulunan çatlakların giderilmesi ve prüzsüz bir yüzey elde edilmesi gereklidir. Sonrasında tamamen yüzey nemden arındırılmalıdır. Nemden arındırılmamış yüzeylere yapılacak yüzey boyası hemen sonra orta ve kısa vadede kabarmalara niçin olabilir.

Mat beton epoksi uygulama min
Epoksi zemin boyama için hazırlık süreci

Zemin Boyası kriterleri

Zemin boyası fiyatlarına uygulanan fiyatlar uygulanan kalınlıkların kalitesine gore değişim göstermektedir. Bilhassa yerli ve ithal ürünlerde oldukca değişik Fiyatlar ile karşılaşmak mümkün olup bu mevzuda tüm seçimi yönlendirerek müşterimize anlatarak uygulama yapıyoruz. Ek olarak yerin durumu ve istenen kaplama kalınlığı da Fiyatlar mevzusunda mühim bir kriterdir.

Teklif İçin TıklayınızSource link

Bunları da sevebilirsiniz