Yüksek Isı Epoksi Kılavuzu – Epoksi Isıya Dayanıklı mı?


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Epoksi kullanmak, onu kullanabileceğiniz muhtelif yollarla oldukça popüler hale geldi. Bu, mücevher ve muhtelif sanat projelerinden döşeme benzer biçimde daha büyük, daha endüstriyel uygulamalara kadar değişen daha minik projeleri ihtiva eder. Ek olarak birçok değişik üreticinin yanı sıra geniş bir ürün yelpazesine haiz oldukları için doğru ürünü kura çekmek zor olabilir. Bu, bilhassa ısıya dayanıklı epoksi arıyorsanız doğrudur.

Epoksi ısıya dayanıklı mı?

Bu probleminin cevabı evet fakat belli kriterler var. İlk ilkin en temel Kendin Yap epoksi reçineleri daha minik projeler için, bükülmeye başlamadan ilkin yalnızca muayyen bir oranda ısıya karşı koyabilir.

Yüksek sıcaklık epoksi, normalden daha yüksek sıcaklıklara maruz kalan daha sıkıntılı ortamlarda kullanılmak suretiyle tasarlanmış oldukça değişik bir ürün türüdür. Piyasada, bardak altlığı benzer biçimde daha minik projeler için evde güvenle kullanılabilen ısıya dayanıklı epoksi mamüller de bulunmaktadır.

Epoksi Ne Kadar Isıya Katlanabilir?

Tipik olarak epoksi, kısa süreler için 150 dereceye / 300º Fahrenhayta kadar karşı koyabilir. Isıya dayanıklı epoksi aşırı ısıya karşı dayanıklıdır üreticiye ve ürüne bağlı olarak 600° Fahrenheit’e kadar.

ebook epoksi reçine

Yüksek ısı epoksi ne algılama geliyor?

Yüksek Sıcaklıklı Epoksi, bilhassa endüstriyel uygulamalarda yahut tezgah üzeri benzer biçimde daha büyük projelerde kullanım için hususi olarak formüle edilmiş bir üründür. Bu, tayyare ve otomotiv ekipmanı benzer biçimde muhtelif mekanik ve elektrik onarımlarında kullanması ihtiva eder.

Bu durumlarda bir sızdırmazlık maddesi, yapışma arttırıcı yahut kaplama gerekiyorsa, epoksi dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır.

reçineyi nereden alabilirim
Sıcak yemek ve içecekler çoğu zaman masanın üstüne yerleştirildiğinden, son kat için ısıya dayanıklı bir epoksi reçine gereklidir.

Epoksi Isı Limitleri

Bayağı DIY epoksiniz minik miktarlarda ısıya karşı koyabilir, sadece 20°C ile 90°C (68 -195 Fahrenheit) arasındaki herhangi bir ısı moleküler yapıda bir değişikliğe yol açar ve epoksi yumuşar ve eğrilmeye yol açar. Bu, epoksinin kauçuk benzer biçimde bir şeye dönüştüğü ve sert, camsı dokusunu kaybetmiş olduğu demektir. Sözgelişi epoksi mutfak yüzeylerinizde bunu önlemek için fırın eldiveni kullanmak en doğrusudur.

Öte taraftan, yüksek ısı epoksisi, üreticiye ve ürüne bağlı olarak 315°C’ye (600°F) kadar sıcaklıklara dayanacak biçimde hususi olarak formüle edilmiştir. Bu tür epoksi ürünlere kuvars benzer biçimde dolgu maddeleri eklenmiş olur yahut epoksinin yüksek sıcaklıklara dayanmasını elde eden titanyum benzer biçimde şeylerle takviye edilebilir.

Yüksek Isı Epoksi Önerisi: Taş Kaplama Epoksi

Kaplama yapmak arzu ettiğiniz yüzeye bağlı olarak yoğun kullanıma dayanabilen ve sıcaklık direnci yüksek bir ürüne gerekseme duyabilirsiniz. Stone Coat markası, popüler bir ısıya dayanıklı epoksi reçinesidir.

Stone Coat Epoksi Nelerdir?

Stone Coat Epoxy, DIY projelerini olası kılmaya destek olan bir üründür. Masa üstlerinizde ve tezgahlarınızda mükemmel değişimler yapmak için kullanabilirsiniz. Epoksi mutfakta, banyoda yahut tadilat icap ettiğini düşündüğünüz herhangi bir masada muhtelif yüzeylere uygulanabilir.

Stone Coat Tezgah Üstü Isıya Dayanıklı Epoksi
 • 24 saatte kürleşir, kendiliğinden yayılır
 • 425°F’ye kadar ısıya dayanıklı, kristal berraklığında ve UV’ye dayanıklı
 • Çizilmeye karşı dayanıklı, gıdaya müsait, VOC içermez

Amazon’da görüntüle

Taş Kaplama Isıya Dayanıklı Epoksi Artıları ve Eksileri

Aşağıda, niçin ısıya dayanıklı epoksi kullanmanız yahut kullanmamanız icap ettiğinin bir sıralaması bulunmaktadır.

AVANTAJLAR

 • Epoksi dayanıklıdır ve hem büyük güç aynı zamanda stabilite sunar
 • Ürün alev geciktiricidir
 • Güzel cilalanmış bir yüzey sunar
 • Muhteşem derecede düz ve düz bir yüzey sağlar
 • Stone Coat Epoksi modifiye edilmiştir ve UV direnci sunar
 • Ürün bununla birlikte besin maddelerine uygundur ve mutfakta kullanmak için mükemmel bir üründür.

DEZAVANTAJLARI

 • Birtakım ısıya dayanıklı epoksiler iyileşebilir ve sarı bir ton oluşturabilir. Pak ve cilalı bir görünüme ihtiyacınız olduğunda arzu ettiğiniz bir şey değil.
 • Kürleme işlemi esnasında ek ısıtma yöntemlerine ihtiyacınız olabilir, bu da bütün işlemin daha uzun sürmesine yol açar.
 • Ürün, istenen neticeleri elde etmek için daha pahalıya mal olabilir.

Stone Coat Epoxy ile iyi mi çalışılır?

Birkaç bayağı direktif ve video, bütün süreç süresince size adım adım rehberlik edecektir. Stone Coat Epoxy, kendin yap projesiyle meşgul olduğunuzda kullanmak için muhteşem bir üründür, sadece hem yükleniciler aynı zamanda tasarımcılar etkilenecektir. Eski tezgahınıza yeni bir nefes getirin ve dayanıklı ve işlevsel bir şey yaratın. En çok dökme derinliği tabaka başına 1/8″‘dir.

Stone Coat Epoxy ile çalışmanın avantajları:

 • Eski tezgahlarınızı yine tasarlamak talep eder misiniz? Stone Coat Epoxy kullanarak kolayca binlerce tutum edebilirsiniz. Kendin Yap.
 • Bütün süreç süresince size yol yayınlayan, takip etmesi rahat video eğitimi
 • Ürün etraf dostudur
 • VOC (uçucu naturel bileşikler) yoktur
 • Nihai ürün çizilmeye karşı dayanıklı, temizlemesi rahat ve dayanıklıdır
 • Yeni tezgahınız 500°F’ye kadar ısıya dayanıklıdır
 • Gözeneksiz, kristal berraklığında bir yüzey oluşturur

epoksi ısıya dayanıklıdır

Stone Coat Epoxy kullanımında altı temel adım

Sone Coat Epoxy kullanırken izlenecek altı temel adım vardır.

 1. Sertleştiricinin ve arkasından reçinenin tam olarak eşit kısımlarını ölçün.
 2. Lüzumlu zaman süresince iyice karıştırın. Katkılarınızı ve renklerinizi karıştırın.
 3. Düz bir tesviye aletiyle boya katınızı uygulayın ve kabarcıkları gidermek için bir kaynak makinesi kullanın.
 4. Renk katmanından 24 saat sonrasında saydam bir kat ilave edin. Yüzeyi zımparalamak için zımpara kağıdı kullanın ve tozu nemli bir bezle silin.
 5. Kemikleşme süresi, birkaç gün sonrasında sertleşmelidir.
 6. Yeni ve geliştirilmiş tezgahlarınızın tadını çıkarın. Düzgüsel yüzey temizleyicileri ile pak tutun ve ovmaktan kaçının.

İpucu: Projeniz için ihtiyaç duyulan reçine miktarını hesaplamak için Epoksi Hesaplayıcımızı kullanın

Isı direncini ne azaltabilir?

Epoksinin ısı direncini azaltmanın birkaç yolu vardır. Her şeyden ilkin, karışım oranını daima muhteşem tutmak önemlidir, zira değişimler reçinenin özelliklerini değiştirebilir. Bu, ürünlerinizi lüzumlu zaman süresince müsait biçimde karıştırmayı ihtiva eder. Sağlanan bütün talimatları uyguladığınızdan güvenilir olun.

Pigmentler yahut mürekkepler benzer biçimde katkı maddeleri ile ısı direnci azalır. Bunu önlemek için, sıcaklık direnci özelliklerini iyileştirmek suretiyle başka bir saydam son kat uygulanması öneri edilir.

epoksi kuruması ne kadar sürer

Isıya dayanıklı epoksi reçine için ipuçları ve püf noktaları

Daha ilkin belirtildiği benzer biçimde, en iyi sonuçlar için daima sağlanan talimatları yakından takip edin. Herhangi bir sapma istenen sonuca yol açmayacaktır. Projeye bağlı olarak, ihtiyaç duyulan müddette bereketli çalışabilmeniz için yalnızca ihtiyaç duyulan oranda karıştırın.

 • Süreç esnasında vakit muazzam olabileceğinden hazırlık oldukça önemlidir.
 • Sırt ağrısını önlemek için doğru yükseklikte bir emek verme masası sağlayın.
 • Başlamadan ilkin bir bezin üstüne birazcık izopropil alkol koyun ve toz parçacıklarını silin.
 • Doğruluğu sağlamak ve eşit bir tutarlılık elde etmek için karıştırırken bir zamanlayıcı kullanın
 • Ürünü etkileyebileceğinden, emek verme alanınızdaki ısı ve nemin bilincinde olun. Epoksi yapışkan yahut mumsu bir manzara geliştirebilir. Daha soğuk havalarda, reçinenizi sertleştirici ile karıştırmadan ilkin ısıtarak riski en aza indirebilirsiniz.
 • Geniş, düz yüzeylerde, epoksi karışımını eşit biçimde yaymak için bir mala yahut terazi kullanın.
 • İşlem esnasında bir fırça kullanırsanız, kıllarını dökmeyen kaliteli bir fırça olduğu için güvenilir olun. Siyah bir fırça kullanmayı kontrol edin, böylece kolayca tespit edebilir ve düşerse karışımdan çıkarabilirsiniz.

ısıya dayanıklı reçine

 • Bir kokteyl çubuğuyla baloncuk patlatmayı deneyebilir yahut birkaç saniye minik bir kaynak makinesi kullanabilirsiniz. Çökmeyi önlemek için brülörü minimum 20 santimetre uzakta tutun. Ek olarak eklediyseniz alkol mürekkepleri Boyama için alev kullanmamak en iyisidir. Fön makinesini en yüksek ayarda kullanmayı da deneyebilirsiniz, sadece bu daha uzun devam eder.
 • Kaynak makinesi kullanıyorsanız, onu projenizin haricinde çalıştırın. Bu, tozun yahut öteki parçacıkların işinizden değil, çalışmanızdan uçmasını sağlar.
 • seninkini iyileştir reçine projeleri tozsuz bir yerde
 • Pigmentler yahut tozlar benzer biçimde katkı maddeleri ilave ederek epoksinin kimyasal özelliklerini değiştirdiğinizi ihmal etmeyin. Bu, toksik olmamasının yanı sıra sıcaklık direncini de azaltır. Sıcak öğeleri üzerine yerleştirmek için saydam bir üst tabaka ilave edin.
 • Hemen sonra kaygan epoksiyi temizlemek için aseton kullanabilirsiniz. Yerde kuruduğunda, ısıtmak için kaynak makinesini ve kazımak için bir tornavida kullanın.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz