Yeni Solo Goya Pouring Medium ne kadar iyi?


SOLO GOYA serisi ile KREUL, akrilik döküm için mükemmel sanatçı ürünleri sunuyor. Yeni Solo Goya Pouring Medium yakında piyasaya sürülecek ve şimdiden ön sipariş verilebilir. Bu yeni, ümit verici dökme ortamını sizin için kontrol etme izni verilen ilk kişiler biziz. Ek olarak Solo Goya Akrilik akrilik boyaları ve Solo Goya Gerdirilmiş Kanvas Basic Line’ı testimize dahil etmemize izin verildi.

KREUL Hakkındaki | Bir tek Goya

KREUL, ilk Alman sanatçı boya fabrikasıdır ve tam 180 sene ilkin bir sanatçı, girişimci ve icat eden olan Carl Kreul tarafınca kurulmuştur. KREUL, Frankonya, Hallerndorf’ta her şeyi geliştiren, üreten ve yöneten dördüncü nesil bir aile şirketidir. KREUL ürünlerinin tüm bunlar Almanya’da üretilmiştir!

Kontrol etmemize izin verilen mamüller:

Solo Golya döküm sıvısı

Solo Goya Pouring Fluid, su bazlı bir dökme sıvısıdır. Akrilik boyaların renk parlaklığını değiştirmeden akış davranışını optimize eder ve Solo Goya Akrilik akrilik boyalarla muhteşem ahenk sağlar. Oldukca ivedi kurur ve ipeksi bir parlaklığa haizdir. Aşağıdaki konteyner boyutları mevcuttur:

Solo Golya Akrilik

Yüksek pigmentli, ışığa dayanıklı, su bazlı akrilik boya, yüksek renk yoğunluğu, parlak parlaklık ve oldukca iyi opaklık ile karakterize edilir. Yumuşak, elastiki bir kıvama, orta viskoziteye haizdir ve süratli, eşit ve mat bir halde kurur. Solo Goya, 3 metalik ton ve sedef parıltılı efektli 6 efekt rengi dahil olmak suretiyle 48 renkten oluşan oldukca geniş bir renk yelpazesi sunar. Solo Goya Akrilik, muhtelif setlerin yanı sıra tekli şişelerde yahut şişelerde mevcuttur:

Solo Goya gergin tuval

Solo Goya sedye çerçeveleri iki değişik kalitede mevcuttur: Solo Goya Gergin Kanvas Temel Seri, orta kalitede mevcuttur. %100 pamuktan, 380 g/m²’den üretilmiştir ve dört kere astarlanmıştır. Sanatçılar, yüksek talepler için yüksek kaliteli Solo Goya Gergin Kanvas Premium Serisini seçiyor. Bu kanvaslar %100 pamuktan üretilmiş, 400 g/m², 4 kat astarlanmış ve hafifçe emici astarlıdır. Sedye çubukları FSC sertifikalı yumuşak ağaçtan yapılmıştır. Sedyenin boyutuna bağlı olarak, sedye bir orta çubuk yahut bir haç ile sabitlenir. Boyama bezi arkaya katlanır ve arkadan zımbalanır.

Solo Goya sıvı döküyor

Kontrol serisi hakkındaki

KREUL, kullandığımız bütün ürünleri bizlere sağlasa da, bu kontrol serisinin odak noktası normal olarak yeni Solo Goya Pouring Fluid’dir. Ürün, öteki dökme ortamlarına ve öteki markaların akrilik boyalarına kıyasla ne kadar iyidir?

Güvende olmak ve tesadüfleri önlemek için, her iki kontrol emek vermesi için iki döküm oluşturduk (doğrusu toplam 4 imaj) 1. testte, yeni Solo Goya Pouring Medium ve Solo Goya Akrilik renklerinin hususi olarak eşleştirilmesi ve 2. testte öteki marka akriliklerle beraber Solo Goya Pouring Medium. Ek olarak, Pouring Fluid’in öteki üreticilerin boyalarıyla kullanılıp kullanılamayacağını ve ne seviyede kullanılabileceğini de öğrenmek istedik.

Her şeyi Flip Cup yöntemini kullanarak, her seferinde 20 x 20 santimetre’lik Solo Goya gergin tuval üstünde kontrol ettik. Gölgeler açısından şunları seçtik: beyaz, limon yeşili, pembe, mor, aleni mavi ve kobalt mavisi. Karşılaştırma açısından alternatif akrilik boya markalarında da aynı tonları kullandık normal olarak. Her iki kontrol çalışmasında da kapaklı kapları iki değişik renk dizisinde katmanlara ayırdık. Bir kere: Beyaz, Pembe, Menekşe, Kobalt Mavisi, Aleni Mavi, Kireç Yeşili. İkinci resimde tam tersi sırada. Renk katmanları daima birazcık beyazla ayrılır.

Imtihan 1: Solo Goya Akrilikleri ile Solo Goya Dökme Bilici

Solo Goya Akrilik renklerinin tümü, Solo Goya Pouring Fluid ile oldukca iyi karışmıştır. Dökme ortamı su bazlı olduğu ve aslına bakarsan fazlaca sıvı bir kıvama haiz olduğundan asla su eklememize gerek kalmadı. Solo Goya’nın akrilik boyaları da oldukca macunsu değildir ve akrilik dökme için optimum, orta viskoziteye haizdir. Mamüllerin tamamı birazcık daha likit tarafta olduğundan başlarda sedye çerçevesinden rengin oldukca fazla akacağından korktuk. Sadece, şaşırtıcı bir halde, her şey renk karışımında muhteşem bir tutarlılıkla sonuçlandı. Viskoz bal benzer biçimde, olması gerektiği benzer biçimde! Daima olduğu benzer biçimde, karışım payı renkten renge birazcık değişmiş olur, zira öteki bütün akrilik boyalar benzer biçimde bunlar da değişik pigment yoğunluklarına ve viskozitelerine haizdir. Bununla beraber, yaklaşık olarak 1 kısım renkliye 1,5 ila 2 kısım ortam payı kullandık. Katkı maddesi olarak Garnier Mucize Hasım kullanmaya karar verdik, zira bu daima süper güzel hücreler yaratır.

Renk karışımını flip cup gibi kanvas üstüne koyuyoruz ve sedye çerçevesine oldukca güzel yayılıyor. Hücre oluşumuna aldanmak gerekmiyordu, hücreler aslına bakarsan bardak tuval üstüne düştükten daha sonra oluşuyordu. Sadece yeniden de Bunsen brülörünü kullandık zira optimum bir hücre elde etmek istiyorduk.

ürün testi solo goyaSolo Goya dökme ortamı

Kontrol 1’in her iki kontrol çalışmasında da güzel, büyük, güzel şekillendirilmiş ve keskin bir halde tanımlanmış hücrelere haiz iki süper güzel döküm oluşturuldu. (Bir görüntüde, hücrelerin birazcık bozuk çıkmasının tek sebebi, birazcık boya karıştırmamız ve tuvali ileri geri oldukca sert hareket ettirmemizdi.) Bir bir gölgelerin renk ayrımı harikaydı. Nerede ise asla “pis” renk tonu yoktu, bu ne olursa olsun en azından renk seçimimiz ve tabaka düzeni ve yöntemimizden kaynaklanmıyor.

Kuruduğunda, ipeksi bir parlaklık kararı ve son aşama parlak ve parlak renkler ile dökümler de oldukca güzel. Ek olarak, ara ara öteki dökme ortamlarından da bildiğimiz benzer biçimde, kuru yüzey asla yapışkanlık hissi vermez. Solo Goya Pouring Medium’un son aşama süratli kuruma süresi ne olursa olsun dikkat çekicidir – ortalama 12 saat sonrasında resimler tamamen kurumuş ve yüzeye dokunulabilir hale gelmiştir. (Sadece, tedbiri elden bırakmamak için resimleri minimum iki ila üç hafta kurumaya bırakmanızı ve sadece hal böyle olunca cilalamanızı tavsiye ederiz – zira dökülen parçalarda uzun vakit görünmez bir artık rutubet kalır.

Solo Goya nefes nefese sıvı
Kontrol 1’deki iki fotoğraf, flip cup yöntemi kullanılarak aynı renkler değişik biçimde katmanlandığında iki dökümün ne kadar değişik sonuçlar verdiğinin güzel bir örneğidir. Solda limon yeşili pek görünmüyor – sağda ise pembe hemen hemen tamamen yok.

Imtihan 2: Öteki markaların akrilik renkleriyle Solo Goya Sıvı Dökme

İkinci tecrübe etme emek vermesi için Solo Goya Pouring Medium’u öteki üreticilerin akrilik boyalarıyla beraber kullandık. Bunlar Valejo, Amsterdam, Stylex ve Gersaecker I love Art markalarından. Yaklaşık olarak, burada birazcık daha çok oranda Pouring Fluid’e ihtiyacımız vardı zira kullandığımız renkler ara ara oldukca macunsuydu, bilhassa Amsterdam ve Gerstaecker’de. Bununla beraber, Amsterdam’ın kobalt mavisi ile birazcık su eklenmesi gerekliydi, zira bu gölge hakkaten son aşama koyu renkli. Ve: Kontrol 2’de, renklerin Kontrol 1’dekinden yaklaşık olarak birazcık daha uzun vakit karıştırılması gerekiyordu, zira başlarda Pouring Medium ile Solo Goya renklerinden birazcık daha azca emülsifiye oldular. Sadece yeterince uzun vakit karıştırırsanız, bu vaziyet azalır ve oldukca muntazam ve akıcı bir emülsiyon da kaynaklanır.

Hemen sonra 1. testte olduğu benzer biçimde renkleri yine tuvale flip cup olarak koyuyoruz. Bu kontrol çalışmasında renkler de ekranda iyi bir halde dağıtıldı. Sadece burada renk karışımları için en müsait viskoziteyi bulmakta daha çok güçlük yaşadık. Renkler ya birazcık fazla viskozdu, bu da hücrelerin sayılarının kendi başlarına daha azca olduğu anlamına geliyordu (ateşleme lüzumlu!) yine bozuldu yahut kısmen kayboldu. Renk ayrımının kontrol 1’dekinden birazcık daha azca iyi bulunduğunu bulduk.

Kuruduğunda, bu iki döküm de oldukca parlaktır ve tıpkı 1. testteki benzer biçimde saten bir bitişe haizdir. Tekrar kuruduğunda yapışkan değildir ve kuruma süresi hızlıdır.

Solo Goya Akrilik Dökme
Soldaki resimde, renk karışımı fazlaca viskozdu – fazlaca ufak, yuvarlak hücreler oluşmuştu. Öte taraftan sağda, renk karışımı fazlaca sıvıydı – hücreler nispeten büyük hale geldi, sadece tükendi yahut birazcık bozuldu.

Solo Goya ürünleriyle yaptığımız testlerin video incelemesi

Daima olduğu benzer biçimde, kontrol sürüşlerini sizin için bir videoya kaydettik:

Kontrol edilen Solo Goya ürünleriyle alakalı sonucumuz

Solo Goya döküm sıvısı

Bizlere bakılırsa Solo Goya Pouring Medium ile alakalı her şey tam yerinde. Aslen piyasadaki denediğimiz en iyi akıtma ortamlarından biri diyebiliriz. Bir tek en iyilerden biri değil, bununla birlikte en ucuz ustalaşmış dökme ortamlarından biridir – hakkaten yenilmesi zor bir fiyat-performans payı!
Dozlama oldukca sıradan olduğu için ve burada ek su ilavesi lüzumlu olmadığından, döküme yeni başlayanlar için de oldukca uygundur. Sadece, ne olursa olsun araç-gereç hikayesinde en yüksek talepleri olan döküm profesyonelleri için de. Solo Goya Akrilik boyalarla beraber kullanılmasını öneri etsek de öteki markaların akrilik boyaları ile de mükemmel bir halde kullanılabilir. Şu sebeple bu aslına bakarsak bu renklerle muhteşem ahenk sağlıyor.

Solo Goya akrilik boyalar

Solo Goya Akrilik renkleri, güzel, parlak renklerden oluşan oldukca geniş bir renk paleti ve akrilik döküm için oldukca iyi bir tutarlılık ile ikna eder. Ayrıca, akrilik boyalar mükemmel pigmentlerle oldukça yüksek kalitede ve son aşama makul bir fiyata! Renkler de ( Pouring Fluid benzer biçimde ) öteki markalara kıyasla oldukca azca kokuya haizdir ve bu yüzden kullanımları son aşama zevklidir. Ek olarak Solo Goya Akrilik’in değişik ebat ve renk kombinasyonlarında birçok değişik sette mevcut olmasının mükemmel bulunduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, Solo Goya Akrilik bununla birlikte öteki dökme malzemeleriyle kullanım için oldukca uygundur – deneyimlerimiz bunu gösteriyor.

Solo Goya gergin tuval

Solo Goya Basic Line’dan 20 x 20 santimetre ve 40 x 40 santimetre boyutlarındaki tuvalleri denememize izin verildi. Her ikisi de oldukca iyi kaliteleri ile bizi oldukca ikna ettiler. Solo Goya Gerdirilmiş Kanvas oldukca sağlamdır ve yüksek kaliteli bir keten kumaşla kaplanmıştır ve astarlanmıştır.Bu mükemmel nitelik ile Solo Goya kanvaslarının daha büyük formatlarda döküm için oldukca müsait bulunduğunu pekâlâ hayal edebiliriz.

Solo Goya akışkan sanatı


Kontrol edilen bütün mamüller KREUL / Solo Goya tarafınca tarafımıza sunulmuştur. Bu aşamada, bunun için oldukca teşekkürler. Sadece bu, malzemeler ile alakalı görüşümüzü etkilemez. Testleri olabildiğince objektif bir halde yapmış olsak da, bunlar normal olarak yeniden de şahsi görüşlerimizdir.

KREUL / Solo Goya hakkındaki daha fazlasını öğrenin:

http://c-kreul.de/KREUL-Farben-fuer-Kuenstler.1440.0.html
https://www.youtube.com/user/Kuenstlerfarben
https://www.feysbuk.com/KREULpaint
https://www.instagram.com/KREULpaint/
https://twitter.com/KREULpaint
https://www.pinterest.ch/kreulpaint/

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz