Yeni bir evyeyi değişiklik yapmak ve takmak için video ve eğitim kılavuzu


Tezgaha zarar vermeden lavabo oluşturmak kolay bir iş değil fakat bu alanda temel becerileriniz var ise bunu birkaç saat içinde yapabilirsiniz. Evyeyi kurmadan ilkin bu makaleyi okumanız tavsiye edilir.


Mutfak tasarımında senelerdir birçok unsur popüler olmuştur. Mesela, dolaplar hala yükseltilmiş süpürgeliklere haiz, tezgahlar plastik laminattan yapılmış ve fayans çoğunlukla lavabonun ve mutfak zemininin arkasını kapatmak için kullanılıyor. Fakat yeşil küvetin etrafındaki çirkin çelik şerit hakkında ne düşünüyorsun? Hala mutfak aletlerinde kullanılıyor mu?

leğen kemiği

Ne yazık ki, lavabonun değiştirilmesi kolay bir iş değildir, sadece bu yazıda size bunu iyi mi yapacağınızı öğreteceğiz. Tüm sıhhi tesisatta olduğu şeklinde, bu işe sabah ilk iş olarak başlayın, böylece bir şeyler ters giderse gece bitirebilirsiniz.

Mutfak lavabosunu değişiklik yapma adımları

İlk ilkin, haiz olduğunuz bölmenin boyutunda bir lavabo satın alın (daha büyük bir tane satın alabilirsiniz, sadece bölmeyi genişletmek zor bir iştir). Lüzumlu tüm ekipmanı alın ve çalışmaya hazırlanın. Dökme demir küveti değişiklik yapmak istiyorsanız, onu kaldırmak için desteğe ihtiyacınız var.

Dolabı paklayın ve bir el feneri ile dolaba girin. Lavabo ve flanş bandını sabitleyen kelepçeleri gevşetin ve tahliye ve su besleme borularını ayırın.

leğen kemiği

Yardımcınızdan pelvisi yukarıdan tutmasını ve aşağıdan yukarıya doğru bastırmasını isteyin. Lavabonun etrafındaki harcı açmak için bir macun bıçağı kullanmanız gerekebilir. Eski küveti çıkardıktan sonrasında, yeni teknenin boyutunu boş yuvaya uyacak şekilde deneyin.

leğen kemiği

Musluğu üreticinin talimatlarına nazaran monte ederek yeni lavaboyu hazırlayın. Birçok kişinin lavabo kurarken yapmış olduğu hatalar içinde şunlar yer alır: kurulumdan ilkin temizlememek ve kurulumdan ilkin musluğu takmamak. Yeni paslanmaz çelik lavabolar fena kokar, bu yüzden onları dışarıda sudan geçirin. Cıvata ve somunlara bu aşamada kolayca erişilebildiği için vananın montajı kolaydır. Bulaşık deterjanı spreylerinin tabanı dahil tüm takıları takının.

Boruların tabanına, bulaşık deterjanı kabına ince bir şerit döşem macunu sürün ve püskürtün.

Kenarların altına dolgu macunu sürün ve istenen aralığın üstüne yerleştirin.

Kuyruk borusunu ve tahliye borusunu takının. Bu aşamada hem mastiği hem de contayı kullanabilirsiniz. Üreticinin önerilmiş olduğu şeyi yapın.

leğen kemiği

Yeni klipler yükleyin. Hortumları ve tahliye borusunu takının. Esnek bir hortum kullanıyorsanız, eski hortumu yine kullanmayın. Bir süre sonrasında contalar sertleşir ve boruların uçlarına tam olarak oturmaz, bu yüzden yeni bir conta kullanmanız gerekir.

Son olarak, su musluğunu açın ve birkaç dakika açık bırakın. Suyun hiçbir yere sızmadığından güvenli olun. Bilhassa bağlantı boruları ile ilgili olarak. Yukarıdaki adımları izleyerek lavaboyu kolayca değiştirebilirsiniz. Yukarıdaki adımlardan herhangi biriyle ilgili herhangi bir sorunuz var ise, bu tarz şeyleri yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.Source bağlantı