Yaşam ve emek verme ortamına uygun güz dekorasyonu ve 20 renk kombinasyonu


Dekora daha çekicilik kazandıran ilkelerden biri de dekorun renklerini mevsimlere gore eşleştirmek. Aşağıdaki yazımızda, dekorasyonunuzda kullanmanız ihtiyaç duyulan güz mevsimine uygun renkler hakkında size bazı ipuçları verdik:


Böğürtlen

sonbahar dekorasyonu

Böğürtlen rengi ile sıcak renkleri ve güz dekorunu evinize taşıyın. Resimde gördüğünüz benzer biçimde bu mor tayfı evin duvarında ve zemininde kullanabilirsiniz.

Ek olarak okuyun: Mutfağa ve dekorasyonuna uygun 7 renk

klasik mavi

sonbahar dekorasyonu

Pantone tarafınca tanıtılan 2020 yılının rengi olan klasik mavi, ev dekor güzelliği olarak ikiye katlanıyor. Lacivert, güz dekorunun sunmuş olduğu sakinleştirici renklerden biridir.

turuncu

sonbahar dekorasyonu

Yatak odası halısı ya da yatak örtüsü alırken turuncu rengi tercih edebilirsiniz. Bu renk, beyaz ile beraber etkisi altına alan bir kontrast oluşturarak mekana sıcacık bir ısı katar.

yeşil Mavi

sonbahar dekorasyonu

Duvarın mavisi ve yeşili bu yiyecek alanına canlılık ve tazelik verdi. Mütevazı bir ahşap masa ve iskemle de bu renkle oldukca hoş bir kombin oluşturmuş.

mercan

sonbahar dekorasyonu

Kırmızı ile mercan içinde bir orta yol olan bu renk, güz dekorasyonunu anımsatıyor. Mercan rengini iskemle benzer biçimde bordür rengi olarak kullanabilirsiniz. Dekorda yer edinen mercan, yeşil ve altın renkleri ile oldukca güzel bir kombinasyon oluşturuyor.

Koyu etkisiz renkler

sonbahar dekorasyonu

Gri, kahverengi, haki, kömür ve siyah benzer biçimde koyu renkler bir fincan kahve benzer biçimde dinginlik yaratır. Bu renkler dekorasyonda bir araya vardığında artık bunaltıcı renkler olmaktan çıkıyor.

yeşil

sonbahar dekorasyonu

Güz mevsiminde evinizde yeşil ile bir tabiat hissi yaratın. Yeşil yaprak desenli duvar kağıdı zekice bir seçim olabilir.

Ek olarak okuyun: Arka plan iyi mi kaldırılır

Badem

sonbahar dekorasyonu

Beyaz ve gri tayfına haiz bu soft renk artık bir kış rengi olarak görülmemekte, günümüzde senenin öteki mevsimlerinde de kullanılmaktadır. Badem rengini iskemle benzer biçimde aksesuarlarda bordür rengi olarak kullanabilirsiniz. Beyaz ile badem rengi güzel ve etkisi altına alan bir kombinasyon oluşturur.

Mavi ve kırmızı

sonbahar dekorasyonu

Bu derin renklerle evinizde trajik bir atmosfer yaratın. Kırmızı sandalyeli mavi kanepe ve kırmızı yastıklar, odada güzel ve göze çarpan bir kombinasyon oluşturuyor. Bu renk kombinasyonunu duvar kağıdı ile duvarda kullanabilirsiniz.

Ek olarak Okuyun: 10 Meditasyon ve Yoga Odası Tasarım Fikri

kahverengi

Kahverengi, ev dekorunuzda kullanabileceğiniz bir başka güz dekorasyon rengidir. Kenarlık rengi olarak bu rengi kullanmak en iyisidir. Beyaz bir duvarın tarafındaki kahverengi mobilyalar göze çarpan bir renk kombinasyonu oluşturur.

turuncu

sonbahar dekorasyonu

Duvarında bakırımsı turuncu rengin kullanıldığı yatak odası, yatıştırıcı bir ısı hissi yaratıyor. Turuncunun kullanıldığı dekorasyonda kırmızı, sarı ve gri tonlarını da kullanabilirsiniz.

Açık mavi ve mor

sonbahar dekorasyonu

Güz dekorasyonunda bordür renkleri olarak açık mavi ve mor renklerin karışımını kullanabilirsiniz. Mesela, odadaki mobilyalar ve zeminler için mavi ve moru seçin.

siyah

sonbahar dekorasyonu

Soğuk hava, sıcak ve rahat bir dekor tasarlamak için bir fırsattır ve hiçbir şey bir alanda bu hissi siyah mobilyalar ve duvarlardan daha iyi yaratamaz.

şeftali

sonbahar dekorasyonu

Şeftali, güz dekorasyonunuzda kullanabileceğiniz en güzel renktir. Bu sıcak rengi bordo ve altın benzer biçimde klasik güz renkleri ile kombinleyin.

hardal ve eğrelti otu;

sonbahar dekorasyonu

Hardal ve eğrelti otu yeşili yelpazesi, güz dekorasyonuna ruh katan renkler içinde içeriyor.

kül rengi

sonbahar dekorasyonu

Gri, güz dekorasyonlarında en oldukca tercih edilen renklerden biridir ve duvar ve zemin rengine ek olarak bu renkte ev takıları da tercih edebilirsiniz.

Kremsi ve gri

sonbahar dekorasyonu

Krem ve gri renklerin birlikteliği yatak odasında güz havası yaratıyor.

Ek olarak Okuyun: Üç Yatak Odalı Binaların 25 3D Haritasını İndirin

Renk gri-mor ve kahverengi

dekor

Mor duvarlar ve kahverengi ahşap mobilyalar, yatak odasında bir güz sakinliği havası yaratıyor.

zümrüt ve yanmış kahverengi;

Bu iki rengin kombinasyonu, bu ufak oturma odasında mevsimsel bir sihir yaratıyor.

Yapışkan kağıtSource bağlantı