Değişik sert ağaç türleri ve türleri?

İster emin olun ister inanmayın, kelimenin tam anlamıyla yüzlerce sert ağaç türü vardır. Egzotik, ılıman ve tropik türlerden bir tek birkaçı.

Burada, George Hill Timber’da, müşterilerimizi, projeleri için en uygun ahşap türleri hakkında bilgili bir karar verebilmeleri için eğitmeyi seviyoruz. İşte George Hill Timber’da sattığımız en popüler sert ağaç türlerinden bazılarına ufak bir bakış.

  • meranti
  • Amerikan beyaz meşe
  • sapelli
  • Batı Kırmızı Sediri
  • kül
  • Avrupa meşe
  • akçaağaç
  • kayın

meranti meranti

Meranti, Güneydoğu Asya’dan bir ağaçtır ve muhtemelen tüm sert ağaçların en yaygın ve yaygın olanıdır. Evinizde parke bir ön kapınız var ise, muhtemelen merantiden yapılacaktır. Muhteşem işleme özelliklerine haizdir ve kapılar, süpürgelikler, arşitravlar, döşeme, fotoğraf çerçeveleri, pencere çerçeveleri, mobilyalar, kış bahçeleri, pervazlar, oymalar, paneller, kaplamalar ve yüksek kaliteli dış kontrplak kaplama için kullanılabilir. Meranti boyanabilir, cilalanabilir, cilalanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir ve hava koşullarına dayanıklıdır.

Amerikan beyaz meşe Amerikan beyaz meşe

American White Oak, son yıllarda büyük bir popülerlik kazanmıştır. Adından da anlaşılacağı şeklinde, en yaygın olarak ABD Birleşik Devletleri’nin doğu bölgelerinde yetişen bir Amerikan türüdür. Kanada’nın güneydoğu bölgelerinde de yetiştirilmektedir. Nemli neme zayıf tepki verdiği için yalnızca dahili olarak kullanılmalıdır. Muhteşem işlenebilirliğe haizdir ve süpürgelikler, çerçeveler, zeminler, fotoğraf çerçeveleri, mobilya konstrüksiyonu, pervazlar ve kaplamalar için kullanılabilir. Amerikan Beyaz Meşe, marangozluk ve mobilya yapımında yaygın olarak kullanılan kontrplak ve MDF şeklinde açık oturum malzemeleri üstündeki kaplamalar için popüler bir seçimdir. İç kapıları kaplamak için de yaygın olarak kullanılır. American White Oak katı haldeyken boyanabilir, cilalanabilir, cilalanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

Not: Amerikan Beyaz Meşesi bir kapı, kontrplak yada MDF üstünde kaplama olarak kullanılmışsa, bazı lekeler ve vernikler, kaplamayı uygulamak için kullanılan yapıştırıcı ile reaksiyona girebileceğinden, herhangi bir işlem uygulamadan ilkin lütfen üreticinin talimatlarını okuyun.

sapellisapelli

Sapele, batı ve orta Afrika’ya özgü bir türdür. Sapelli muhteşem işleme özelliklerine haizdir ve hem içeride hem de dışarıda kullanılabilir. Sapelli süpürgelikler, çerçeveler, zeminler, fotoğraf çerçeveleri, mobilyalar, pervazlar, kapılar, kış bahçeleri ve kaplamalar için kullanılabilir. Sapele, mobilya ve mobilya yapımında yaygın olarak kullanılan kontrplak ve MDF levha şeklinde levha malzemeler üstündeki kaplamalar için popüler bir seçimdir. Sapelli sert ağaçlar boyanabilir, cilalanabilir, mumlanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

Batı Kırmızı SediriBatı Kırmızı Sediri

Western Red Cedar, Pasifik’in kuzeybatı bölgelerine özgüdür. Sert ağaç olarak sınıflandırılmasına karşın, sedir aslen oldukça yumuşak özelliklere haizdir. İşlenmesi kolaydır ve mobilya yapımında, çatı kiremitlerinde (ahşap kiremitler) ve iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılabilir. Sedir son aşama dayanıklı bir ağaçtır ve herhangi bir işlem görmeden dış mekanlarda kullanılabilir. Sadece tedavi edilmezse seneler geçtikçe kırmızı rengini kaybeder ve gümüşi gri bir renk alır. Çoğu zaman binaların dış cephelerinde giydirme biçiminde kullanılır. Yonga levha ve MDF devrimi geleneksel mobilya yapımını devralmadan ilkin, dolaplardaki çekmecelerin tabanı ve gardıropların arkası olarak sedir kullanılıyordu. Bunun sebebi, sedir aromasının güveleri uzak tutması ve onları kumaşı yemekten caydırması ve giysilerinizi deliksiz bırakmasıydı! Sedir boyanabilir, cilalanabilir, mumlanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

külkül

Ash, ABD ve Kanada’da yaygın olan bir türdür. Dişbudak fazlaca dayanıklı bir ağaç değildir ve çoğu zaman yalnızca iç mekanlarda kullanılır. Kullanım alanları içinde keskiler ve öteki aletler için kulplar, mobilya yapımı, spor malzemeleri, döşeme, tekne yapımında iç uygulamalar, mağaza düzenlemesi, kaplamalar ve yüksek kaliteli doğrama yer alır. Kontrplak ve MDF levhalar üstüne kaplama olarak da mevcuttur. Kül boyanabilir, cilalanabilir, cilalanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

Avrupa meşeAvrupa meşe

Avrupa meşesi İngiltere, Fransa, Almanya ve öteki Avrupa ülkelerine özgü bir türdür. Muhteşem işleme özelliklerine haizdir ve kuvvetli ve dayanıklı bir ağaçtır. Avrupa meşesi hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Mobilya, kapı, pencere, süpürgelik, arşitrav, pervaz, döşeme, kapı, tekne yapımında, kapılar ve çitlerin imalatında kullanılabilir ve tabut imalatında kullanılan ana ağaçtır. Daha büyük boyutlarda, yapısal uygulamalar için popüler bir seçimdir ve tavan kirişleri, aşıklar ve destek sunar için kullanılabilir. Eski ahırlar, kiliseler vb. inşa etmek için kullanılan iç kirişlere bakarsanız, büyük olasılıkla sert ağaç Avrupa meşesidir. Bu türü tertipli olarak koruma şirketlerine tedarik ediyoruz. Kısa sürede Oldham kent merkezindeki George Caddesi’ndeki George Caddesi Şapeli’nin yenilenmesi için Avrupa Meşesi tedarik ettik. Avrupa meşesi boyanabilir, cilalanabilir, cilalanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

akçaağaçakçaağaç Akçaağaç, Doğu Avrupa ve Kanada’da yaygın olan bir türdür. Akçaağaç fazlaca dayanıklı bir ağaç değildir ve çoğu zaman yalnızca iç mekanlarda kullanılır. Uygulama alanları, keskiler ve öteki aletler için kulplar, süpürgelikler, çerçeveler, mobilya yapımı, spor malzemeleri, döşeme, tekne yapımında iç mekan uygulamaları, mağaza donanımı, kaplamalar ve yüksek kaliteli doğramalardır. Kontrplak ve MDF levhalar üstüne kaplama olarak da mevcuttur.

kayınkayın Kayın, İngiliz ve Orta Avrupa sert ağaç türüdür. Kayın acele bozulan bir ağaçtır ve bu yüzden en iyi şekilde yalnızca iç mekanlarda kullanılır. Döşeme, mobilya yapımı, emek harcama tezgahları, sıralar, masalar, tezgahlar ve yüksek kaliteli doğramalarda kullanılabilir. Kontrplak ve MDF levhalarda kaplama olarak da kullanılmaktadır. Kayın boyanabilir, cilalanabilir, cilalanabilir, yağlanabilir ve verniklenebilir.

George Hill Timber’da stokladığımız sert ağaç yada kereste çeşitleri hakkında daha çok informasyon almak isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bunları da sevebilirsiniz