Xanadu Color – Xanadu Green nelerdir ve iyi mi kullanılır?


Bu gönderi bağlı kurum linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

En nadide olanı – Xanadu rengini tanımlamanın en iyi yolu bu. Öteki renk kombinasyonlarıyla oldukça iyi karışan ve yeniden de oldukça cahil ve sempatik olan ender bir mücevher. Okudukça bu renk ile alakalı birazcık daha teferruat görmüş olacaksınız. Xanadu Green’e ve ek olarak değişik Xanadu renk kodlarına bakacağız. Bu güzel fakat abartısız renk, iç mekanlarınız için renk seçimlerini planlamaya başladığınızda ne olursa olsun göz önünde bulundurulacaktır. Xanadu rengini keşfedelim!

Xanadu ne renk?

Xanadu, serin bir gölge olarak tanımlanır. Gri alt tonlu yeşildir, bundan dolayı renge “mat yeşil” denir. Sadece, haksız bir tanımdır ve Xanadu Green’in olağanüstü yumuşaklığını ölçmez.

Xanadu rengi

Gölge Xanadu hex kodu CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Kafes #738678 14, 0, 10, 47 115, 134, 120

Xanadu’nun renk anlamı

Xanadu Green’in yumuşak alt tonları vardır ve bundan dolayı sakin fakat enerjik hissetmenize destek verir. Xanadu renginin simgesi, tabiat ve tekrar doğuştur. Baharın rengidir ve eve ahenk getirir.

Xanadu renkleri yeni bir başlangıç ​​duygusu taşır; Rengi giymek bizlere Doğa Ana’yı ve güzel olan her şeyi hatırlatır. Ön plana çıkmayan bir renktir, sadece üstünde yürüyen hepimiz için ailenin ve dünyanın koşulsuz sevgisinin rengi olarak kabul edilir. Xanadu renkleri bununla birlikte bir eve refah getirir. Sakinleştirici etkisinden ötürü endişe sonrası hastanelere girerken yahut terapi seanslarında göreceğiniz renktir.

Açık Xanadu yeşili

Artık Xanadu yeşilinin ruhu iyileştirdiğini bildiğinize nazaran, evimizdeki her odayı bu renge boyamak isteyebilirsiniz, sadece aşırıya kaçmamaya dikkat edin! Fazlaca fazla Xanadu, yargılayıcı tutumlar ve kıskançlık anlamına da gelebilir. Mavi rengin rahatlatıcı olması şeklinde, Xanadu Green de gövde ve zihin için aynı derecede faydalıdır. Xanadu Green’in rengi, tabiat ananın parlak rengidir. Ferdin doğru ile hatası ayırt etmesini elde eden, refah veren bir renk olarak biri olan uyumlu bir renktir.

Xanadu boyası iyi mi yapılır

Xanadu bir tali renk, bu, tali bir renk kurmak istiyorsanız ana renklerden bir yahut ikisini kullanmanız gerektiği anlama gelir. Kendi Xanadu renginizi yaratmak için mavi ve yeşili birleştirin. bu yeşil rengin gölgesi Karışıma daha çok mavi mi yoksa daha çok yeşil mi eklemek istediğinizi siz belirlersiniz. Xanadu rengi mat yeşil olarak tanımlandığından, karışıma birazcık daha mavi ve hatta Xanadu da grinin bir tonunu giydirilmiş olduğu için aleni gri ekleyebilirsiniz.

Xanadu Rengi: Kısa Bir Tarih

Xanadu, aleni gri alt tonlu yeşil bir renktir. Ismini Xanadu cila rengiyle aynı tonu taşıyan filodendron bitkisinden alır. Xanadu, dostlar içinde sıkça bahsedilen bir renk olmaktan uzaktır. Sadece yeşilin organik tonu, onu iç mimarlar için çok popüler bir renk haline getiriyor.

Meşhur tablolarda kullanılan Xanadu

Xanadu’dan herhangi bir Rönesans süreci zamanı resminde açıkça bahsedilmese de, Xanadu’nun güzel tonu, Mary Cassatt tarafınca yaratılan birtakım başyapıtlarda görülebilir. Cassatt, isminde yağlı boya tablosunu yaptığında 49 yaşındaydı. tekne partisi ve çocuklarını resmetme sevgisi, çalışmalarının çoğunda görülebilir.

tekne partisi (1894), Mary Cassatt tarafınca

Sanatçı Mary Cassat (1804 – 1926)
tamamlanma zamanı 1894
Orta Tuval üstüne yağlıboya
Durum Milli Sanat Galerisi, Washington DC, ABD Birleşik Devletleri

tekne partisi
tekne partisi (1894), Mary Cassatt tarafınca; Mary Cassatt, amme malı, Wikimedia Commons vasıtasıyla

tekne partisi ben1963’ten beri Washington’daki Milli Sanat Galerisi koleksiyonunun bir parçası olan bir yağlı boya tablodur. Fotoğraf, Fransız Rivierası’ndaki Antibes’te yapılmıştır. Cassatt, Paris’te çalışan İzlenimciler grubunun bir parçası olan bir ressam ve matbaacıydı.

Xanadu’nun değişik tonları

Renk teorisinde, bir renk tonu, beyazın eklendiği bir renk karışımıdır – bu, rengin açıklığını artırır. Ton ile alakalı konuşursak, renge siyah eklendiğinde karanlığı artırır. Bir takım Xanadu tonu vardır ve en popüler Xanadu tonlarından kimilerini listeledik.

Benzer yeşil Xanadu renkleri

Zırhlı Grisi

Bu gölgenin aleni sarı-yeşil bir tonu vardır. Zırhlı Gri, Xanadu’nun yansız ve hafifçe mavimsi orta gri rengidir.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Zırhlı Grisi #848482 0, 0, 2, 48 132, 132, 130

Gri Xanadu Yeşili

Mineral yeşili

Bu, hem vurgu rengi bununla birlikte temel renk olarak kullanılabilen oldukça koyu bir Xanadu gölgesidir. Renk tonu varlıklı ve canlıdır ve bir vurgu duvarı bir tek geleneksel Xanadu vurgu parçaları ilave edildikten sonra o renge boyandığında.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Mineral yeşili #505D53 14, 0, 11, 64 80, 93, 83

Xanadu rengi

bataklık

Bataklık tonu yeşil alt tonlarla koyu. En iyi biçimde siyah-kahverengi bir renk olarak tanınabilir. Varlıklı, kaygan kahverengi bir zemine baktığınızı hayal edin ve bataklığın tonundan oldukça uzakta olmazsınız.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
bataklık #2F322A 6, 0, 16, 80 47, 50, 42

Xanadu ile hangi renkler masraf?

Bir çok yeşillik şeklinde, Xanadu da bej, ten rengi ve kahverengi şeklinde organik renklerle güzel bir halde eşleşir. Xanadu, aleni bir gölge olduğundan oldukça yönlüdür, bundan dolayı daha aleni zıt renklerle de kullanılabilir. Peki Xanadu ile hangi renkler masraf? Aşağıda birtakım Xanadu renk paletlerini listeliyoruz.

Xanadu Yeşilleri

Xanadu Hexadic renk şeması

Heksadik bir renk şemasında, renk çarkının etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş altı renk vardır: kırmızı, sarı, yeşil, cam göbeği, mavi ve macenta. Xanadu için iyi bir heksadik renk şeması, Eski Lavanta, Ritim, Kül, Kamuflaj Yeşili ve Auro-Metal Saurus şeklinde renkleri birleştirdiğinizde olacaktır. Bu renk kombinasyonları birbiriyle uyumludur ve iç mimarlar bunu çalışmak için mükemmel bir palet olarak görürler.

pembe, gri ve kırmızı ile Xanadu

Yeşil ve kırmızı, renk çarkının zıt uçlarında yer aldığından, Xanadu bu tonlarla oldukça güzel çalışıyor. Mağara Pembesi, Chatelle Grisi ve Falu Kırmızısı ile eşleştirilmiş Xanadu Yeşili, denenecek başka bir kombinasyon.

Xanadu renk kombinasyonları

İç tasarımda Xanadu

Xanadu renk paletini bir oturma odasına dahil etmek, bambu, dişbudak ahşap zeminler ve bej kanepeler şeklinde aleni renkli mobilyalarla kullanıldığında alanı tamamlar. Gri bir kanepeniz var ise, bu da Xanadu ile muhteşem ahenk sağlar. Xanadu yeşil tonlarında birtakım minderler yahut güzel bir yuvarlak halı eklemek, bütün alanı yükseltecek ve sıcak ve davetkar hale getirecektir. Xanadu rengi, oturma odasında isteyeceğiniz renk kadar size hitap etmiyorsa, banyoya ne dersiniz? Xanadu Green, altınla güzel bir halde eşleşir ve Xanadu Green’in sakinleştirici tonu, rahatlamak ve tekrar enerji toplamak için muhteşem bir renk olabilir.

Xanadu rengi denilince akla gelen kelime dinginliktir. Kuşkusuz bütün renk çarkındaki en alışılmadık renktir, fakat bununla birlikte en ilginç renklerden biridir. Xanadu o denli sade ki genellikle unutuluyor fakat evimizdeki herhangi bir odayı oldukça azca çabayla aydınlatacak güzel bir renk. Bir evin bütün alanlarını geliştirir ve yeni enerji getirir. Bunu göz önünde bulundurarak, bu ender renk ile alakalı daha çok şey öğrenmenizi ve ayağa kalkıp onunla bir şeyler yapmak için heyecanlanmanızı umuyoruz. Xanadu, dost olarak anılmaya kıymet.

Katı Xanadu Yeşili

sıkça Sorulan Sorular

Xanadu Yeşili ne renktir?

Xanadu’ya verilen isim o denli alışılmadık ki rengini düşlemek çok zor. Peki Xanadu rengi nelerdir? Gri alt tonlu mat bir yeşil – ana vatanı Brezilya’da yetişen Xanadu bitkisine benzer bir ton. Doğru ayarda ve öteki renk kombinasyonlarıyla kombinasyon halinde, renk hiç bir biçimde can sıkan değildir.

Xanadu ile hangi renkler masraf?

Xanadu bir olarak kabul edilir yansız renk Bu yüzden bej ve aleni kahverengi şeklinde yansız renklerle iyi ahenk sağlaması mantıklıdır. Altınla da oldukça yakışıyor ve evinizde aleni kahverengi mobilyalarınız var ise Xanadu rengi doğru bir seçim. Bu bir sıcak renk bu lüks ve sofistike feryat atıyor.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz