Xanadu Color – Xanadu Green nedir ve iyi mi kullanılır?


Bu gönderi bağlı müessese bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

En nadide olanı – Xanadu rengini tanımlamanın en iyi yolu bu. Öteki renk kombinasyonlarıyla fazlaca iyi karışan ve gene de fazlaca bilgisiz ve sempatik olan ender bir mücevher. Okudukça bu renk hakkında birazcık daha detay görmüş olacaksınız. Xanadu Green’e ve ek olarak değişik Xanadu renk kodlarına bakacağız. Bu güzel fakat abartısız renk, iç mekanlarınız için renk seçimlerini planlamaya başladığınızda kesinlikle göz önünde bulundurulacaktır. Xanadu rengini keşfedelim!

Xanadu ne renk?

Xanadu, serin bir gölge olarak tanımlanır. Gri alt tonlu yeşildir, bu yüzden renge “mat yeşil” denir. Sadece, haksız bir tanımdır ve Xanadu Green’in görkemli yumuşaklığını ölçmez.

Xanadu rengi

Gölge Xanadu hex kodu CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Kafes #738678 14, 0, 10, 47 115, 134, 120

Xanadu’nun renk anlamı

Xanadu Green’in yumuşak alt tonları vardır ve bu yüzden sakin fakat enerjik hissetmenize destek verir. Xanadu renginin simgesi, tabiat ve tekrardan doğuştur. Baharın rengidir ve eve uyum getirir.

Xanadu renkleri yeni bir başlangıç ​​duygusu taşır; Rengi giymek bizlere Doğa Ana’yı ve güzel olan her şeyi hatırlatır. Ön plana çıkmayan bir renktir, sadece üstünde yürüyen hepimiz için ailenin ve dünyanın koşulsuz sevgisinin rengi olarak kabul edilir. Xanadu renkleri bununla beraber bir eve rahatlık getirir. Sakinleştirici etkisinden dolayı kaygı sonrası hastanelere girerken ya da terapi seanslarında göreceğiniz renktir.

Açık Xanadu yeşili

Artık Xanadu yeşilinin ruhu iyileştirdiğini bildiğinize gore, evindeki her odayı bu renge boyamak isteyebilirsiniz, sadece aşırıya kaçmamaya dikkat edin! Oldukça fazla Xanadu, yargılayıcı tutumlar ve kıskançlık anlamına da gelebilir. Mavi rengin rahatlatıcı olması şeklinde, Xanadu Green de gövde ve zihin için aynı derecede faydalıdır. Xanadu Green’in rengi, tabiat ananın parlak rengidir. Kişinin doğru ile hatası ayırt etmesini elde eden, rahatlık veren bir renk olarak kabul edilen uyumlu bir renktir.

Xanadu boyası iyi mi yapılır

Xanadu bir ikincil renk, bu, ikincil bir renk oluşturmak istiyorsanız ana renklerden bir yada ikisini kullanmanız gerektiği anlamına gelir. Kendi Xanadu renginizi yaratmak için mavi ve yeşili birleştirin. bu yeşil rengin gölgesi Karışıma daha çok mavi mi yoksa daha çok yeşil mi eklemek istediğinizi siz belirlersiniz. Xanadu rengi mat yeşil olarak tanımlandığından, karışıma birazcık daha mavi ve hatta Xanadu da grinin bir tonunu giydirilmiş olduğu için açık gri ekleyebilirsiniz.

Xanadu Rengi: Kısa Bir Tarih

Xanadu, açık gri alt tonlu yeşil bir renktir. Adını Xanadu cila rengiyle aynı tonu taşıyan filodendron bitkisinden alır. Xanadu, dostlar içinde sıkça bahsedilen bir renk olmaktan uzaktır. Sadece yeşilin organik tonu, onu iç mimarlar için oldukça popüler bir renk haline getiriyor.

Meşhur tablolarda kullanılan Xanadu

Xanadu’dan herhangi bir Rönesans periyodu zamanı resminde açıkça bahsedilmese de, Xanadu’nun güzel tonu, Mary Cassatt tarafınca yaratılan bazı başyapıtlarda görülebilir. Cassatt, adlı yağlı boya tablosunu yaptığında 49 yaşındaydı. tekne partisi ve çocuklarını resmetme sevgisi, çalışmalarının çoğunda görülebilir.

tekne partisi (1894), Mary Cassatt tarafınca

Sanatçı Mary Cassat (1804 – 1926)
tamamlanma zamanı 1894
Orta Tuval üstüne yağlıboya
Konum Ulusal Sanat Galerisi, Washington DC, ABD Birleşik Devletleri

tekne partisi
tekne partisi (1894), Mary Cassatt tarafınca; Mary Cassatt, kamu malı, Wikimedia Commons vasıtasıyla

tekne partisi ben1963’ten beri Washington’daki Ulusal Sanat Galerisi koleksiyonunun bir parçası olan bir yağlı boya tablodur. Fotoğraf, Fransız Rivierası’ndaki Antibes’te yapılmıştır. Cassatt, Paris’te çalışan İzlenimciler grubunun bir parçası olan bir ressam ve matbaacıydı.

Xanadu’nun değişik tonları

Renk teorisinde, bir renk tonu, beyazın eklendiği bir renk karışımıdır – bu, rengin açıklığını artırır. Ton hakkında konuşursak, renge siyah eklendiğinde karanlığı artırır. Bir takım Xanadu tonu vardır ve en popüler Xanadu tonlarından bazılarını listeledik.

Benzer yeşil Xanadu renkleri

Zırhlı Grisi

Bu gölgenin açık sarı-yeşil bir tonu vardır. Zırhlı Gri, Xanadu’nun etkisiz ve hafifçe mavimsi orta gri rengidir.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Zırhlı Grisi #848482 0, 0, 2, 48 132, 132, 130

Gri Xanadu Yeşili

Mineral yeşili

Bu, hem vurgu rengi hem de temel renk olarak kullanılabilen fazlaca koyu bir Xanadu gölgesidir. Renk tonu varlıklı ve canlıdır ve bir vurgu duvarı yalnız geleneksel Xanadu vurgu parçaları ilave edildikten sonra o renge boyandığında.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
Mineral yeşili #505D53 14, 0, 11, 64 80, 93, 83

Xanadu rengi

bataklık

Bataklık tonu yeşil alt tonlarla koyu. En iyi şekilde siyah-kahverengi bir renk olarak tanımlanabilir. Varlıklı, ıslak kahverengi bir zemine baktığınızı hayal edin ve bataklığın tonundan fazlaca uzakta olmazsınız.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu (%) RGB renk kodu Renk
bataklık #2F322A 6, 0, 16, 80 47, 50, 42

Xanadu ile hangi renkler gider?

Bir çok yeşillik şeklinde, Xanadu da bej, ten rengi ve kahverengi şeklinde organik renklerle güzel bir halde eşleşir. Xanadu, açık bir gölge olduğundan fazlaca yönlüdür, bu yüzden daha açık zıt renklerle de kullanılabilir. Peki Xanadu ile hangi renkler gider? Aşağıda bazı Xanadu renk paletlerini listeliyoruz.

Xanadu Yeşilleri

Xanadu Hexadic renk şeması

Heksadik bir renk şemasında, renk çarkının etrafına eşit aralıklarla yerleştirilmiş altı renk vardır: kırmızı, sarı, yeşil, cam göbeği, mavi ve macenta. Xanadu için iyi bir heksadik renk şeması, Eski Lavanta, Ritim, Kül, Kamuflaj Yeşili ve Auro-Metal Saurus şeklinde renkleri birleştirdiğinizde olacaktır. Bu renk kombinasyonları birbiriyle uyumludur ve iç mimarlar bunu çalışmak için mükemmel bir palet olarak görürler.

pembe, gri ve kırmızı ile Xanadu

Yeşil ve kırmızı, renk çarkının zıt uçlarında yer aldığından, Xanadu bu tonlarla fazlaca güzel çalışıyor. Mağara Pembesi, Chatelle Grisi ve Falu Kırmızısı ile eşleştirilmiş Xanadu Yeşili, denenecek başka bir kombinasyon.

Xanadu renk kombinasyonları

İç tasarımda Xanadu

Xanadu renk paletini bir oturma odasına dahil etmek, bambu, dişbudak ahşap zeminler ve bej kanepeler şeklinde açık renkli mobilyalarla kullanıldığında alanı tamamlar. Gri bir kanepeniz var ise, bu da Xanadu ile muhteşem uyum sağlar. Xanadu yeşil tonlarında bazı minderler yada güzel bir yuvarlak halı eklemek, tüm alanı yükseltecek ve sıcak ve davetkar hale getirecektir. Xanadu rengi, oturma odasında isteyeceğiniz renk kadar size hitap etmiyorsa, banyoya ne dersiniz? Xanadu Green, altınla güzel bir halde eşleşir ve Xanadu Green’in sakinleştirici tonu, rahatlamak ve tekrardan enerji toplamak için muhteşem bir renk olabilir.

Xanadu rengi denilince akla gelen kelime dinginliktir. Kuşkusuz tüm renk çarkındaki en olağan dışı renktir, fakat bununla beraber en ilgi çekici renklerden biridir. Xanadu o denli mütevazi ki bir çok vakit unutuluyor fakat evindeki herhangi bir odayı fazlaca azca çabayla aydınlatacak güzel bir renk. Bir evin tüm alanlarını geliştirir ve yeni enerji getirir. Bunu göz önünde bulundurarak, bu ender renk hakkında daha çok şey öğrenmenizi ve ayağa kalkıp onunla bir şeyler yapmak için heyecanlanmanızı umuyoruz. Xanadu, dost olarak anılmaya kıymet.

Katı Xanadu Yeşili

sıkça Sorulan Sorular

Xanadu Yeşili ne renktir?

Xanadu’ya verilen isim o denli olağan dışı ki rengini düşlemek oldukça zor. Peki Xanadu rengi nedir? Gri alt tonlu mat bir yeşil – ana vatanı Brezilya’da yetişen Xanadu bitkisine benzer bir ton. Doğru ayarda ve öteki renk kombinasyonlarıyla kombinasyon halinde, renk hiçbir şekilde bunaltıcı değildir.

Xanadu ile hangi renkler gider?

Xanadu bir olarak kabul edilir etkisiz renk Bundan dolayı bej ve açık kahverengi şeklinde etkisiz renklerle iyi uyum sağlaması mantıklıdır. Altınla da fazlaca yakışıyor ve evinizde açık kahverengi mobilyalarınız var ise Xanadu rengi doğru bir seçim. Bu bir sıcak renk bu lüks ve sofistike feryat atıyor.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz