Wood Rot: Ne aramalı | bloga

Bir çok hasar, ahşabın eskimesinden yada lifleri doyuran ve kuru çürüklük ve yaş çürüklük mantar sporları yada tahtaya zarar veren böcek yumurtaları için bir yatak oluşturan nemli koşullardan oluşur. hastalıkKuru çürüklük mantarı bir binayı kasıp kavurabilir ve yoluna çıkan tüm tahtaları yok edebilir. Mantar nemli, havalandırılmayan koşullarda gelişir ve kereste, süpürgelik, kapı çerçeveleri ve parke zeminlerde geniş çapta tahribata niçin olabilir. Çoğu zaman zemin boşlukları yada lambri arkası benzer biçimde bir mülkün daha azca görünen alanlarında görünebilir, şu demek oluyor ki fark edilmeden ilkin oldukça fazla hasar verebilir. Tuğla ve ahşap üstünde kirli beyaz, pamuksu bir kaplama olarak görünür ve daha sonraki aşamalarda kalınca mantar şeritleri geliştirebilir. Bir çok hasar ahşapla sınırı olan olsa da, sıva ve boyama, mantar benzer biçimde görünen meyve gövdelerinin büyümesine niçin olabilir. Bu meyve gövdeleri, çoğu zaman bir probleminin ilk görünür işareti olan kırmızı sporlar üretir. Bu şekilde tamamen çürümüş ahşap parmaklarınızın içinde ufalanabilir. Kuru çürümenin tedavisi, salgın edilmiş alanın üç fit yakınında bulunan ahşap da dahil olmak suretiyle salgın edilmiş ahşabın çıkarılmasını içerebilir. Kirlenmiş duvarlar ve sıva çevresindeki tüm bitişik ahşap ve duvarlar için kapsamlı kimyasal fungisit işlemleri mevcuttur. Sadece bu devamlı lüzumlu değildir. Daha çağdaş bir yaklaşım, kuru çürümenin gelişmesi için gereksinim duyduğu koşulların meydana gelmemesini elde eden yalıtım ve havalandırma benzer biçimde çevresel kontrolleri kullanmaktır. Havalandırmalı süpürgeliklerin kullanılması, zemin boşluklarının havalandırılmasına destek olacak ve kapı çerçevelerinin dış çevresine neme dayanıklı membranların yerleştirilmesi, onları potansiyel olarak nemli duvarlardan izole etmeye destek olacaktır.

ıslak çürük

Islak çürük, başa çıkması oldukça daha kolay bir sorundur. Ahşabın yüksek rutubet seviyelerine haiz olması, naturel olarak çürümesine niçin olduğunda ortaya çıkar. Bunun sebebi neredeyse devamlı yapısal bir kusurdur; Neme maruz kalan ahşap yada bitişik duvarlarda su birikmesi.

Pencere ve kapı çerçeveleri benzer biçimde ahşabın kırılgan alanlarında çürüme emareleri aramanız gerekir. Boya hasar görmüşse, ıslak çürüme olasılığını artırabilir. Herhangi bir yapısal sorun, ahşabı işlerken bununla beraber ele alınmalıdır, aksi takdirde problemin tekrarlaması muhtemeldir. Islak çürümeye maruz kalan ahşap, süngerimsi bir his verir ve çevredeki ahşaptan daha koyu görünür. Ahşabı sudan korumak için tüm dış çerçevelerin yeterince boyandığından güvenilir olun. Nemli duvarlara dikkat edin ve problemi çözün; muhtemelen hasarlı bir rutubet bariyeri yada köprülü boşluk. Islak çürüme için öteki favori bölgeler mutfak lavabosu, küvet, duş, lavabo vb. altıdır; su kaynağındaki bir sızıntının uzun süre fark edilmeyebileceği ve ahşabın su ile tıkanabileceği herhangi bir alan. İlk olarak, herhangi bir yapısal problemi tedavi edin. Arkasından çürümüş ahşabı çıkarın ve değiştirin. Hasarlı alan oldukça küçükse kesilebilir ve yeni bir tahta parçası eklenebilir. Onarımdan sonrasında, dış ahşap boya yada öteki işlemler yada koruyucu maddeler ile korunmalıdır.

Bunları da sevebilirsiniz