Vinil Yapıştırıcılı Akrilik Dökme Ağaç Halkası Dökün –


Tree Ring Pours yahut Swirl Pours’u seviyoruz! Bu deneyde, Akrilik Dökülen Ağaç Halka Dökücüyü dökmek için mavi / yeşil / sarı renkleri rehber olarak kullandık. Dökme ortamı olarak, yeterince seyreltildiğinde bunun için fazlaca müsait olan bir vinil yapışkan kullandık.

kullanılmış araç-gereç

Ağaç Halkası Akrilik Dökme ile Dökme Adımları

akrilik strudel dökme

  • Her renk, Pouring Medium (burada vinil yapıştırıcı) ve su ile beraber ayrı ayrı karıştırılır. Kıvam birazcık daha sıvı seçilmelidir. Tree Ring Pours ile çoğu zaman istenmediğinden ve güzel halka görünümünü bozabileceğinden, renklerin hiçbirine silikon koymadık.
  • Bireysel renkler sonrasında bir kapta üst üste dizilir. Bu örnekte açıktan koyuya doğru karıştırma yaptık. Arada, kontrast sağlamak için devamlı beyaz bir şey verdik.
  • ilk başlarda tuvale uyguladığımız zemin rengi olarak mavimsi-mor bir renk seçtik. Bu rengin aleni renk pigmentleri vardır, bu yüzden silikonsuz bile yükselir ve hücre verir.
  • Katmanlı kabın içindekiler, istenen halkaları kurmak için fazlaca ufak, tertipli dairesel hareketler yaparak, durağan(durgun) bir akışla tuval üstüne dökülür.
  • Arkasından, “Ağaç Halkası” fotoğraf zemini üstüne dağılana ve halkalar muayyen bir dinamiğe haiz olana kadar fotoğraf zeminini ileri geri eğdik.
  • En son, bir Bunsen beki ile köşe alanlarındaki hücre vurgularını belirledik.

Tree Ring Pour için akrilik dökme talimatları

Bireysel emek harcama adımlarını ve resmin oluşturulmasını bir videoda belgeledik. İyi eğlenceler!

Daha çok akrilik döküm teknikleri öğrenmek istiyorsanız yazımızı öneririz. Akışkan boyama teknikleri anlatıldı.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz