Videolu kılavuzla birkaç kolay adımda ahşap şişe tutacağı iyi mi yapılır?


Aşağıdaki çizimi kullanarak el yapımı ahşap şişe tutacağı yapmayı öğrenmek için bizlere katılın. Bu açacağı olan ahşap şişe tutacağı da uygun bir armağan olabilir!

Ek olarak Okuyun: Videolu ahşap oyuncaklar hayata geçirmeye ilişkin eksiksiz bir eğitim

Yeni başlayanlar için beceriler

Her şeyden ilkin, bu ürünü yapmak için gereksinim duyduğunuz araçlarla çalışmak için lüzumlu uzmanlığa haiz olmanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Mesela, kesme aletlerinin bir çok ahşabı düz bir çizgide keser, sadece kimi zaman kavisli bir kesim yapmanız gerekir. kolay olsa gerek! Yeni süregelen biriyseniz, yalnız sabırlı olun.

Bu ahşap şişe, sanatınızı ve zevkinizi gösterebilecek değişik ve güzel bir armağan. Şişeleri düzenlemenin yanı sıra bu el işleri evinizin dekorasyonuna değişik ve güzel bir tesir katıyor.

bir sorunuz olabilir Satın alabilecekken niçin bu ürünü yapalım?

Piyasada bulunan şişe tutucuların bazıları oldukça kalitesiz ve yapı kalitesi oldukça düşük. Birçok prefabrik buzdolabında kapı açıcı bulunmamakla beraber, kapı açıcı olması bir avantajdır. Doğal ki, ucuz hazır şişeler yerine bir açıcı ekleyebileceğinizi belirtmekte yarar var; Sadece, ahşap yapıları elle yapmakla ilgilenen biriyseniz, bu ürünü oldukça düşük maliyetle ve muhteşem kalitede yapabilirsiniz.

kullanılmış ahşap

Istediğiniz ahşabı kullanabilirsiniz sadece hafifçe, suya dayanıklı ve kolay kesilebilir olduğundan Tebrizi ahşabı kullanmanızı tavsiye ederiz. Tebrizi ahşabının kolaylıkla boyanabileceğine dikkat edilmelidir.

Yapınızın oldukça düşük bir maliyetle inşa edilmesini istiyorsanız çam ağacı kullanın. Başlamaya hazırsanız, bizlere katılın.

Ahşap şişe tutacağı yapma adımları

 1. odun kesmek
 2. kolu kesmek
 3. Köşeleri kati
 4. Ahşap parçaları birleştirin
 5. zımpara kağıdı
 6. Çizim yada çizim

lüzumlu malzemeler:

 • Ahşap tahta ölçüleri 1/2 x 4 x 6 inç
 • 0,635 x 4 x 3 inç boyutlarında ahşap tahta
 • 0,635 x 4 x 3,81 inç boyutlarında ahşap tahta
 • 2 santimetre genişliğinde çivi
 • kuvvetli yapıştırıcı
 • zımpara kağıdı
 • Ahşap boyası yada Danimarka yağı
 • pamuk
 • açıcı

Lüzumlu aletler:

 • Taç testere yada daire testere
 • Elektrikli matkap
 • çivi çekici
 • 1 inç matkap ucu
 • Phillips matkap
Ahşap bir şişe tutacağı yapın

birinci aşama:

Günlükleri aşağıdaki boyutlarda kati:

 • 6″ x 1-1/2″ tahtayı 7.685″ uzunluğunda iki bölüme ve 9″ uzunluğunda bir bölüme kati.
 • 1/4″ x 3″ kalası 7.685″ uzunluğunda bir bölüme kati.
 • 1/4 “x 1-1/2” tahtanızı dört tane 9-1/2 “uzunluğunda ve bir parça 7-1/2” uzunluğunda kati.
Ek olarak okuyun: çiçekler için kontrol tüpü

İkinci aşama:

Sapı kesmek için ilkin bir kalemle işaretleyin. 3″ x 7.685″ tahta parçası üstünde, aşağıdaki kesişme noktalarını işaretleyin. Üstte 1,75″ ve peşinden her iki tarafta 2-1/2″ bulun ve bir zımba ile iki delik açın. Dairelerin üstünü ve altını birleştirin ve şişe tutucunun sapını oluşturmak için iki çizgi ve daire arasındaki boşluğu kati. (görseldeki benzer biçimde)

Ahşap bir şişe tutacağı yapın

Üçüncü düzey:

Şişe tutucunun kenarlarını kati. 8 “ahşap parçanızda, her iki taraftaki alt 5” i işaretleyin. Üstteki her parçanın ortasını bulun ve 1 1/2-inç bant kullanarak yan noktaları işaretleyin. Bu noktaları birleştirin ve köşeleri kati. (görseldeki benzer biçimde)

Ahşap bir şişe tutacağı yapın

Dördüncü adım:

Parçaları birleştirin. Çerçeveleri geniş çivilerle birbirine tutturun. Ahşap tutkalı kullanarak yanları tabana tutturun ve peşinden vidalarla sabitleyin. 7.685 inçlik tahta parçasını sapın üzerine yerleştirin ve yapıştırın. Kolu yanlara takının ve peşinden vidalayın. Kenarlara 9 inçlik bir tahta parçası takının ve vidalarla yerine sabitleyin.

Ahşap bir şişe tutacağı yapın
titreşimli zımpara satın al

Beşinci adım:

Ilkin, şişe tutucunun tüm parçalarını 80’lik zımpara kağıdı ile zımparalayın ve peşinden ahşabın yüzeyini düzleştirmek için 150 ve 220’lik zımpara kağıdı kullanın.

Ahşap bir şişe tutacağı yapın

Altıncı adım:

Son olarak, ahşap boyası yada yağlama kullanarak yapınıza güzel bir görünüm kazandırın. Son olarak kapı açıcıyı ürünün yan tarafına bir vida ile tutturun. Kapı açıcıyı daha bakışımlı olacak şekilde bağlamak için aynı renkteki vidaları kullanmak en iyisidir.

Ahşap bir şişe tutacağı yapın
Ek olarak okuyun: Rahat ve ergonomik bir ahşap çiçeklik yapmak için eksiksiz bir eğitim

Dikkat:

Ahşap boyası kullanmak istemiyorsanız akrilik boya kullanabilirsiniz. Akrilik boya, ahşap boyadan daha ucuzdur.

Ahşap şişe tutacağı

Yukarıdaki fotoğrafta hem de oldukça güzel olan bu el yapımı şişe tutucunun tamamlanmış örneğini görebilirsiniz. Jaggery’imi elle yaptıysanız, bizlere bir resmini gönderin.

Yapışkan kağıtSource bağlantı