Tezgah iyi mi değiştirilir | Blog

Bir tezgah iyi mi değiştirilir

Bir tezgahı değişiklik yapmak bunaltan yada pahalı bir iş olmak zorunda değildir ve bir çok durumda araç-gereç ve işçilik için bir tamirciye ödeme yapılmasını gerektirmez. George Hill Ltd. şeklinde perakendecilerden bulabileceğiniz doğru data birikimi ve malzemelerle. Bir tane satın alırsanız, bir tezgahı nispeten kolay bir halde kendiniz değiştirebilirsiniz. Bu adımları izleyerek, gereksiz yere pahalı bir satmaca ödemeden kısa sürede yepyeni bir tezgaha haiz olacaksınız.

Ölçüm

İlk adım, tezgahın boyutlarını doğru bir halde ölçmek ve dışa bakan her kenarda tavsiye edilen 10-20 santimetre çıkıntıya izin vermektir. Tezgahınızın yüzeyini ölçüp kestikten sonrasında, tezgahı sığdırmak için işaretlemeniz gerekir. Tezgahınızın geçmiş olduğu arka duvar tamamen düz olmadığında karalama gereklidir. Tezgahı duvara yaslayın ve en büyük boşluğun boyutunda bir tahta parçası kati. Peşinden, tezgahın tüm uzunluğu süresince bir maskeleme bandı şeridi yapıştırmanız önerilir. Karalama bloğu adında olan bu tahta parçasını tezgahın tüm genişliği süresince çalıştırmanız ve ilerledikçe bir kalemle bir çizgi işaretlemeniz gerekir. Ondan sonra tezgahı bir dekupaj testeresi yada zımpara takozuyla şekillendirebilirsiniz.

Tezgahınız artık doğru şekilde olmalıdır, sadece bazı tasarımlar iki ayrı parçayı birleştirmenizi gerektirebilir. Bunu yapmak için, montaj plakalarını alt tarafa delebilir ve herhangi bir bağlantı yüzeyine ahşap tutkalı uygulayabilirsiniz. Yuvarlak kenarlı tezgahlar için metal bir bağlantı çıtasına da ihtiyacınız olabilir. Bir ek şeridi bir demir testeresi ile kesilebilir ve ek yeri süresince uzanmalıdır. Bağlantıyı sağlam tutmak için silikon mastik kullanılmalıdır.

Tezgâhı mutfak dolaplarınıza taktığınızda yukarıdan baskı uygulayacak bir arkadaşınıza ihtiyacınız var. Ondan sonra tezgahı alttan vidalar ve montaj braketleri ile sabitleyebilirsiniz. Tezgahın ön kenarı da tezgahın alt tarafınca vidalanarak ön montaj rayına takılmalıdır. Tezgahınız sabitlendikten sonrasında, açıkta kalan tüm yüzeyleri işlemden geçirmelisiniz. Masif ahşap, kir tutmaz bir yağ ile işlenmelidir, sadece lamine tezgahlarda yalnızca bitirme şeritlerini kesmeniz ve yapıştırmanız gerekebilir.

Son olarak, lavabonuzu kurmanız gerekir. Ters lavaboyu ve üreticinin talimatlarını kullanarak, lavabonun tezgah yüzeyinde durmasını sağlamak için uygun boyutta bir delik çizin ve kati. Tüm kenarları düzleştirin ve yerleştirmeden ilkin tüm muslukları ve tesisatı dikkatlice lavaboya takının. Lavabo yerine oturduğunda, kenarlara silikon dolgu macunu sürün ve tüm tespit klipslerini sıkın.

Burada, George Hill Ltd’de, bankayı bozmadan tezgahlarını değişiklik yapmak isteyenler için tasarlanmış çeşitli yüzey ve kalınlıklarda uygun fiyatlı malzemeler sunuyoruz. Oasis tezgahlarımız 30 mm ve 40 mm kalınlıklarda mevcuttur ve mevcut tasarımınız yada mevcut mutfak özellikleriniz ne olursa olsun ihtiyacınız olan şeyleri karşılamamıza olanak tanır. Keyfinize bağlı olarak, tezgahlarımız aynı yüksek kalitede granit yada ahşap dekor görünümünde mevcuttur. Tezgahlarımız FSC sertifikalı ahşaptan yapılmıştır ve muhteşem işçiliği sebebiyle FIRA Altın Ödülü’ne layık görülmüştür.

Bir tezgahı kendiniz değiştirmeyi düşünüyorsanız, bugün George Hill internet sayfasına göz atın yada alışveriş yapın.

Bunları da sevebilirsiniz