Taşlama taşı ve minik çapak plakası iyi mi değiştirilir ve mühürlenir[3 روش کاربردی]


Taşlama tekerleği iyi mi değiştirilir

Yeni başlamış olan biri için bileme taşını değişiklik yapmak yada minik bileme taşını kapatıp bileme taşının iyi mi değiştirileceğini sormak birazcık zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Bu iş birazcık beceri gerektirir ve doğru araçlarla yapılması birkaç saniye sürer. Taşlama taşlarının kullanımı ve minik frezlerin kullanımı ile ilgili yazıları okumanızı tavsiye ederiz.

taşlama diski değişiklik yapma videosu

Zımpara taşı plakasını takmanın çeşitli yolları vardır, en kolayı İngiliz anahtarı kullanmaktır. Herhangi bir nedenle anahtarınız yoksa bileme taşını alet kullanmadan değiştirebilirsiniz.

Taşlama çarkını bir anahtarla değiştirin

Bir çok vakit, bileme taşlarıyla beraber iki anahtar verilir. Basit bir anahtar ve çift başlı tırmık şeklinde bir anahtar.

Bu makaledeki taş değişiklik yapma şekilleri, mikro öğütme ve mikro öğütme için uygun olabilir.

Lüzumlu öğeler:

  • taşlama taşı
  • İngiliz anahtarı
  • freze plakası

değirmen taşı iyi mi açılır

Çoğu zaman freze bıçağının üstünde bulunan mil kilidi düğmesine basın ve ekranı çevirin; Ta ki kapandığını hissedene kadar.

Taşlama çarkını değiştirin

Düğmeyi tutarken, anahtarın her iki tarafını da somunu tutan iki deliğin üstüne yerleştirin.

Mil kilitleme düğmesini basılı tutun ve anahtarı saat yönünün tersine yada saat yönünün tersine çevirin. Somunun gevşediğini hissedene kadar.

Taşlama taşı plakası takma

Somunları elinizle gevşetin. Yeni plakayı çıkarın ve taşlama plakasını kapatmak için tüm adımları doğru yönün tersi yönde tekrarlayın.

taşlama taşının dönüş yönü

Taşlama çarkının dönüş yönünü değişiklik yapmak alışılmadık bir durum değildir ve çoğu zaman sabittir; Bu aletle çalışmak için, taş kesiciyi plakanın dönüş yönü dışa doğru olacak şekilde tutmak en iyisidir. Bu sayede cipsler öne doğru atılır ve size zarar vermez.

Taşlama taşı koruması iyi mi kapatılır

Öğütme esnasında minik parçacıkları atmanızı önleyen bir ekran koruyucuya haizdir. Bu koruma, dönen parça ile somun sıkılarak kapatılan bileme taşı arasına yerleştirilmiştir.

Taşlama çarkını bir tornavidayla değiştirin

Kimi zaman bir değirmen taşının anahtarı olmayabilir; Sadece endişelenmenize gerek yok şu sebeple taş plaka anahtar olmadan değiştirilebilir.

Lüzumlu öğeler:

  • taşlama taşı
  • Bir çift eldiven
  • taş levha

Mil kilidine basın ve ekran kilitlenene kadar ekranı döndürün.

Taşlama taşı mil kilidi

Somunları özgür bırakmak için kadranı eldivenle saat yönünün tersine çevirin. Somunları elinizle gevşetin. Yeni taş paneli çıkarın ve aynı adımları ters yönde tekrarlayın.

Bu yöntem taş plakanın açılıp yerine takılmasında da etkilidir sadece birçok şahıs plakayı sıkmak için ellerine yeterince güvenmediği için daha kesinlik için İngiliz anahtarı kullanmayı tercih etmektedir.

taşlama taşının dönüş yönü

Bu yöntemde ince değirmen taşı levhanın kırılma olasılığı oldukça yüksektir. Bu yüzden bu yöntemi önermiyoruz; Şu sebeple en küçük bir hata ciddi sonuçlar doğurabilir.

Taş plakayı değiştirmenin en kolay yolu

Bir bileme taşını değiştirmenin en kolay yollarından biri, aleti tutan somunu bir Hilti Kwik somunu ile değiştirmektir. Bu somun, 5.8″ göbeği olan tüm taşlama taşları için uygundur.

Bu somunun tasarımı, eldivensiz kolayca kilitlenip açılabilecek şekildedir. İş süreci plakanın birçok kez değiştirilmesini gerektiriyorsa, somun üstünde bir anahtar kullanmak için iki delik tasarlanmıştır.

Lüzumlu öğeler:

  • taşlama taşı
  • Hilti Kwik tutucu somun
  • taş levha

Mil kilidini tutun ve diski kilitlenene kadar çevirin.

Hilti Kwik somununu gevşetmek için saat yönünün tersine çevirin. Somun tamamen özgür kalmadan ilkin yay benzeri bir sıkma hareketi hissedeceksiniz.

Somunu çıkarın ve yeni paneli takının.

Küçük bir taş çapak nasıl kapatılır

Bu yöntemin tek dezavantajı, boncukların öteki boncuklara nazaran yüksek fiyatıdır. Bu yüzden ev değirmeni kullananlar için bu yöntem önerilmez. Sadece devamlı çapak kullanan profesyoneller için aletleri içinde Hilti Kwik parçaları bulundurmak en iyisidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bir freze bıçağını değiştirebilmek için hangi aletlere gereksinim vardır?

Çapak plakasını değiştirebilmek için minimum bir anahtar, bir tornavida, eldivenler, bir Hilti Kwik montaj somunu ve bir çapak plakası gerekir.

özet

taşlama diski değiştirme videosu

Başlık

taşlama diski değişiklik yapma videosu

bir tarif

Taşlama taşı plakasını ve bıçağını ve minik freze bıçağını iyi mi değiştireceğinizi ve mühürleyeceğinizi öğretinSource bağlantı