Suluboya Çiçekler – Suluboya çiçek boyamak için talimatlar


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

İster okulda talep eder sonraki yıllarda, hepimiz hayatımızın bir noktasında suluboya fotoğraf yapmayı denedik. Suluboya boyamak güzel sanatlar yaratabilir fakat bununla beraber stres ve kaygıyı azaltmak için mükemmel bir yoldur. Fotoğraf yapmak size zor gelebilir, sadece siz deneyene, öğrenene ve ergonomik yapana kadar pek oldukça şey kompleks görünüyor. Farkına varmadan, gurur duyulacak sanat eserleri yaratacaksınız. Bir tek ilk adımı atmalı ve denemelisin. Suluboya çiçeklerin iyi mi boyanacağına dair bir tahsil vererek başlamanıza destek olmak için buradayız.

Suluboya gülleri boyamaya başlamış olalım

Sıradan suluboya çiçeklerle başlamalısın. Bugün malum en popüler ve popüler çiçeklerden biri gül. Bu çiçekler, suluboya çiçek sanatını öğrenmeye başlamanın mükemmel bir yoludur. Gülün saydam bir yapısı olduğundan değişik renkler deneyebilir, değişik su kıvamlarını kontrol edebilirsiniz.

İhtiyacın olacak:

çiçekler suluboya

Suluboya Çiçekler – Suluboya gülleri iyi mi boyanır?

Güller, sıradan sulu boya çiçekleri oldukları için adım atmak için iyi bir yer.

Hiyerarşi 1: İstediğiniz renge ulaşın

Suluboya pigmentlerinin fazlaca kalınca bulunduğunu görmüş olacaksınız. İstediğiniz rengi elde etmek için birazcık su eklemeniz icap eder. Paletinizin devreye girmiş olduğu yer burasıdır. Seçtiğiniz rengi paletinizin bir kısmına yerleştirin, birçok fert renkleri karıştırmak için ortayı tercih eder.

Sözgelişi, birazcık kırmızı boya kullanın ve pembeyi kurmak için beyaz boyayla karıştırın. Başka bir parçaya aynı renk olan kırmızıyı koyabilirsiniz fakat bu sefer daha hafifçe olması için birazcık su ilave edin. kırmızı tonları. Aynısını yeşil renk ile de yapabilirsiniz. Daha koyu bir yeşil rengi elde etmek için birazcık ilave edin siyah renk. Sonuçlardan memnun kalana kadar değişik renklerle denemeler yapın.

Adım 2: fotoğraf meydana getirmeye nereden başlamalı

Gülün ortasından başlayarak boyamaya başlayın. Fırçayı kağıda dik ya da dikey tutarak ince darbeler oluşturmanız icap eder. Dairesel bir desen izleyerek “C” şekillerini kağıda hafif boyayarak devam edin. Katmanlama mühim bir tekniktir, bu yüzden daha aleni bir pigmentle başlayın ve sonrasında daha koyu renkler ekleyebilirsiniz.

Hiyerarşi 3: Daha büyük yapraklar oluşturma

Adım 1’de daha ufak yaprakları şekillendirmeye başladınız, şimdi merkezden dışarı doğru ilerleyin ve gittikçe daha büyük yaprakları acıtın. Daha büyük yaprakları şekillendirmek fazlaca kolaydır, daha ilkin olduğu şeklinde aynı “C” şeklini izleyeceksiniz, sadece şeklinizi şekillendirirken daha hafifçe vuruşlar yerine fırçayı daha sert bastırmanız gerekecek. Bu, daha kalınca bir vuruş ve taç yaprağı oluşturur. Ortalama iki kat orta boy yaprak yapabilirsiniz.

sulu boya çiçek nasıl yapılır

Adım 4: Daha kalınca yapraklarla şekillendirme ve bitirme

Daha kalınca taç yapraklar kurmak için fırçaya daha çok baskı uygulamanız icap eder. Orta ve ufak yapraklarınızla aynı şekli oluşturun, sadece sonuna kadar iterken fırçayı ortalama 45 derecelik bir açıyla tutun.

Adım 5: Çiçekler Suluboya – Daha koyu renkler ekleme

Renk suyla karışıp dağıldığı için daha koyu gölgeler eklemek kolaydır. Renkler naturel bir halde karışarak, gerekseme duyduğunuzu hissettiğiniz noktalara renk patlamaları eklemenizi sağlar. Bu, gülün son görüntüsüne daha çok derinlik ve kontrast yaratır. Kalan beyaz alanlar ayrım ederseniz, birkaç koyu yaprakla boyayabilirsiniz.

Adım 6: yaprakları boyamak

Fırçanızı alın ve orta tazyik kullanarak, boyalı gülünüzün yanına tahsisat gelen iki vuruş yapın. İsterseniz ikinci bir tabaka ekleyebilir ve daha koyu bir renk kullanarak gölgeleme efekti oluşturabilirsiniz.

Adım 7: Suluboya çiçekler – kurumaya bırakın

Boyanın kurumasını bekledikten sonrasında resminizi kullanmaya hazırsınız. Tabloyu kendiniz yapmış olduğunuz için kutlama kartına extra bir dokunuş katar. Eşi olmayan kutlama kartınızı birtakım çiçeklerle yerleştirin ve biri için mükemmel bir hediyeniz var. Resminizi çerçevelemek, çalışmanızı saklamanın ve fanatik kalmanın ya da armağan olarak vermenin başka bir yoludur.

Öğretici: Çiçekler iyi mi suluboya yapılır?

Suluboya çiçekler – katmanlama

Sanatçılar, etken bir suluboya fotoğraf kurmak için birden oldukça tabaka eklemeniz icap ettiğini bilirler. Bu hem daha soyut aynı zamanda daha realist suluboya resimler için geçerlidir. Suluboya çiçekler de aynı prensipte olmalı, kağıdınızın üstüne birkaç kat boyamanız gerekiyor.

Renklerle boyadığınızda, boyanın beklediğiniz renge kurumadığını öğrenirsiniz. Daha koyu bir renge boyayabilirsiniz, sadece daha aleni bir gölgeye kuruyacaktır. Bu yüzden, istenen kararı elde etmek için kağıdın üstünden birkaç geçiş eklemeniz gerekecek.

Doğru kağıdı kullanma

Doğru etkiyi elde etmek için sulu boya kağıdı aldığınızdan güvenli olmalısınız. Boyadıkça farkı anlayacaksınız, sulu kağıt daha kalındır ve boyayı emer. Düzgüsel baskı kağıdı, renkler o denli ivedi batmaz ve yerleşebilir.

Suluboya kağıdı ek olarak renk emilimine destek olan hususi bir dokuya haizdir. Değişik türde bir kağıtla çalışırsanız, yırtılma olarak da malum yırtılmaya başladığını görebilirsiniz. Bu, bu katmanların kağıt üstünde oluşturulmasını zorlaştırır.

Kontrollü renk paleti

Muayyen sayıda kontrollü renkle boyama, bölüme muayyen bir balans ve akışkanlık kazandırır. Sanat dünyasında bazıları muayyen bir renk grubuna bağlı kalabilir ve diğerlerine benzer şekillerde direktif verebilir. Fakat sanat tasfiye edilmemeli, aksi takdirde bir halde birtakım şeyler üstünde baskı kurar. Fotoğraf yapmak keyifli olmalı, dilerseniz muayyen renklere sadık kalınca, sadece gerekseme duyarsanız bir şeyler de ilave edin.

Muayyen sayıda renk kullanımına bir misal: 3 ila 5 renk cila seçin ve bu tarz şeyleri parçanız süresince kullanın. Daha aleni ya da daha koyu gölgeler kurmak için renkleri karıştırın. Ihmal etmeyin, ne yapmak istediğinizi seçebilirsiniz. En iyi suluboya boyama yönteminizi kontrol edin ve keşfedin.

sulu boya çiçekler nasıl yapılır

Açıktan koyuya boya

Daha açıktan daha koyu renklere doğru çalışmak boyamanın doğru yoludur. Resminize daha seyreltilmiş renklerle başlıyorsunuz ve devam ettikçe daha azca su ekliyorsunuz. Suluboya ile boyadığınızda ve daha derin renkler eklemeye başladığınızda, onları yine aydınlatmak dilerseniz geri dönemezsiniz.

Planlama önemlidir, parçanızı hafif yıkayarak başlayın, bu size bir başlangıç ​​noktası verir ve hala birtakım şeylerin değiştirilebileceği bir aşamadadır. Daha çok renk eklemek kolaydır, sadece oldukça fazla renk pigmenti var ise geri dönemezsiniz.

değişik şeyler dene

Suluboya ile ilk kere boyadığınızda bir başyapıt yaratmayı beklemeyin. Strese de gerek yok, yalnız çabuk etmeyin ve eğlenin. Tamamı sizi gitmek dilediğiniz yere götürecek değişik yöntemler ve stiller keşfedeceksiniz.

Değişik suluboya kağıdı türleri, fotoğraf yaparken kullandığınız su miktarı, değişik vuruşlar ve basınçla denemeler yapın. Yeni şeyler deneyerek oldukça şey keşfedeceksiniz. Bu biçimde birazcık para harcayabilirsiniz fakat nihayetinde kendi örneksiz fotoğraf stilinizle ortaya çıkacaksınız.

Geri başlamak

Daha ilkin de belirtildiği şeklinde, planlama iyi bir şeydir, sadece her şeyi aynı anda muhteşem bir halde meydana getirmeye çabalamayın. Suluboyalar daha aleni kurumaya ya da renk değiştirmeye meyilli olduğu için, bir adım geri atıp son bitirmeden ilkin her şeyi bir gece bekletmek isteyebilirsiniz.

Niçin geri adım atalım?

  • Bitkin olabilirsiniz, işinizden uzaklaşın, yeni gözlerle geri döneceksiniz. Ayrıldıktan ve işinize döndükten sonrasında, düzeltilmesi ihtiyaç duyulan bir şey ayrım edebilirsiniz.
  • Tekrar boya kurur ve ilk uyguladığınızdan değişik görünür. Nefes alanlara daha çok renk eklemeniz ya da gölgeleri güçlendirmeniz gerekebilir.

Bir fırça koleksiyonunuz olsun

Fotoğraf yaparken, ebat ve biçim bakımından farklılık yayınlayan sahneler oluşturmanız icap eder. Bu efektleri elde etmek için birden fazla fırça türüne ihtiyacınız var. Her fırça türü değişik bir tesir sunar, bu yüzden boyalı görüntünüzü kurmak için muhtelif fırçalara ihtiyacınız vardır.

Birtakım fırça türleri:

  • Yıkama fırçası: oldukça fazla boya uyguladığınızda geniş ve doğru fırça.
  • Ayrıntılar fırçaları: Daha ince bilgileri yürütmek için kullanılabilecek ufak fırçalar.
  • Düz Fırçalar: Bunlar, Yıkama Fırçasına benzer bir halde kullanılır (daha yarı şeffaf bir tabaka oluşturur), sadece bununla beraber net doğrusal fırça darbeleri de üretir.
  • Yuvarlak Fırça: Birden fazla teknik, daha geniş vuruşlar ve daha ince işler için kullanılabilir.

Sizin için en müsait olanı bulmak için fırça mevzubahis olduğunda değişik markaları kontrol edin. Daha ucuz rotayı seçerseniz, fırçadan memnun olabilirsiniz. Daha ucuz fırçalar, çıkarılması zorluk derecesi yüksek ve çizgilere yol açabilen kıllarını dökme eğilimindedir.

basit suluboya çiçekler

İhtiyacınız olan su miktarını kontrol edin

Suluboya her şeyi söylüyor, su boyama yönteminin mühim bir parçası. Su miktarı, seçtiğiniz pigment renginin kalınlığını ve gölgesini belirler. Ne işe yaradığını görmek için ne kadar su eklediğinizi kontrol edin.

Ergonomik ustalar yaratır

Her şeyde olduğu şeklinde, istediğinizi yaratmak için ergonomik yapmanız icap eder. Fırça darbelerini yürütmek, kalınlığı düzenlemenize destek sunar, bu da mükemmelleştirildikten sonrasında fotoğraf yapmayı bir zevk haline getirir. Daha kalınca vuruşlar daha çok tazyik gerektirir ve daha ince vuruşlar daha hafifçe bir dokunuş ya da tazyik gerektirir. Su miktarı ve fırçanızın boyutu da darbelerinizin kalınlığını belirler.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz