Su ve kir için uygun, en iyi endüstriyel elektrikli süpürge Bosch endüstriyel elektrikli süpürgeyle tanışın


Son yıllarda, endüstriyel elektrikli süpürge atölyelere kıymetli bir destek vasıta olarak girmiştir. Kir ve talaşı toplamak için endüstriyel bir elektrikli süpürge kullanılabilir. Endüstriyel alet ve ekipmanların üretiminde 120 yılı aşkın deneyime haiz Alman şirketi Bosch, yeni endüstriyel elektrikli süpürge modelini piyasaya sürdü.


Kir ve su vakumlu temizleyici, çift amaçlı bir alettir ve Bosch Professional ürün kategorisindedir. Mesela, popüler endüstriyel elektrikli süpürgelerin örneklerinden biri, kuvvetli 1100 W üniversal motorla emme modunda 270 mbar’a (mbar) eşit bir vakum basıncı oluşturabilen Bosch GAS 15 PS’dir. Ek olarak bu aygıt üfleme modunda 53 l/s’ye eşit bir tazyik oluşturabilmektedir.

Aslen, dört üfleme, emiş, toz ve su toplama özelliklerine haiz Bosch endüstriyel elektrikli süpürgeler, kullanıcıya bir takım kıymetli işlev sağlamak için bir araya geldi. 440 mm yüksekliğe ve 360 ​​mm uzunluğa haiz Bosch GAS 15 PS, kompakt bir elektrikli süpürge ve 6 kilogram ağırlığı ile taşıması hafifçe bir alettir. Bu Bosch elektrikli süpürgenin net depo kapasitesi 10 litre kapasiteye haizdir ve bunun 8 litresi su toplama modunda kullanılabilir.

Bu cihazın en mühim özelliklerinden biri de astarlama ve kesme aparatlarını kendisine bağlayabilmesidir.

Bosch GAS 15 PS endüstriyel elektrikli süpürgenin teknik detayları ve özellikleri

elektrikli süpürge

Bu elektrikli süpürge, inşaat projelerinde ve hatta atölyelerde kullanmak için kompakt ve hafifçe bir cihazdır. Bileşik yapısı yardımıyla her türlü kiri, metal talaşını ve hatta suyu bile emmede problem yaşamazsınız. Bu makine ağaç işleme endüstrisinde, metalurji endüstrisinde ve inşaat endüstrisinde toprak, su, talaş, talaş vb. emmek için kullanılabilir.

GAS 15 PS’nin plastik gövdesi çift yalıtımlı plastikten yapılmıştır. Çift yalıtımlı plastik kapak, aktüatörün elektrikli parçalarının ihtimaller içinde iletimi sebebiyle aktüatörün elektrik çarpmasını önler. Ön tarafta, aleti üç moda ayarlamak için kullanılabilen üç konumlu bir seçici vardır: kapalı, açık ve otomatik. Seçiciyi açık konuma getirdikten sonrasında elektrikli süpürge süratli bir halde çalışacak ve emme işlemi başlayacaktır. Bu selektörü otomatik moda çevirerek, aygıt bir tek terminal başlatıldığında tetiklenecektir.

Otomatik modu etkinleştirmek için ilk olarak çevresel cihazın (matkap şeklinde) elektrik fişini cihazdaki prize takmanız gerekir. Peşinden seçiciyi otomatikman ayarladı. Bu durumda çevre aygıtının güç düğmesine bastığınız anda elektrik süpürgesi çalışmaya adım atar. Ek olarak çevre birimi kapatıldıktan birkaç saniye sonrasında elektrikli süpürge de kapanacaktır.

Makine gövdesinin alt yarısında 10 litre toz yada 8 litre su depolayabilen hazne bulunmaktadır. Toz toplamak için tek kullanımlık torbalara gerek kalmamıştır. Toz torbası taşıma sistemi yaratıcı bir halde tasarlanmıştır. Bu makineye her türlü standart endüstriyel ve ev tipi elektrik süpürgesi torbalarını takabilirsiniz. Bu poşetlere erişiminiz yoksa, bu tankın içine bir tek bir plastik poşet koyarak atıkları içeride depolayabilirsiniz. Bu, yenilikçi Bosch toz torbası tutma sistemi sayesindedir.

Deponun içindeki hava filtresi motora toz girmesini engeller ve egzoz havasını temizler. Depoyu açmak için, gövdenin alt ve üst kısımlarını ayırmak suretiyle makinenin her iki tarafındaki iki kırmızı klipsi açmanız yeterlidir.

elektrikli süpürge

Bu cihazın bir özelliği de yarı otomatik filtre temizleme sistemidir. Bu sistem daha yüksek verim ve daha uzun filtre ömrü elde etmek için tasarlanmıştır. Gövdenin üst kısmında bulunan kırmızı başparmak ile aygıt içindeki hava sirkülasyonu bir anlığına tersine çevrilerek filtreye yapışan talaşlar uzaklaştırılabilir.

Bu aygıt, kolayca hareket etmesini elde eden dört tane plastik tekerleğe haizdir. Cihazın arka tekerleklerinde, aleti yerinde tutmak için kullanılabilecek iki tane kilit bulunmaktadır. GAS 15 PS Bosch endüstriyel vakum hortumunun uzunluğu 3 metredir. Cihazın emiş ve üfleme modunu değiştirebilmek için, hortumun montaj yerini hava girişinden hava çıkışına değiştirmeniz yeterlidir.

Bu elektrikli süpürgenin avantajları

  • Yalıtımlı çift beden
  • Suyu emme kabiliyeti
  • Kolay meme değişimi
  • Değiştirilebilir filtre
  • Hafifçe ve kompakt tasarım
  • Emişten kuyruğa pozisyon değiştirebilme
  • Kolay hareket için dört tekerleği vardır
  • Yenilikçi toz torbası taşıma sistemi
  • Emiş sistemi ile kesme ve delme makinelerine bağlanabilme
  • Daha yüksek verimlilik ve daha uzun filtre ömrü için yarı otomatik filtre temizleme sistemi

Ana elektrik süpürgesi, 3m hortum, bağlantı borusu, zemin nozül tertibatı, dirsek, mil nozulu, alet kılıfı, ürün kullanım kılavuzu vb. öğeler cihazın karton ambalajı içinde yer verilmiştir.

Endüstriyel elektrikli süpürge satın alma rehberi

Günümüzde toz üreten endüstriyel aletleri kullanırken operatörün temizliğini ve hijyenini kovuşturmak oldukca önemlidir. Kesilen toprakların yada kazılardan çıkan toprağın solunması, işçinin sağlığını büyük risk altına sokar. Bu sorunların önüne geçmek için endüstriyel elektrikli süpürge eğitimciler için en iyi çözümlerden biridir.

Minik atölyelerde ve döşem projelerinde elektrik süpürgesi kullanımı için minik boyutlar ve hafiflik ustaların öncelikleri arasındadır. GAS 15 PS, bu tür projelerde kullanım için hafifçe, kompakt ve kuvvetli bir endüstriyel elektrikli süpürgedir. Bosch ürünlerinin muhteşem kalitesi, emiş, üfleme ve su geçirmezlik şeklinde özelliklerin yanı sıra bu makinenin avantajları içinde kıymetli bir seçimdir.Source bağlantı