Sıvı Boyama resimlerinin satışı – satış fiyatının belirlenmesi


En geç evinizde yer kalmadığında ya da araç-gereç giderlerinizi karşılamak istediğinizde Akışkan Tablo resimlerinizi satabileceğinizi düşünebilirsiniz. Fakat bunun için ne isteyebilir ve istemek istersiniz? Bu, çözmeye yönelik değişik yaklaşımları olan karmaşık bir sorudur. Sadece araç-gereç maliyetlerinizi ve öteki faktörleri esas alırsanız, satış fiyatı belirlemek için sağlam bir başlangıç ​​pozisyonuna haiz olmuş olursunuz. Aşağıdaki sıralama, resimlerinizin satış fiyatını belirlemenin birçok yolundan biridir.

Sıvı Boyama resimlerinin satışı: Temel olarak araç-gereç maliyetleri

30x30cm tuval üstüne aşağıdaki döküm örneğini kullanarak araç-gereç maliyetlerini hesaplıyoruz. Bunlar yalnız sarf araç-gereç maliyetleri olup, Bunsen brülörleri vb. öteki satın alma maliyetleri buraya dahil edilmemiştir.

 • tuval 5 €
 • akrilik boya 5 €
 • Silikon yağı / saç yağı 0,5 €
 • Dökme ortamı (ucuz varyant PVA tutkalı) 4€
 • Bunsen brülör gazı 0,5 €
 • Masa / zemin için kaplama filmi 0,5 €
 • Kupa, tahta spatula, eldiven 0,5 €
 • vernik / eksiklik 5 €

Böylece, ihtiyatlı bir halde hesaplanarak, 21 avro akıcı bir fotoğraf için. Daha büyük görüntüler oluşturursanız, maliyetler buna nazaran artar.

Bu maliyetleri satış fiyatınız için baz alırsanız, en azından araç-gereç maliyetlerinizin karşılandığından güvenilir olabilirsiniz.

süre harcamak

Ek olarak, bireysel emek verme adımları için zamanınızı eklemelisiniz:

 • Dökme için hazırlanın (30 dakika)
 • Dökümü gerçekleştirin (30 dakika)
 • Dökümü paklayın ve verniğe hazırlayın (10 dakika)
 • Tekrarlanan vernik/vernik uygulaması (20 dakika)

Burada, örnek olarak, bir süre harcamasına varıyoruz. 1 saat 30 dakika. Burada saat tutarı 20 euro olarak hesaplıyoruz kısaca örnek görsel için 30 euro yapıyor.

Öteki maliyetler

Resimlerinizi evde doldurursanız, bu nokta daha azca alakalıdır. Sadece harici bir stüdyo kiralarsanız bu maliyetleri de dahil edebilirsiniz. Hobi odanız için 80 euro ödediğinizi ve ayda ortalama 10 fotoğraf döktüğünüzü varsayarsak fotoğraf başına 8 euro ekleyebiliyorsunuz örneğin.

Bir bakışta hesaplama:

Burada sunulan temele dayanarak, satış fiyatlarınızı saydam ve anlaşılır bir halde hesaplayabilirsiniz. İşte özet hesaplama:

 • araç-gereç maliyetleri 21€
 • süre harcamak 30€
 • Öteki harcamalar (burada: kiralama harcamaları) 8€

Hedef satış fiyatı: ~60 avro

Bu hesaplama modeli ile satış fiyatı, resmin boyutu, araç-gereç maliyeti ve harcanan süre ile oldukca iyi ölçeklenir. Doğrusu iyi bir fiyat temeliniz var, um Akışkan Boyama resimlerinizi satmak için.

Burada sunulan model normal olarak satış fiyatınızı hesaplamak için birçok seçenekten yalnız bir tanesidir. Elbet sanat alanında fiyat söz mevzusu olduğunda durağan(durgun) kurallar ve yönergeler yoktur. Her sanatçı, eserinin fiyatını bireysel olarak belirleyecektir – çoğu zaman öznel ve duygusal değerler de mühim bir rol oynar ve bu da eserin ideal değerinde sonuçlanır. Doğal bu satış fiyatına da yansıyabilir.

Alternatif: Bir çevrimiçi fiyat hesaplayıcı kullanmak:

İnternette sanat eserlerinin fiyatını hesaplamanıza destek olabilecek fiyat hesaplayıcıları var. Bunlardan biri, bizce oldukça yüksek fiyatlar verme eğiliminde olan sanat eseri hesap makinesidir. Sadece, bir çapraz karşılaştırma yararlı olabilir. Son olarak, öteki şeylerin yanı sıra, bir sergideki ambiyans, fiyatların ilgili taraflar için makul görünmesini sağlayabilen genel izlenimin bir parçasıdır.

Değişik deneyimleriniz oldu mu yada başka hesaplama yaklaşımları kullanıyor musunuz? Akışkan tablo resimlerinizi satabilmek için tutarları iyi mi hesaplıyorsunuz? İletişim formumuzu kullanarak yaşadığınız deneyimler hakkında sizden data almak için sabırsızlanıyoruz.

Fotoğraf: Andreas Hermsdorf / pikselioSource bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz