Silikon makyaj süngeri ile akıcı boyama


Tablolarınızın Fluid Paint kaplaması, onları dayanıklı ve muhteşem kılmak için son adımdır. Silikon makyaj süngeri, dilediğiniz kararı elde etmenize destek olabilir. Size iyi mi kullanılacağını ve avantaj ve dezavantajlarının neler bulunduğunu göstereceğiz.

Silikon makyaj süngeri nelerdir?

bu Silikon makyaj süngeri birçok hanımefendi okuyucuya aşina olmalıdır. Bu silikon süngerler, geleneksel makyaj süngerleri ya da fırçalarına kıyasla fondöten tüketimini azaltmak için hususi olarak tasarlanmıştır. Ek olarak fondötenin bilhassa eşit bir halde uygulanmasına izin verirler ve temizlemesi oldukca basit ve hijyeniktir. Şu demek oluyor ki yüze iyi gelen bir tek Fluid Painting resimlerimize iyi gelebilir değil mi?

Fluid Paint Finish için niçin makyaj süngeri?

Düşünce veya Avantajlar makyaj süngeri kullanmak için aşağıdaki noktalara dikkat edin:

  • Daha azca boya tüketimi: Bir boya fırçasının kılları boyayı emer, bundan dolayı mühim seviyede daha çok boyaya ihtiyacınız olur ve sonucunda fırçada oldukca fazla boya kalır. Makyaj süngeri ile boya tasarrufu yapabilirsiniz şu sebeple silikondan yapılmıştır ve boyayı emmez. Boyayı resme dağıttınız ve doğru dozda boya kalıntısı kalmadı.
  • Daha süratli emek harcama: Makyaj süngeri ile vernikleme yaparken, ilkin bütün verniği resme uygular ve peşinden dağıtırsınız. Fırça ile boyarken ilkin boyayı resme az az uyguluyorsunuz ki bu daha uzun sürüyor.
  • Daha süratli temizlik: Makyaj süngeri emici olmadığından, boyama işinin sonucunda mutfak kağıdıyla silerek kurulayabilir ve peşinden bir miktar bulaşık deterjanı ile son kalıntıları yıkayabilirsiniz. Pürüzsüz yüzey temizliği süratli ve basit hale getirir. Muhtemelen daha ilkin bir fırçayı yıkadınız – oldukca daha uzun sürüyor, daha zahmetli ve atık suya daha çok zararı olan madde giriyor.

Şu demek oluyor ki makyaj süngeri ile cilalamada yarar olan birkaç nokta var.

Ve onlar ne Dezavantajları?

  • Boya fırçasına kıyasla silikon süngerin kullanması birazcık zahmetlidir ve bundan dolayı alışması birazcık süre alır.

Ve bu pratikte iyi mi çalışıyor?

hazırlık emek harcamaları

Akışkan Boyama resminiz kuruduktan sonrasında, mühürlemeye başlamadan ilkin göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç şey vardır. Bunun için «Akışkan Boyama Son İşlemi: Akrilik Dökme Resimlerin Kurutulması ve Mühürlenmesi» isminde kendi makalemizi oluşturduk. Bu, resimlerinizin cilalama için ülkü halde hazırlanmasını sağlar.

Ampirik değerler: Makyaj süngeri ile akıcı boyama

Bütün hazırlıkları yaptıktan sonrasında Akışkan Fotoğraf resminizin son emek harcaması adım atar.

Bunun için aşağıdaki malzemeye ihtiyacınız var:

Akrilik döküm silikon sünger

Boyanın güzelce akması için birazcık daha sıvı olarak karıştırılması gerekiyor. Verniği resminizin üstüne dökün ve peşinden eşit halde dağıtın. Arkasından tuval yüzeyindeki ince dağılımın tarihi geldi: Tertipli hareketlerle boyanın eşit halde dağılmasını sağlarsınız. Boyanın tuvalin kenarından da aktığından güvenli olun. En son, makyaj süngerini tuvalin kenarları süresince gezdirin ve peşinden boyanın gece süresince kurumasını bekleyin.

Sıvı Boyama Finish Makyaj Silikon Sünger Çalışma Adımları

Makyaj süngeri ile Fluid Paint Finish için video talimatları

Makyaj süngeri ile cilalamaya başlamanızı kolaylaştırmak için sizler için bir video hazırladık. Bu size sonlanmış sonuca kadar bireysel emek harcama adımlarını gösterir.

https://www.youtube.com/watch?v=j350TGev_2g

Vernik hikayesinde tecrübeniz nelerdir, fırçayı mı yoksa makyaj süngerini mi yoksa başka bir şeyi mi tercih edersiniz? Bizlere Feysbuk ya da Instagram’dan yazın

Sıvı Boyama kaplama silikon sünger bitmiş sonuç

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz