Silikon makyaj süngeri ile akıcı boyama


Tablolarınızın Fluid Paint kaplaması, onları dayanıklı ve muhteşem kılmak için son adımdır. Silikon makyaj süngeri, istediğiniz sonucu elde etmenize destek olabilir. Size iyi mi kullanılacağını ve avantaj ve dezavantajlarının neler bulunduğunu göstereceğiz.

Silikon makyaj süngeri nedir?

bu Silikon makyaj süngeri birçok hanım okuyucuya aşina olmalıdır. Bu silikon süngerler, geleneksel makyaj süngerleri yada fırçalarına kıyasla fondöten tüketimini azaltmak için hususi olarak tasarlanmıştır. Ek olarak fondötenin bilhassa eşit bir halde uygulanmasına izin verirler ve temizlemesi oldukça kolay ve hijyeniktir. Doğrusu yüze iyi gelen yalnız Fluid Painting resimlerimize iyi gelebilir değil mi?

Fluid Paint Finish için niçin makyaj süngeri?

Düşünce ya da Avantajlar makyaj süngeri kullanmak için aşağıdaki noktalara dikkat edin:

  • Daha azca boya tüketimi: Bir boya fırçasının kılları boyayı emer, bu yüzden mühim seviyede daha çok boyaya ihtiyacınız olur ve sonunda fırçada oldukça fazla boya kalır. Makyaj süngeri ile boya tasarrufu yapabilirsiniz zira silikondan yapılmıştır ve boyayı emmez. Boyayı resme dağıttınız ve doğru dozda boya kalıntısı kalmadı.
  • Daha süratli emek verme: Makyaj süngeri ile vernikleme yaparken, ilkin tüm verniği resme uygular ve peşinden dağıtırsınız. Fırça ile boyarken ilkin boyayı resme az az uyguluyorsunuz ki bu daha uzun sürüyor.
  • Daha süratli temizlik: Makyaj süngeri emici olmadığından, boyama işinin sonunda mutfak kağıdıyla silerek kurulayabilir ve peşinden bir miktar bulaşık deterjanı ile son kalıntıları yıkayabilirsiniz. Pürüzsüz yüzey temizliği süratli ve kolay hale getirir. Muhtemelen daha ilkin bir fırçayı yıkadınız – oldukça daha uzun sürüyor, daha zahmetli ve atık suya daha çok zararı olan madde giriyor.

Doğrusu makyaj süngeri ile cilalamada yarar olan birkaç nokta var.

Ve onlar ne Dezavantajları?

  • Boya fırçasına kıyasla silikon süngerin kullanımı birazcık zahmetlidir ve bu yüzden alışması birazcık süre alır.

Ve bu pratikte iyi mi çalışıyor?

hazırlık emekleri

Akışkan Boyama resminiz kuruduktan sonrasında, mühürlemeye başlamadan ilkin göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç şey vardır. Bunun için «Akışkan Boyama Son İşlemi: Akrilik Dökme Resimlerin Kurutulması ve Mühürlenmesi» adlı kendi makalemizi oluşturduk. Bu, resimlerinizin cilalama için ideal şekilde hazırlanmasını sağlar.

Ampirik değerler: Makyaj süngeri ile akıcı boyama

Tüm hazırlıkları yaptıktan sonrasında Akışkan Fotoğraf resminizin son emek vermesi adım atar.

Bunun için aşağıdaki malzemeye ihtiyacınız var:

Akrilik döküm silikon sünger

Boyanın güzelce akması için birazcık daha sıvı olarak karıştırılması gerekiyor. Verniği resminizin üstüne dökün ve peşinden eşit şekilde dağıtın. Peşinden tuval yüzeyindeki ince dağılımın zamanı geldi: Tertipli hareketlerle boyanın eşit şekilde dağılmasını sağlarsınız. Boyanın tuvalin kenarından da aktığından güvenilir olun. Son olarak, makyaj süngerini tuvalin kenarları süresince gezdirin ve peşinden boyanın gece süresince kurumasını bekleyin.

Sıvı Boyama Finish Makyaj Silikon Sünger Çalışma Adımları

Makyaj süngeri ile Fluid Paint Finish için video talimatları

Makyaj süngeri ile cilalamaya başlamanızı kolaylaştırmak için sizler için bir video hazırladık. Bu size bitmiş sonuca kadar bireysel emek verme adımlarını gösterir.

https://www.youtube.com/watch?v=j350TGev_2g

Vernik mevzusunda deneyiminiz nedir, fırçayı mı yoksa makyaj süngerini mi yoksa başka bir şeyi mi tercih edersiniz? Bizlere Feysbuk yada Instagram’dan yazın

Sıvı Boyama kaplama silikon sünger bitmiş sonuç

Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz