Seramik kırmadan lavaboda ve bulaşık makinesinde delik iyi mi açılır?


Granit yada seramik lavabodaki musluk deliğini kırmanın birçok yolu vardır; Sadece güvenlik yönergeleri yapınak tarafınca tavsiye edilen yöntemlerde tam olarak açıklanmadığından, küvet ezilebilir yada kırılabilir.

Aşağıdaki yazıda, bir lavabo deliğini sorunsuz bir halde iyi mi açacağınızı öğreteceğiz.

Lüzumlu vasıta ve gereçler

 • Koruma gözlüğü
 • Güvenlik eldivenleri
 • Güvenlik maskesi
 • Elektrikli matkap yada akülü matkap
 • Döner delme
 • Çekiç
 • zımpara kağıdı
 • Su spreyi
 • mahzeni gördüm
matkap ucu satın al

Adım 1: Pelvisi inceleyin

leğen kemiği

İlk olarak, küveti kutusundan çıkarın ve herhangi bir işlem yapmadan ilkin, herhangi bir çatlak yada kırılma olmaması için deneyin. Granit yada seramik lavaboların altında, performanslarını etkilemeyecek minik çatlaklar yada çizikler olabilir. Küvet fırına yerleştirildiğinde, içinde imalat sürecinin bir parçası olan fazlaca minik çatlaklar oluşur.

Ek olarak okuyun: Mutfak Lavabo Kurulumu Görsel ve Eksiksiz Adım Adım Kılavuz

İkinci adım: Hazne valfi deliğinin konumunu belirleyin

Lavabo

Küveti, testere kasasına yada matkabın zarar görmeden geçebileceği başka bir yüzeye baş aşağı yerleştirin. Küvet yüzeyinin çizilmesini önlemek için altına ince bir havlu yada karton yerleştirin. İlk olarak, musluk için tüm deliklere bakın ve musluğun konumuna en uygun olanı seçin. Lavaboların çoğunun içinde birkaç delik vardı. Bir çöp öğütücü anahtarı, çöp atma için hava anahtarı, dahili bulaşık deterjanı kabı ve bunun şeklinde şeyler dahil, bundan dolayı tüm bu öğeleri denetim etmeniz ve musluk açıklığını bulmanız gerekir.

Fabrikalardaki musluk delikleri iki şekilde işaretlenir:

 1. Üretim sürecinde valf deliğini yerleştiren içi boş valf deliği.
 2. Yapınak musluk deliği konumunun yandığı yanmış musluk deliği.

Üçüncü adım: leğeni deliği açmak için hazırlayın

leğen kemiği

Delik kırılmadan ilkin, lavabonun çatlamasını önlemek için vana deliği mümkün olduğunca zayıflatılmalıdır. Birçok deneyimsiz insan bu adımı dikkatsizlik eder ve netice olarak lavabo çatlayabilir ve çökebilir.

Orta süratli bir matkap ucu kullanarak granit ve seramik kesmek için uygun bir 35 mm’lik döner matkapla musluk deliği konumunu delin. Toz üretimini azaltmak için kazarken birazcık su serpin.

Lüzumlu parçayı tamamen delmeyin. 3 mm yüzey kalınlığı bırakacak kadar delin. Yüzey kalınlığı 3 mm’ye ulaştığında lavabo deliği kırılır.

Adım 4: Pelvis açıklığını bir darbe ile kırın

Lavabo

leğeni ters çevirin ve mahzene yerleştirin; Lavabonun yüzeyi yukarı gelecek şekilde. Pelvik deliğe çarpmadan ilkin, ilk olarak pelvik yerin sağlam ve durağan(durgun) olduğundan güvenli olmalısınız; Şu sebeple aksi takdirde küvet vurulduğunda çatlayabilir yada kırılabilir.

Lavaboyu onarım ettikten sonrasında darbe ile kırılacağı yeri işaretleyiniz. Birçok lavaboda, musluk deliğinin ortasına bir etiket yapıştırılmıştır. Deliği açmadan ilkin etiketin ortalandığından güvenli olun.

Yukarıdaki tüm adımları tamamladıktan sonrasında, deliği mandrel ve çekiçle kırın. Lavabo musluğunun delik boyutu çoğu zaman 35 mm’dir; Sadece bazı musluklar 40 mm’lik daha büyük bir deliğe gereksinim duyar. Delik kırıldıktan sonrasında deliğin kenarlarını zımpara kağıdı ile düzeltin.

leğen kemiği

Mili deliğin ortasına yerleştirin.

leğen kemiği

Mili bir çekiçle vurun.

leğen kemiği

Çekiçle mile verdiğiniz darbeler güçlü değildir.

Lavabo

Kırık katmanı çıkarın ve atın.

leğen kemiği

Kalan fazla katmanları bir çekiçle nazikçe kati.

leğen kemiği

Güvenli olmak için deliğin çapını deneyin.

leğen kemiği

Deliğin kenarlarını zımpara kağıdı ile düzeltin.

Ek olarak Okuyun: Mutfak Takıları ve Organizatörleri İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

leğen kemiği

Yukarıdaki adımları uygulayarak muslukların yada su yolunun yerini kolayca oluşturabilirsiniz. Desteğe ihtiyacınız var ise yada emek verme adımlarından herhangi biriyle ilgili bir sorunuz var ise, bunu yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.

Ek olarak okuyun: Lavabo iyi mi kapatılır

Yapışkan kağıtSource bağlantı