Şeftali rengi – Bu meyveli pastel ile iyi mi dekore edilir


Bu gönderi bağlı müessese bağlantıları içerebilir. Onlar vesilesiyle meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden ufak bir komisyon alabiliriz.

Şeftali hangi renktir ve hangi renkler şeftali yapar? Açık şeftali renginden koyu şeftali rengine kadar pek fazlaca şeftali tonu vardır. Şeftali rengi adını aynı adı taşıyan meyvenin özünden alır ve canlı tonu verimli ve muhteşem bir şeyi çağrıştırır. onlar hakkında her şey Şeftali rengini keşfedin ve rengin teknik yönüyle ilgilenen hepimiz için şeftali hex kodunu ve şeftali renk kodunu görün.

Şeftali rengine giriş

Şeftali renginin ne işe yaradığını merak ediyorsanız, şeftali renginin turuncu ipuçlarıyla pembe yada sarı ipuçlarıyla turuncu olarak tanımlanabileceğini bilmek ilginizi çekebilir. Şeftali meyvesinin rengi ne kadar olgun olduğuna bakılırsa değişebilse de şeftali renginden bahsettiğimizde içindeki yumuşak, açık pembe kabuktan bahsediyoruz. Şeftali tonları kozmetikte ve elbiselerde yaygın olarak kullanılır ve fazlaca kadınsı ve narin kabul edilir.

İç tasarımda şeftalinin değişik tonları da çoğunlukla kullanılmaktadır.

şeftali rengi

Şeftali rengi oldukça sakinleştirici bir etkiye haizdir. Bu rengi düşündüğünüzde, soluk kesecek gün doğumları, yaz günleri ve sulu meyvelerin görüntüleri akla gelir. Hafifçe şeftali pastelleri ısı, tatlılık ve samimiyetle ilişkilendirilir. Şeftali tonları canlılık, sevinç, enerji ve yaratıcılıkla ilişkilendirilir.

Neşe ve yaratıcılık için şeftali rengi

Şeftali bilhassa iç mekan tasarımında kullanıma uygundur. Pek fazlaca insan şeftalileri açık sarı ve pembe olarak tanımlar. Şeftalilerin bir çok sıcak pembe-turuncu tonlarındadır. Şeftali tonları, taze şeftali benzer biçimde şeftali pembesinden, Georgia şeftali benzer biçimde çoğunlukla pembe şeftaliden California şeftali benzer biçimde turuncu şeftaliye ve çoğunlukla portakal şeftaliye kadar değişmiş olur. Bazı şeftaliler tozlu yada grimsi bir renk tonuna sahipken, ötekiler daha kahverengimsi bir renk tonuna haizdir.

Pek fazlaca şeftali mercanla karşılaştırılabilirken, ötekiler açık pasteldir.

şeftali şeftali onaltılık kodu CMYK şeftali renk kodu RGB şeftali renk kodu şeftali rengi
şeftali #ffd79f 0, 10, 30, 0 100, 89, 70
taze şeftali #f6b98a 0, 25, 44, 4 246, 185, 138
Gürcistan şeftali #f97272 0, 54, 54, 2 249, 114, 114
Kaliforniya şeftali #fcbe6a 0, 25, 58, 1 252, 190, 106

şeftali renginin anlamı

Şeftali, yazışma için muhteşem bir renk olarak bilinir, sadece bununla birlikte mizaç ve sakinlik üstünde de kuvvetli bir etkiye haizdir. Üzüntü, pişmanlık benzer biçimde nahoş düşüncelerden onları hissetmemizi engellediği için sizi sakınan bir gölgedir. Bu renk en karanlık durumlarda bile bizi kendimize getirir. Moralinizi yükseltmek için her gün şeftali renginin dikkat çekici ve canlandırıcı yararlarından yararlanın.

Mesela, bir görüntünün tonunu şeftali olarak değiştirerek ona sakin, rüya benzer biçimde bir kalite verebilirsiniz.

şeftali eti rengi

Şeftali ile süsleyin

İç mimarlar giderek daha çok şeftali kullanıyor. Şeftali hangi renkleri yapar? Bu bir renk kombinasyonu Eviniz yada öteki ortamlarınız için sonsuz sayıda tasarım olanağı yaratabileceğiniz turuncu, sarı ve mercan renkleri. Herhangi bir iç mekanın renk şeması, refah üstünde kuvvetli bir etkiye haizdir. Güvenlik ve istikrar duygusu için rahatlatıcı bir şeftali odasında uyuyun.

Şeftali yatak odaları için idealdir

Daha açık şeftali tonları iyi bir ruh halini teşvik eder, sizi mutlu eder ve memnuniyeti artırır. Renklendirme oldukça uyarlanabilir. Seçilen şeftali renginin gücüne bağlı olarak odayı pozitif enerji ile doldurabilir, bu da hoş ve duygusal bir atmosfer yaratır.

Pembe yerine daha olgun bir rengi tercih ediyor fakat gene de birazcık pasta rengi istiyorsanız şeftali rengi uygun bir seçenek olabilir. Hayalet beyaz, altın ve siyah unsurlarla birleştiğinde ortaya zarafet ve ısı yürüyerek yumuşak bir renk ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, son yıllarda tekrardan ortaya çıkan bir başka 1980’ler seçimi olan altınla da iyi çalışır. Daha sıcak şeftali rengi, bir odaya rahat, duygusal bir dokunuş getirmek için idealdir. Oymalı ahşap bir iskemle, ağır şam perdeler ve daha koyu zemin, şık, yumuşak ve varlıklı bir güzel duyu yaratır.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu RGB renk kodu Renk
ruh beyazı #f8f8ff 3, 3, 0, 0 248, 248, 255
Siyah #000000 0, 0, 0, 100 0, 0, 0
altın #ffd700 0, 16, 100, 0 255, 215, 0

Sarı ve siyah ile şeftali rengi

Resminiz için yansız bir arka plan oluşturmak için yumuşak bir şeftali rengi kullanılabilir. Beyaz oturma odası temalı şeftali renkli bir kanepe, iç mekanın görünümünü değiştirebilir. Şeftali rengi koltukların eklenmesi de dekoru güzelleştirebilir.

Rahatlatıcı şeftali oturma odası

Doğru denge için, şeftali rengiyle rahat bir oturma odası tasarlarken, yeşil (orman yeşili) benzer biçimde daha soğuk tonlarla yada barut grisi benzer biçimde gri tonlarla vurgu renkleri kullanın. Giriş alanı için yansız renkler yaygındır. Şeftali duvar boyası kullanarak yada ön kapıyı yumuşak bir şeftali tonuna boyayarak eviniz için davetkar bir giriş yolu oluşturun.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu RGB renk kodu Renk
Orman yeşili #228b22 76, 0, 76, 45 34, 139, 34
barut grisi #778899 22, 11, 0, 40 119, 136, 153

Yeşil ve gri ile şeftali renginde iç mekan

Şeftali renginin dinginliği hem rahat hem de şık bir yatak odası yaratma özelliğine haizdir. Alanı canlı ve esin verici tutmak için daha koyu bir şeftaliden açık bir şeftaliye kadar kırmızı alt tonları olan birden fazla şeftali tonu ilave edin.

Açık pembe yada açık şeftali temasıyla tasarlanmış büyük bir yatak odası, uyumlu bir vurgu duvarı ilave edildikten sonra geliştirilebilir.

Mavi ve beyaz ile şeftali rengi

Yumuşak şeftali tonları mutfakta da iyi gider; fayanslarda, duvarlarda yada dolaplarda. Hafifçe bir şeftali duvarı, yumuşak gri tonda boyanmış bir köşe rafını tamamlayabilir. Gümüş grisi ve şeftali duvar rengi karışımı, minimalist bir iç mekan stilini tamamlar. Yeni bir görünüm için açık şeftali rengi, çağıl bir mutfak ve yiyecek odasında oturmak için ideal bir seçim olabilir. Bu, alana güzel bir güzel duyu katmak için beyaz mutfak dolaplarıyla eşleştirilebilir.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu RGB renk kodu Renk
Gümüş grisi #C0C0C0 0, 0, 0, 25 192.192.192

Şeftali ve mavi gri mutfak

Şeftali duvar boyası, çevreye varlıklı bir hava katmak için uygar banyo tasarımlarında altın ve öteki metalik unsurlarla güzel bir halde eşleşir. Duvarlar için beyaz ve şeftali renk şeması da mükemmel bir seçimdir. Banyo dekorunuz için ihtimaller içinde bir şeftali rengi şeması, şeftali renginde bir küvet ve uyumlu karoları da içerebilir. Dinamik bir görünüm oluşturmak için duvarın bir parçasına bitişik çikolata kahvesi tonlarında karolar ilave edin.

Şeftali ve kahve tonlarının bu kombinasyonu, çağıl bir banyo ortamına sofistike bir dokunuş getiriyor.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu RGB renk kodu Renk
Beyaz #ffffff 0, 0, 0, 0 255, 255, 255
çikolata kahverengi #411900 60, 70, 70, 70 65.25.0

Şeftali renkleri ile hangi tonlar uyumludur?

Şeftali rengi, öteki birçok renkle iyi bir halde eşleşir ve herhangi bir alanın ihtişamını ve huzurunu yepyeni bir seviyeye taşıyabilir. Şeftali için en iyi kombinasyonlardan bazıları kül grisi, kot mavisi, altın rengi ve beyazdır. Altın ve şeftali, herhangi bir alana varlıklı bir dokunuş katan ve düğün benzer biçimde hususi günler için iyi çalışan geleneksel bir renk kombinasyonudur. Gri yaygın bir tasarım rengidir, sadece beyaz ve gri bir tasarımı hayata geçirmek için çoğu zaman değişik bir şey gerekir.

Açık grilerin organik bir tamamlayıcısı olan şeftali, tek renkli bir eve ısı ve canlılık getirebilir.

Gölge onaltılık kod CMYK renk kodu RGB renk kodu Renk
Beyaz #ffffff 0, 0, 0, 0 255, 255, 255
kül grisi #b2beb5 6, 0, 5, 25 178.190.181
altın #ffd700 0, 16, 100, 0 255, 215, 0
Kot Mavisi #2F6479 61, 17, 0, 53 47, 100, 121
bakır #b87333 0, 38, 72, 28 184, 115, 51

Şeftali ile kullanılacak renkler

Bakır ve şeftaliyi beraber kullanarak evinizdeki çiçeklik, kilim benzer biçimde çeşitli eşyalara renk katabilirsiniz. Mavi, şeftali için bir başka mükemmel kombinasyon rengidir. Birçok insan için şeftali rengi fazlaca feminen bir görünüme sahipken, mavi fazlaca maskülen kabul edilir. Böylece evinizde ikisini bir araya getirerek bir denge ve denge duygusu yaratmanıza destek olabilirsiniz. Beyaz, şeftali rengiyle eşleştirmek için başka bir mükemmel seçenektir.

Şeftali renginin normalde birazcık steril olan beyaz ortama birazcık daha çok yaşam ve sevinç getirmesiyle her ikisi de bir refah ve sükunet duygusu taşır.

https://www.youtube.com/watch?v=0dgyMI4FVC'ler

Şeftali rengi, yaşam alanınıza, sanatınıza ve hatta giysilerinize hafifçe bir dokunuş ve pozitiflik katabilen yumuşak fakat neşeli bir tondur. Hem canlı hem de sakin, saf ve davetkar olduğundan fazlaca feminen bir renk olarak kabul edilir. Şeftali tonları evinizde birçok yere eklenebilir ve mekanınıza sevgi, sakinlik ve refah getirebilir. Rahatlatıcı ve dinlendirici tonlarıyla kolayca uykuya dalabileceğiniz bir yatak odası için muhteşem bir renktir. Artık hangi renklerin şeftali yaptığını öğrendiğinize bakılırsa, bu tarz şeyleri kendiniz karıştırıp eşleştirmeyi deneyebilir ve alanınıza ve yaşam tarzınıza en uygun olanı görebilirsiniz. Bu neşeli rengi evinizin dekoruna ilave ederek tadını çıkarın ve şeftali benzer biçimde bigün geçirmeyi ihmal etmeyin!

sıkça Sorulan Sorular

Şeftali renk kodu nedir?

İster ev dekorunuza ister sanatınıza şeftali rengi eklemek isteyin, doğru şeftali renk kodlarını bilmenize destek sunar. Şeftali onaltılık kodu #FFE5B4’tür ve pembe şeftali kullanmak istemeniz durumunda şeftali pembesi renk kodu olan #F98B88’e ihtiyacınız vardır. Bu kodlar ile herhangi bir boyacıya gidebilir ve tam olarak ihtiyacınız olan boyayı alabilirsiniz.

şeftali ne renk

Hangi renklerin şeftali yaptığını bilmek istiyorsanız, tek yapmanız ihtiyaç duyulan birazcık portakalla birazcık kırmızıyı karıştırmak. Bundan sonrasında, değişik olanları yapmak için rengi kolayca ayarlayabilirsiniz. pembe tonları başka bir renk ilave ederek. Birazcık sarı eklemek size daha açık şeftali verir ve birazcık beyaz eklemek size açık şeftali rengi verir. Evinizi bu şeftali tonlarıyla dekore ederek yaşam alanlarınıza tam uyan canlı, neşeli fakat bir o denli da sakin bir ortam yaratın.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz