Satın alma rehberi: Testte Airbrush emiş sistemleri


Airbrushing, birçok değişik sanat stili için uygundur ve yaratıcı emek verme için fazlaca muhtelif olanaklar sunar. Hem de, boyanın ince atomizasyonunun bir dezavantajı da vardır: Püskürtmeli airbrush boyası ile çalışmak solunum sistemine girebilir. Bu yüzden, airbrush yaparken yalnız bir teneffüs aleti takmamalı, bununla beraber airbrushing için bir emiş sistemi kullanmalısınız. Bu şekilde bir airbrush emiş sistemi satın alırken nelere dikkat edilmesi icap ettiğini airbrush emiş sistemi testimizde okuyabilirsiniz.

Airbrush çıkarma sistemi nelerdir?

Bir airbrush tabancasında, ihtiva ettiği boya basınçlı hava ile atomize edilir. Püskürtülmüş boyayı kontrollü bir halde boyama yüzeyine uyguluyorsunuz. Boyanın hepsi yüzeyde kalmaz, sadece ince atomizasyon sebebiyle havada solunabilir parçacıklar bulunur. Bu yüzden, airbrush yaparken her zaman bir teneffüs aleti ve koruyucu gözlük takmalısınız. Ek olarak daima nesnelerin üstüne ya da dublörünüze boya bırakır ya da bir müddet havada rotatif. Bunu önlemek ya da en azından havadaki boya parçacıklarını azaltmak için, airbrush yaparken bir emiş sistemi kullanılması öneri edilir.

Airbrush tahliye sistemi, taşınabilir ve kurulumu basit minik bir kabindir. Ortaya püskürtülecek nesne yerleştirilir. Bir çok airbrush emiş sisteminde, minik nesneler üstünde emek vermeyi kolaylaştıran bir rotatif tabla bulunur. Püskürtme işlemi esnasında, ince boya sisi, arkaya takılan bir filtre tarafınca çıkarılır ve temizlenir.

airbrush çıkarma sistemi

Airbrush ekstraksiyon sisteminin avantajları ve dezavantajları

Emek harcama esnasında oluşan sprey havadan faal bir halde çekilerek sağlığa ihtimaller içinde zararlar en aza indirilir.

Avantajlar

 • Sanat eserinde ya da çevrede göze hoş görünmeyen kirlilikler yoktur.
 • Etraftaki nesnelerin temizlenmesi gerekmez, bu da daha azca iş demektir
 • Çoğu zaman entegre olan rotatif tabla, modellerin her yandan optimum halde püskürtülmesini sağladığından ve bundan dolayı extra stand gerektirmediğinden emek vermeyi da kolaylaştırır.

Dezavantajları

 • Edinme maliyetleri nispeten yüksektir. Maliyetler, ekstraksiyon sisteminin boyutuna ve performansına bağlıdır.
 • Kullanım esnasında ortaya çıkan elektrik maliyetleri de dikkate alınmalı, performansa ve kullanım süresine bağlı olarak, bunlar mühim bir mali etkiye haiz olabilir.
 • Katlanabilse bile minik bir emiş sistemi bile yer kaplar. Bu, bilhassa sınırı olan alanınız var ise dikkate alınmalıdır.
 • Hususi kullanıcılar için satın alınabilen bir airbrush tahliye sistemi, yalnızca minik nesneler için alan sağlar, bundan dolayı bunlar daha büyük nesneler için müsait değildir.

Dezavantajlarına karşın, bilhassa airbrush tabancasını sık sık kullanmayı düşünüyorsanız, bir emiş sisteminin avantajları dezavantajlardan ağır rotatif. Bilhassa maket yapmayı sevenler bu şekilde bir sistemden faydalanabilir.

Bir airbrush emiş sistemi satın alırken bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Muhtelif ekstraksiyon sistemleri değişik amaçlar için uygundur. Her şeyden ilkin, ekstraksiyon sisteminin tarzı kullanım amacına bağlıdır. Airbrush kabininin boyutu da burada önemlidir. Uygulamaya bağlı olarak değişik boyutlar mümkündür. Daha büyük vücut kısımlarını ya da daha minik model inşaat parçalarını airbrush ile boyamak isteyip vazgeçtiğinize bağlı olarak, müsait bir emiş sistemine ihtiyacınız vardır. Bir emiş kabininin boyutu aslına bakarsan sınırlıdır ve fazlaca fazla yer kaplamamalıdır.

Ekstraksiyon sisteminin performansı da dikkate alınmalıdır. Performans, ince boya sisinin emilmesi ve müessir bir halde filtrelenmesi için kafi olmalıdır. Kullanılan boya, kalan ekipman ve tatbik türü şeklinde birçok faktöre bağlı olduğu için, ekstraksiyon performansı için emin bir kıymet belirtmek zor olsa gerek. Airbrush kullanması için dakikada ortalama üç metreküp emiş gücü kafi olmalıdır. Daha kuvvetli cihazlar da bazı zamanlar çıktı olarak dakikada yedi metreküpe kadar çıktı verir. Ekstraksiyon sistemi için solvent bazlı boyalara dayanıklı, tiner ve temizleyicileri de absorbe edebilen malzemelerin kullanılması önemlidir. Ek olarak kabini süratli ve basit bir halde monte edip demonte edebilmelisiniz. Azca yeriniz var ise, açılır kapanır bir kabin seçmelisiniz. Bir nesneyi her yönden püskürtebileceğiniz entegre bir rotatif tabla bilhassa pratiktir. Bu, nesneyi döndürmek için devamlı dokunmanız gerekmediğinden, kullanması fazlaca daha basit hale getirir ve kararı iyileştirir.

airbrush çıkarma sistemi

Bizim önerimiz: DAWOO ekstraksiyon sistemi

İçinde Dawoo ekstraksiyon sistemi airbrush için fiyatı da etkileyen birinci derslik bir modeldir. Sadece aygıt size işinizi kolaylaştıran birçok denk sunuyor.

Güçlü havalandırmaya sahip DAWOO airbrush tahliye sistemi

Amazon’da görüntüle

Dawoo ekstraksiyon sistemi aşağıdaki avantajlara haizdir:

 • Kuvvetli emiş gücü ve nispeten sessiz emek verme (47 dB)
 • Yüksek kaliteli ve dayanıklı işleme
 • Yüksek kaliteli, entegre LED tenvir optimum emek vermeyi sağlar
 • Müsait temizlik ya da değişiklik yapma için bütün parçalar demonte edilebilir
 • Sistem, ikinci bir püskürtme kabini ile kolayca genişletilebilir
 • Ufak ve büyük modelleri muhteşem bir halde işleyebilmek için optimum boyutlar
 • Cam elyaf filtreli kuvvetli fan, yalnızca airbrushing için değil, bununla beraber lehimleme işleri ve kurşun, kalay ve öteki potansiyel olarak zararı dokunan maddelerin işlenmesi için de uygundur.
 • Otomatik pikap entegre edilmiştir
 • Airbrush tahliye sistemi seti, tahliye edilen havanın odanın dışına taşınabileceği 145 santimetre uzunlukta bir egzoz hortumu ihtiva eder.

Dawoo emiş sisteminin tek dezavantajı fiyatıdır. Bu nispeten yüksek olsa da, pak ve müessir bir halde çalışabileceğiniz yüksek kaliteli bir aygıt elde edersiniz. Sağlığınız için yapmış olduğunuz yatırım daima değerlidir.

Fiyat / performans kazananı: FENGDA airbrush çıkarma sistemi

Emme sistemi fengda fiyat ve performans açısından şiddetle öneri edilir. Montajı ve devreye katılması kolaydır, düşük fiyatına karşın iyi çalışır ve airbrushing için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Entegre LED ışıklı FENGDA BD-512 airbrush tahliye sistemi

Amazon’da görüntüle

Avantajlar

 • Ucuz fiyat
 • Entegre LED tenvir
 • Bayağı ve süratli montaj ve demontaj, sadece kesin
 • Kullanması basit
 • Mevcut rotatif tabla, her yandan basit püskürtme sağlar
 • Emek harcama esnasında sessiz (45 dB)
 • Entegre otomatik kablo makarası

Dezavantajları

 • Dakikada 4 metreküp filtre performansı yeterlidir, sadece çoğu zaman daha pahalı cihazlarda daha güçlüdür
 • Hava hortumunun işlenmesi o denli yüksek kalitede değil

Fengda ekstraksiyon sistemi hem yeni başlayanlar bununla beraber ileri seviye kullanıcılar için uygundur. İşleme iyidir ve emiş gücü yeterlidir. Daha minik nesneleri püskürtmek için fazlaca uygundur. Birazcık el becerisiyle, iki sistemi yan yana yerleştirebilir ve nesneleriniz için ya gücü ikiye katlayabilir veya daha geniş bir alana haiz olabilirsiniz. Paranın kıymeti açısından, Fengda airbrush tahliye sistemi fazlaca iyidir ve bundan dolayı bir satın alma tavsiyesidir.

Bir ekstraksiyon sisteminin devreye katılması

Devreye alma sezgisel olduğundan bir airbrush tahliye sisteminin yapısı fazlaca basittir. Kapağı ve yan duvarları açarak gövdeyi kolayca açabilirsiniz. Bu, havanın müessir bir halde çekilmiş olduğu minik bir alan yaratır ve ortaya çıkan spreyin kaçmamasını sağlar, sadece püskürtülecek nesneyi en iyi halde görmenizi sağlar. Tavanın seyri, daha iyi bir görüş ve iyi bir tahliye kapasitesi için çoğu zaman eğimlidir. Birtakım cihazlarda daima ortaya yerleştirilmiş bir rotatif tabla bulunur. Bilhassa kolay bir halde çalışmanıza imkan tanır ve nesneleri 360 aşama döndürmenin basit bir yoludur. Fan ve hava filtresi cihazın gerisinde yer almıştır. Emilen havanın odadan dışarıya yönlendirilebildiği ek bir hortumu olan birtakım yüksek kaliteli cihazlar da vardır.

Airbrush çıkarma sistemi DIY

Bir kabin satın alabilir ya da kendi airbrush tahliye sisteminizi kurabilirsiniz. Bir DIY airbrush çıkarma sistemi oluşturmak istiyorsanız, fazlaca fazla şahsi emek verme icap eder. İnşaat karmaşa değil, sadece birazcık malzemeye ve her şeyden ilkin zamana ve beceriye ihtiyacınız var. Kendi airbrush çıkarma sisteminizi şöyleki oluşturabilirsiniz:

 • Oldukca fazla alanınız var ise, fazlaca sıradan bir model oluşturabilirsiniz. Bunu yapmak için gövdeyi tahtadan yapmış olup bir fana bağlarsınız. Sadece, bu yalnızca emiş sisteminizi katlamanız gerekmiyorsa önerilir. Kendi konstrüksiyonunuzu katlayarak yerden tutum ederek saklamak istiyorsanız, gövdeyi sabitlemek için yan duvarlarda ve tavanda menteşeler kullanın.
 • Gövdenin arka duvarında oyuklar emin ve hem hava filtresi ızgarasını bununla beraber fanları buraya takının. Piyasada bulunan bir filtre matını filtre olarak kullanabilir ve doğru boyutta kesebilirsiniz.
 • Her yerleşik fan için irtibat için üç kablo gereklidir – tüketim çoğu zaman fan başına 20 watt’tır. Geçiş anahtarı ile konforu artırırsınız
 • İsterseniz, optimum tenvir için LED’ler takabilirsiniz. Devreyi fanlardan bağımsız tasarlarsanız hem havalandırmalı bununla beraber havalandırmasız çalışabilirsiniz.

Bir airbrush tahliye sistemi satın alınabilir ya da kendiniz inşa edilebilir. Kendinizinkini kurmayı düşünüyorsanız, tatbik için muayyen bir miktar el becerisine ve buna ödenek gelen bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Kendinizinkini inşa etmenin mali açıdan kıymetli olup olmadığı, havalandırma sisteminin özelliklerine ve satın aldığınızda hangi modeli seçeceğinize bağlıdır. Aleti kendiniz inşa etmeniz ya da satın almanız ayrım etmez: Bir airbrush tahliye sistemi daima faydalıdır.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz