Renkleri çevrimiçi karıştırın – sonuçlarınızı karıştırın ve paylaşın


Renkleri karıştırıp eşleştirmek ve kararı anında görmek için parasız renk karıştırıcımızı kontrol edin. Ebedi sayıda renk karışımı oluşturun ve en sevdiğiniz renk karışımlarını kontrol edin. En çok elastikiyet için renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz.

Renk karıştırma programımız ile

Renk bölümümüzle derhal başlayabilir ya da onu kaldırıp kendi favori renklerinizi karıştırmak arzu ettiğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir rengi arzu ettiğiniz oranda karıştırma seçeneğine sahipsiniz. Karıştırma işleminizin sonucunu derhal görebilir ve ayarlanan rengi imaj olarak kaydedebilirsiniz. Bu renk karıştırıcıyı, arzu ettiğiniz hususi rengi – örnek olarak Hex Code, RGB ve HCL – oluşturmanız için size en çok elastikiyet sağlamak suretiyle değişik renk modlarıyla programladık.

Renk karışımınızı bozdunuz mu? Problem değil, her şeyi sıfırlayın ve baştan başlayın ve yeni bir renk kombinasyonu oluşturun. Gördüğünüzü beğendiniz ve kendiniz için paylaşmak ya da işaretlemek mi istiyorsunuz? URL kutusunun sağındaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve o hususi karışıma dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Renkleri öğrenmekle alakalı oldukça sayıda gönderiye sahibiz, başlamanız için renk karıştırma kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Boya karıştırma makinesi ne için kullanılabilir?

Bir renk karıştırma makinesi, renkleri birleştirmek ve karıştırmak için birçok alanda kullanılabilir, birtakım örnekler:

  • tablo: Sanatçılar, sanat eserlerinde istenen rengi elde etmek için renkleri karıştırabilirler.
  • grafik Tasavvur: Grafik tasarımcılar, tasarımları için ahenkli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • Resim: Fotoğrafçılar, fotoğraflarındaki renk dengesini ayarlamak için renkleri birleştirebilir.
  • moda endüstrisi: Moda tasarımcıları, koleksiyonları için yeni renk kombinasyonları kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • iç dizayn: İç mimarlar, alanları tasarlamak ve dekore etmek için renkleri birleştirebilir.
  • internet tasarımı: Internet tasarımcıları, bir internet sayfası için cazibeli bir renk şeması kurmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • yazıcılar: Yazıcılar, matbu ürünlerde istenen renkleri elde etmek için renkleri birleştirebilir.
  • ürün geliştirme: Ürün tasarımcıları, oyuncaklar, ev aletleri vb. mamüllerin rengini geliştirmek için renkleri birleştirebilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz