Renkleri çevrimiçi karıştırın – sonuçlarınızı karıştırın ve paylaşın


Renkleri karıştırıp eşleştirmek ve sonucu anında görmek için parasız renk karıştırıcımızı deneyin. Sonsuz sayıda renk karışımı oluşturun ve en sevdiğiniz renk karışımlarını deneyin. Maksimum esneklik için renk modları içinde geçiş yapabilirsiniz.

Renk karıştırma programımız ile

Renk bölümümüzle derhal başlayabilir yada onu kaldırıp kendi favori renklerinizi karıştırmak istediğiniz renkleri ekleyebilirsiniz. Herhangi bir rengi istediğiniz oranda karıştırma seçeneğine sahipsiniz. Karıştırma işleminizin sonucunu derhal görebilir ve ayarlanan rengi görüntü olarak kaydedebilirsiniz. Bu renk karıştırıcıyı, istediğiniz hususi rengi – mesela Hex Code, RGB ve HCL – oluşturmanız için size maksimum esneklik sağlamak suretiyle değişik renk modlarıyla programladık.

Renk karışımınızı bozdunuz mu? Problem değil, her şeyi sıfırlayın ve baştan başlayın ve yeni bir renk kombinasyonu oluşturun. Gördüğünüzü beğendiniz ve kendiniz için paylaşmak yada işaretlemek mi istiyorsunuz? URL kutusunun sağındaki simgeye tıklamanız yeterlidir ve o hususi karışıma istediğiniz vakit erişebilirsiniz.

Renkleri öğrenmekle ilgili oldukça sayıda gönderiye sahibiz, başlamanız için renk karıştırma kılavuzumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Boya karıştırma makinesi ne için kullanılabilir?

Bir renk karıştırma makinesi, renkleri birleştirmek ve karıştırmak için birçok alanda kullanılabilir, bazı örnekler:

  • tablo: Sanatçılar, sanat eserlerinde istenen rengi elde etmek için renkleri karıştırabilirler.
  • grafik Tasarım: Grafik tasarımcılar, tasarımları için uyumlu bir renk şeması oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • Fotoğraf: Fotoğrafçılar, fotoğraflarındaki renk dengesini ayarlamak için renkleri birleştirebilir.
  • moda endüstrisi: Moda tasarımcıları, koleksiyonları için yeni renk kombinasyonları oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • iç dizayn: İç mimarlar, alanları tasarlamak ve dekore etmek için renkleri birleştirebilir.
  • web tasarımı: Web tasarımcıları, bir internet sayfası için çekici bir renk şeması oluşturmak suretiyle renkleri birleştirebilir.
  • yazıcılar: Yazıcılar, basılı ürünlerde istenen renkleri elde etmek için renkleri birleştirebilir.
  • ürün geliştirme: Ürün tasarımcıları, oyuncaklar, ev aletleri vb. ürünlerin rengini geliştirmek için renkleri birleştirebilir.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz