Reçine Üstüne Boyama – Reçineyi iyi mi boyayacağınızı öğrenin


Bu gönderi bağlı kurum bağlantıları içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiçbir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Tuval üstüne fotoğraf yapmak ve reçine üstüne fotoğraf yapmak tamamen farklıdır. Yüzey dokusunda derhal bir fark görmüş olacaksınız, reçine yüzeyi pürüzsüzdür, bu yüzden boya bir tuval yüzeyinde olmasıyla birlikte iyi yapışmaz. Bu durumda reçine boyayabilir misiniz? Reçineyi iyi mi boyayacağınızı öğrenmek ve size destek olacak ipuçlarını almak için okumaya devam edin.

Reçine üstüne fotoğraf yapmanın zorluğu

Bahsedilmiş olduğu şeklinde, reçine Yüzeyin pürüzsüz olması, tek bir fırça darbesiyle opak bir tesir elde etmeyi zorlaştırıyor. Sadece bu, yarı saydam efektler yapmaya destek sağlar. Daha çok düz yada opak renk efekti eklemek problem değil, bir tek ilk katı uygulamanız ve peşinden kurumasını beklemeniz kafi. Arkasından, daha sağlam bir görünüm için ilk katın üstüne değişik bir renk boyayabilirsiniz.

reçine nasıl boyanır

Boyama reçinesinin avantajları

Reçine boyarsanız, boyayı ıslakken silebilirsiniz. Kurusa bile, kazımayı deneyebilirsiniz. Şu demek oluyor ki boyada bir hata yapsanız bile kolayca çıkarılabiliyor. Katmanlar halinde boyadığınız için, reçineyi yanlışlıkla kazırsanız, bir sonraki reçine katmanı eklendiğinde düzleşmesi gerekir. Maskeleme bandı kullanarak muhteşem düz kenarlar da ekleyebilirsiniz.

ebook epoksi reçine

Reçine için ne tür boya kullanılmalı

Reçine için en iyi boya akrilik boyadır. Ilkin yüzeyin astarlandığından güvenilir olun ve peşinden akrilik boya ile boyayın. Reçine boya yüzeye yapışır, projenizin ömrünü uzatmak için bir cilaya da püskürtebilirsiniz.

Decoart Americana Akrilik Boya Seti
 • Toksik olmayan ve su bazlı
 • Optimum tutarlılık ve mat yüzey
 • Muhteşem pigmentasyon ve kapatıcılık

Amazon’da görüntüle

Reçine boyayabilir misin?

Reçine üstüne boyama talimatları

Aşama 1: Yüzeyin temiz olduğundan güvenilir olun

Birazcık ılık sabunlu su alın ve reçine yüzeyini silin. Kirin girebileceği çizikler şeklinde zor noktalara ulaşmak için bir diş fırçası kullanın. Yüzeyin temizlenmesi ek olarak herhangi bir döküm kalıntısını da giderecektir. Bu, boyanın yüzeye daha iyi yapışmasına destek olacaktır.

Adım 2: reçineyi zımparalayın

Çapak kalıntısı bulursanız, bir bıçakla çıkardığınızdan güvenilir olun. Bu, döküm esnasında olur, reçine, kalıbın iki yarısı arasındaki bağlantıya girer. Kimi zaman ayarladıktan sonrasında bile fark etmezsiniz. Reçineyi boyadığınızda görmüş olacaksınız, gözle görülür bir çapak oluşuyor.800 grit zımpara kağıdı kullanın ve yüzeyi düzeltin. reçineyi zımparalayın Yüzey.

boyama reçinesi

Aşama 3: delikleri doldur

Boyamadan sonrasında pürüzsüz bitişi etkileyebilecek kabarcıklar yada başka yüzey sorunları olup olmadığını görmek için reçineyi deneyin. Herhangi bir delik bulursanız, bu tarz şeyleri epoksi macunla doldurmanız gerekecektir. Macunun kurumasını bekleyin, peşinden yüzeyi 600 grit zımpara kağıdı ile düzeltin.

Adım 4: gesso yada başka bir sprey astar kullanın

Reçineye sprey astar uygulayın ve kurumaya bırakın. Yüzeyi 400 grit zımpara kağıdı ile hafifçe düzleştirin ve peşinden başka bir astar katının üstüne püskürtün. Bu işlemi tekrarlayın ve astarın kurumasını bekleyin. Gesso ek olarak yüzeyi hazırlayabilir, sadece bir sprey astar kadar iyi değildir. Krylon Colormaster Sprey Astarı çoğu zaman beyaz olarak kullanırız.

KRYLON Color Master Astar, iç ve dış
 • 10 dakikada kurur, iç ve dış mekanlarda kullanıma uygundur.
 • Pürüzlü yüzeyleri pürüzsüzleştirir, reçine üstüne boya yapışmasını artırır
 • Gerçek bir boya rengi elde edilmesini sağlar

Amazon’da görüntüle

Adım 5: Akrilik boya ile reçine iyi mi boyanır?

Akrilik boyayı kullanın ve bir fırça ile reçineye uygulayın. Birden fazla kat boya gereklidir ve bir sonrakine başlamadan ilkin her katın kurumasını beklemelisiniz. Bu birazcık sabır gerektirir, sadece pürüzsüz, uzman bir bitirme ile ödüllendirileceksiniz.

boya reçinesi

Adım 6: Bitmiş parçanızı sprey boya ile koruyun

Son olarak, bir kat boya sızdırmazlık maddesi püskürtün ve tamamen kurumasını bekleyin. Bu, ufalanmayı önler ve ek olarak akrilik boyayı UV ışığından korur. Krylon Vernik ile fazlaca iyi deneyimlerimiz oldu.

KRYLON Üçlü Kalın Şeffaf Glaze Aerosol Sprey

Reçine uçları üstünde boyama

astar kullanımı

Astarlar çoğu zaman üç renkte satın alınabilir, beyaz ve siyahı bulmak kolayken, griyi bulmak daha zor olsa gerek. Bir astar rengi seçmek, üstüne hangi rengi boyamak istediğinize bağlıdır. Daha koyu renk kullanırsanız, siyah astarı kullanırsınız. Aksi takdirde daha açık renkler kullanıyorsanız beyaz astarı kullanın. Renklerinizi karıştırmaya karar verirseniz, beyaz yada gri astarı kullanabilirsiniz.

Spesifik olarak, sprey astar kullanmak, reçinenin istediğiniz şeklinde kalmasına destek sağlar. Kimi zaman fazlaca fazla astar kullanılabilir ve bu da reçinenin görünümünü değiştirir. Kullanabileceğiniz fırçalı astarlar da vardır, sadece bir çok sprey astarı tercih eder.

Primerler için ipuçları:

 • İyi havalandırılmış bir alanda bir astar kullanın.
 • koruyucu giysiler giyinin
 • Aerosol kutuları kullanıyorsanız, bu tarz şeyleri açık havada kullanın
 • Püskürtmek istediğiniz alanı koruyun ve bir sonraki katı uygulamadan ilkin her katın kurumasını bekleyin.
 • Ortalama birkaç kat astara ihtiyacınız var

Reçine boyama için hangi fırçayı kullanmalısınız?

Uygun fırçalar sentetiktir, daha minik fırçalar bile bu ince vuruşları uygulamada etkilidir.

Reçine boyama sabır gerektirir

Reçine boyama söz mevzusu olduğunda aceleye gerek yok, projenizin istediğiniz şeklinde olmasını istiyorsanız sabırlı olmanız gerekiyor. Kullanacağınız merkezi renginizle başlayın ve ilk katmanınızı boyayın.

İpucu: Fırçayla okşayarak çizgiler bıraktığından, bu katman için rengi hafifçe vurun. Opak bir renk istiyorsunuz ve silme bunu sağlıyor. Ek olarak, opak bir görünüm yapmaya çalışmak için rengi tek seferde yığmayın. Uygun bir yüzey, birden fazla kat yada kat boya gerektirir.

Akrilik boyanın tamamen kurumasını bekleyin, peşinden resminize daha ince ayrıntılar ekleyebilirsiniz.

reçine üzerine ne tür boya kullanılmalı

Hala ıslak olan boyayı çıkarın

Hata yaptığınızı fark edin fakat boya hala ıslak. Endişelenme, bir tek nemli bir bez alıp boyayı silebilirsin.

Boya ve katman reçinesi

Reçine ile boya yapıyorsanız, başka bir reçine katmanı uygulamadan ilkin boyanın kuru olduğundan güvenilir olmalısınız. Ortalama 20 dakika bekleyin, sadece kuru olduğundan güvenilir olmak için boyaya hafifçe dokunarak kuru olup olmadığını deneyin. Boyayı bulaştırmamaya çalışın. Hala birazcık yapışkansa, birkaç dakika daha bekleyin.

Parıltı yada başka efektler eklemek için en iyi vakit olduğundan, bu yapışkan fazı kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. yapışan malzemeler boyaya Gene, başka bir reçine katmanı ilave etmeden önce tamamen kurumasını bekleyin.

reçine için renk

Boş alanlarla mükemmel efektler yaratın

Resimlerinizin içinde, bu boşluklar bölüme derinlik katmak için kullanılabilir. Bunlar bir tek düz boya katmanları olsa da, belirgin, derin bir görünüm yaratılır. Bu teknik, daha soyut reçine sanat eserleri yaratanlar için bilhassa yararlıdır.

Reçine modelleri iyi mi boyanır?

Reçine modelleri boyamak ister misiniz? Reçine modeller oldukça detaylı görünebilir ve boyanmadan ilkin birazcık planlama gerektirir. Talimatlar bir çok reçine model kitine dahildir, bu yüzden onları okuduğunuzdan güvenilir olun. Arkasından, reçine modellerini boyamak için sonraki temel adımları izleyin:

Boya reçine modelleri

Aşama 1: Kalan çapakları giderin ve bazı modelleme kili ile çatlakları yada delikleri onarın.

Adım 2: Reçine modelinizi birazcık ılık sabunlu suyla paklayın

Aşama 3: Kullanacağınız renkleri belirleyin. Modelinizin son görünümünü etkileyeceğinden, daha parlak ve daha canlı renkler için beyaz yada gri bir zemin seçin. Daha koyu renkler için daha koyu yada siyah bir astar seçin.

Adım 4: Astarınızı reçine modelinin üstüne eşit bir kat olarak püskürtün. Daha büyük modeller için bölümler halinde püskürtebilirsiniz. Püskürtmeyi daima hareket ettirin ve eşit bir püskürtme istediğinizde her seferinde en fazla iki saniye püskürtün.

Adım 5: Astarın iyice kurumasını sağlayın

Adım 6: Artık reçine modelinizi fırçalar ve teknikler kullanarak değişik boyutlarda boyayabilirsiniz.

Adım 7: İyice kuruması için iyi havalandırılan bir yerde saklayın.

Adım 8: Bitmiş parçayı korumak için renkli bir vernik yada üst kat kullanın.

Reçine boyama web hikayemize buradan göz atın!Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz