Reçine Epoksi Takı – Güzel reçine takıları yaratın


Mücevher tutkunları, epoksi reçineden kolayca güzel benzersiz parçalar yaratabilirler. Bileşik reçinenin oldukça yönlülüğü yardımıyla, yaratıcı yaratıcılığın neredeyse hiçbir sınırı yoktur. Çiçekler, inciler yada ışıltılı parçacıklar şeklinde minik entegre öğeler yardımıyla kristal araç-gereç gerçek bir göze çarpan hale gelir. Aşağıdaki yazı, reçineden abartılı takıların iyi mi oluşturulacağına ilişkin talimatlar da dahil olmak suretiyle kıymetli ipuçları ve püf noktaları sunmaktadır.

Değişik bileşik reçineler

Döküm reçinesi kullanırken, her reçinenin aynı olmadığını bilmelisiniz. Çeşitli reçine türlerinin işlenmesinde kimi zaman mühim farklılıklar olabilir. Parçayı yaparken epoksi reçine, polyester reçine yada UV reçine içinde seçim yapabilirsiniz. Reçineleri çevrimiçi olarak yada iyi stoklanmış herhangi bir zanaat yada hobi mağazasından satın alabilirsiniz.

Epoksi ve polyester reçineler en iyi sonucun alınabilmesi için uygun bir sertleştirici ile doğru oranda karıştırılmalıdır. Bunu elde etmek için, başlamadan ilkin üreticinin kutudaki talimatlarını dikkatlice incelemeniz gerekir. Karıştırma oranı çoğu zaman oldukça değişik noktalarda ayarlanmalıdır. Milimetre hassasiyetinde çalışmanıza müsaade eden terazili bir ölçü kabının kullanılması bunun için yararlı olmuştur. Mutfak terazisi de oldukça kullanışlıdır.

Kati ölçümleri oldukça karmaşık gören kişiler için muhteşem bir alternatif, reçine ve sertleştiricinin eşit parçalarda karıştırıldığı 1:1 karışım oranlı döküm reçinesidir. Bir sertleştirici ile karıştırılması gerekmeyen bir UV reçinesi ile daha da kolay.

Epoksi reçineden yapılmış takılar

Takı için epoksi reçine

Epoksi reçine ve polyester reçinenin iki ana farkı vardır: birincisi görünüm, ikincisi kürlenme sürecinin süresi.

 • Epoksi reçine, kristal berraklığında güzel bir yüzeye haizdir. ve bundan dolayı takı ve aksesuar üretimi için idealdir.
 • Polyester reçine oldukça süratli kurur ve ek olarak son aşama sağlamdır.. Bu yüzden bu reçine esas olarak tekne yapımında yada profilli panellerde olduğu şeklinde kalıplanmış parçalarda kullanılır.
 • Malzemenin tamamen sertleşmesi için birkaç gün beklemek istemeyen DIY’ciler içinA UV reçinesi muhteşem bir alternatiftir. Başka bir bileşenle karıştırılmasına gerek kalmamıştır ve hususi lambası ile UV ışığı altında dakikalar içinde tamamen kürlenir. Bununla beraber, yalnızca nispeten ince katmanlar dökülebilir.
 • Sadece takı ve aksesuarlar çoğu zaman oldukça minik parçalar olduğundan bu bir sorun teşkil etmemelidir.

Bu reçineler reçine takı yapmak için en iyisidir:

ResinPro Ultra Berrak Epoksi Reçine
Ürün, sertleşmeden sonrasında hava kabarcıklarının varlığını azaltan ve karbon fiberin emprenye edilmesini kolaylaştıran düşük bir viskoziteye haizdir. Parlak ve saydam bir yüzey için muhteşem rutubet direnci. Amazon’da görün
Epoksiplast epoksi reçine 3 kg
 • Dipon Epoxyplast, yalnızca “yüksek kalitede” üretilen ve satılan, düşük viskoziteli kristalimsi bir epoksi reçinesidir!
 • Mücevherat, marangozluk, mesela “River Table”, zeminler, göletler, akvaryumlar, teraryumlar ve ek olarak vapur ve tayyare yapımında.
 • Silikon kalıplara döküm için muhteşem

Amazon’da görün

Süper berrak su efektli Fantasy Craft epoksi reçine
ÖZELLİKLER Yüksek şeffaflık Yüksek mekanik dayanım Yüksek mekanik dayanım Yüksek mekanik dayanım Hava kabarcıklarının hızla giderilmesi. UV direnci Daha iyi konuşun Daha iyi konuşun Her tür yüzeyde daha iyi tutuş. %100 Yüksek Katı Madde Çekme yapmaz Pigmenti kolay Uygulanabilir Amazon’da Görün
Reçine UV Seti
 • UV reçine sanatına girişiniz için en uygun set
 • UV lambası ve UV reçinesi ihtiva eder
 • para için iyi bir kıymet

Amazon’da görün

Pigmentler ve entegre öğelerle vurguları ayarlayın

Pigmentler, çiçekler, parıldayan parçacıklar, minik taşlar, kabuklar, inciler vb. – Pek oldukça araç-gereç, epoksi reçineye hususi bir vurgu vermek için uygundur.. Bununla beraber, kuşku durumunda, seçilen elementin sonunda reçinede iyi mi çalışacağına dair bir düşünce edinmek için ilkin bir numune yapılmalıdır.

Parıltı, mika pulları yada minik boncuklar şeklinde kompakt fakat minik ve hafifçe parçacıklar şeklinde reçine içinde boyutsal olarak durağan(durgun) bırakılırlar.Bu elementler, epoksi reçine takı yapmak için idealdir. Dökümden ilkin bu tarz şeyleri reçineyle karıştırırsanız daha da kolay olur. Reçinede boya ve pigmentler kullanıldığında bu oldukça önemlidir.

Epoksi Reçine Takı Eğitimi

Ufak kayalar ve kristaller şeklinde daha ağır nesneler hızla batar, bilhassa takı ve reçine takıları yapmak için yaygın olarak kullanılan oldukça ince döküm reçinesinde. Bu yüzden bu nesneler, değişik reçine katmanları içinde dökülmelidir.

Kurutulmuş çiçekler şeklinde oldukça kırılgan nesneler, hala ıslak olan bir reçine tabakasının üstüne son aşama dikkatli bir halde yerleştirilmelidir.. Eğer burada yeterince hassasiyetle çalışmazsanız, elementler reçinede olduğu şeklinde görünmezler, bir tek göze hoş görünmeyen topaklar oluştururlar. Durağan(durgun) bir el burada destek olabilir yada nesneyi evvelde bir miktar peçete yapıştırıcısıyla kapatabilir.

ResinTint - Sıvı Pigment - 10'lu Paket
ResinTint Premium sıvı pigment renkli pastalar, ArtResin epoksi reçinesiyle uyumlu olacak şekilde üretilmiştir ve öteki tüm reçine sınıflarıyla da muhteşem şekilde çalışır. ResinTint sıvı pigmentleri, derin renkler için varlıklı bir halde doymuştur. ResinTint muhteşem bir halde karışır ve epoksi reçinesinin parlaklığını korur. Amazon’da görün
Hemway - Toz halinde renk pigmentleri
Hemway, pigment tozu boyalarının en geniş ürün yelpazesinden birine haizdir. İstenilen oran elde edilene kadar bu karışımı reçineye yavaşça karıştırabilirsiniz. Hemway Pigment Powder solmaz ve solmaz, bundan dolayı çalışmanız uzun süre sonrasında bile parlak bir halde parlar. Amazon’da görün
Hemway Zanaat Pulları
 • Hemway’in parıltı katkı maddesi birçok değişik renkte mevcuttur
 • Reçine ile kombinasyon halinde kullanım için hususi olarak geliştirilmiştir
 • Bu parıltılı toz solmaya karşı dayanıklıdır, bundan dolayı solmaz

Amazon’da görün

Bireysel epoksi reçine takılar için doğru biçim

Bilhassa takı ve aksesuarlarda Çeşitli hazır silikon kalıplar bulacaksınız., bu da DIYers’ın reçine takı yapmayı öğrenmesini oldukça kolaylaştırır. Kolyelerden parmak yüzüklerine ve küpelere kadar hepimiz kendisine uygun şekli bulabilir.

Güzel epoksi reçine takılar için cilalı silikon kalıp önerilerimiz:

SINBLUE reçine kalıpları ve araç seti
 • Bu set ile reçine takı üretimi için geniş bir silikon kalıp yelpazesine sahipsiniz.
 • Takı takmak için aksesuarlar da dahildir

Amazon’da görün

Wocuz silikon kalıp 26 harf
 • Alfabenin tüm harflerini içeren fazladan sağlam silikon kalıp
 • -40 ila 220 santigrat aşama sıcaklığa dayanıklı
 • Reçine yada epoksi reçine dökümü için ideal

Amazon’da görün

Woohome Takı için 43 ADET Silikon Kalıp
 • 22 tane değişik silikon kalıp
 • 100 tane halkalı pim
 • 10 tane siyah mum ipi ve 10 tane asılı toka

Amazon’da görün

Reçine takıların iyi mi döküleceğine dair adım adım talimatlar

takı için epoksi reçineleri için müstahzarlar

 • Hangi takıyı yada reçine aksesuarını yapmak istediğinize karar verdikten sonrasında, İlk adım, uygun bir silikon kalıp seçmektir.e. Peşinden, kalıbı doldurmak için ne kadar reçineye ihtiyacınız bulunduğunu en azından kabaca tahmin etmelisiniz.
 • Şimdi hesaplanan değerin ortalama yarısını karıştırın ve gerekirse renklendirin. Peşinden reçineyi kalıba dökebilirsiniz.

Silikon bir kalıba dökün

 • Yukarıda belirtildiği şeklinde, Hala sıvı reçineye minik hafifçe elementler eklenmiş olur.
 • Sonrasında reçineyi minimum 24 saat (yada üreticinin ambalaj üstünde önerilmiş olduğu süre süresince) kurumaya bırakmanız gerekir.
 • Çalışmanıza daha büyük ve daha ağır öğeler de dahil etmek istiyorsanız, Sertleştikten sonrasında ilk kat döküm reçinesinin üstüne koyabilirsiniz.. Döküm esnasında nesnelerin kaymaması için reçine ile nesneleri sabitleyebilirsiniz.
 • Büyük elemanlar sıkıca sabitlendikten sonrasında, Silikon kalıbın geri kalanı reçine ile doldurulabilir. Şimdi her şey tamamen kurumalı. Üreticinin detayları, kürleme işleminin süresi hakkında informasyon sağlar.

İpucu: Döküm işlemi esnasında reçine tabakasında hava kabarcıkları oluşmuşsa, bir Bunsen brülörü yada sıcak hava tabancasını reçine üstünde özetlemek gerekirse ve hafifçe sallayarak bu tarz şeyleri kolayca giderebilirsiniz.

reçine bırakma

Döküm reçinesinin tam sertleşme süresi, üreticiden üreticiye değişebilir.. Bilgiler ambalaj üstünde bulunabilir. Tipik olarak, ortalama 48 saat sonrasında parça özgür bırakılacak kadar sertleşir. Çıkarırken dökümün alt tarafındaki keskin kenarlarla kendinizi yaralamamaya dikkat edin.

Epoksi reçine takılarının son cilalanması

Sertleştirme esnasında hakikaten keskin kenarlar oluşmuşsa, İnce zımpara kağıdı ile kolayca çıkarılabilirler.. Parlatma macunu ve yumuşak bir bez, takıya güzel bir parlaklık verir. Üretim esnasında geleneksel bir silikon kalıp kullanılmışsa bu çoğu zaman eksiktir.

Berrak reçine yada parlak vernik de radyant etkiyi elde etmek için son kat olarak uygundur.. Bununla beraber, direkt parlatılmış bir silikon kalıp kullanırsanız, kendinizi bu daha çok işlemden kurtarabilirsiniz. Pürüzsüz iç yüzey, epoksi reçine takılarınızın kesinlikle muhteşem ve düz bir yüzeyini güvence eder.

Hususi mücevherler: reçine ve ahşap kombinasyonu

Epoksi reçine ve ahşabı birleştiren takılar bilhassa lüks ve bireysel görünüyor. Sadece epoksi reçineden bu tür takıların üretimi birazcık daha karmaşıktır.

Takı için epoksi reçine

Birinci, Bir yada daha çok tahta parçası silikon bir kalıba yerleştirilir. (çoğu zaman dikdörtgen) yada ev yapımı bir biçim. Sonrasında kalıp döküm reçinesi ile doldurulur. Reçine dökümden ilkin renklendirilirse, tesir bilhassa güzeldir. Kör tamamen sertleştiğinde kalıptan çıkarılabilir ve arkasından tekrardan şekillendirilebilir. Artık onu istediğiniz şekle sokabilir, arkasından bitirmek için zımparalayıp cilalayabilirsiniz.

Ahşap ve reçine takı yapmak birazcık daha karmaşıktır ve birazcık daha informasyon gerektirir, sadece birazcık pratikle düşündüğünüzden daha kolaydır.Source link

Bunları da sevebilirsiniz