Reçine Epoksi Takı – Güzel reçine aksesuarları yaratın


Mücevher tutkunları, epoksi reçineden kolayca güzel benzersiz parçalar yaratabilirler. Bileşik reçinenin oldukça yönlülüğü yardımıyla, yaratıcı yaratıcılığın nerede ise hiç bir sınırı yoktur. Çiçekler, inciler yahut ışıltılı parçacıklar benzer biçimde ufak entegre öğeler yardımıyla kristal araç-gereç reel bir göze çarpan hale gelir. Aşağıdaki yazı, reçineden abartılı takıların iyi mi oluşturulacağına ait talimatlar da dahil olmak suretiyle kıymetli ipuçları ve püf noktaları sunmaktadır.

Değişik bileşik reçineler

Döküm reçinesi kullanırken, her reçinenin aynı olmadığını bilmelisiniz. Muhtelif reçine türlerinin işlenmesinde ara ara mühim farklılıklar olabilir. Parçayı yaparken epoksi reçine, polyester reçine yahut UV reçine içinde seçim yapabilirsiniz. Reçineleri çevrimiçi olarak yahut iyi stoklanmış herhangi bir zanaat yahut hobi mağazasından satın alabilirsiniz.

Epoksi ve polyester reçineler en iyi sonucun alınabilmesi için müsait bir sertleştirici ile doğru miktarda karıştırılmalıdır. Bunu elde etmek için, başlamadan ilkin üreticinin kutudaki talimatlarını dikkatlice incelemeniz icap eder. Karıştırma payı çoğu zaman oldukça değişik noktalarda ayarlanmalıdır. Milimetre hassasiyetinde çalışmanıza müsaade eden terazili bir norm kabının kullanılması bunun için yararlı olmuştur. Mutfak terazisi de oldukça kullanışlıdır.

Emin ölçümleri oldukça kompleks kabul eden kişiler için muhteşem bir alternatif, reçine ve sertleştiricinin eşit parçalarda karıştırıldığı 1:1 karışım oranlı döküm reçinesidir. Bir sertleştirici ile karıştırılması gerekmeyen bir UV reçinesi ile daha da basit.

Epoksi reçineden yapılmış takılar

Takı için epoksi reçine

Epoksi reçine ve polyester reçinenin iki ana farkı vardır: birincisi manzara, ikincisi kürlenme döneminin süresi.

 • Epoksi reçine, kristal berraklığında güzel bir yüzeye haizdir. ve bu yüzden takı ve aksesuar üretimi için idealdir.
 • Polyester reçine oldukça süratli kurur ve ek olarak son aşama sağlamdır.. Bundan dolayı bu reçine esas olarak tekne yapımında yahut profilli panellerde olduğu benzer biçimde kalıplanmış parçalarda kullanılır.
 • Malzemenin tamamen sertleşmesi için birkaç gün beklemek istemeyen DIY’ciler içinA UV reçinesi muhteşem bir alternatiftir. Başka bir bileşenle karıştırılmasına gerek kalmamıştır ve hususi lambası ile UV ışığı altında dakikalar içerisinde tamamen kürlenir. Hem de, yalnızca nispeten ince katmanlar dökülebilir.
 • Sadece takı ve aksesuarlar çoğu zaman çok ufak parçalar olduğundan bu bir sorun teşkil etmemelidir.

Bu reçineler reçine takı yapmak için en iyisidir:

ResinPro Ultra Berrak Epoksi Reçine
Ürün, sertleşmeden sonrasında hava kabarcıklarının varlığını azaltan ve karbon fiberin emprenye edilmesini kolaylaştıran düşük bir viskoziteye haizdir. Parlak ve saydam bir yüzey için muhteşem rutubet direnci. Amazon’da görün
Epoksiplast epoksi reçine 3 kg
 • Dipon Epoxyplast, yalnızca “yüksek kalitede” üretilen ve satılan, düşük viskoziteli kristalimsi bir epoksi reçinesidir!
 • Mücevherat, marangozluk, örnek olarak “River Table”, zeminler, göletler, akvaryumlar, teraryumlar ve ek olarak vapur ve tayyare yapımında.
 • Silikon kalıplara döküm için muhteşem

Amazon’da görün

Süper berrak su efektli Fantasy Craft epoksi reçine
ÖZELLİKLER Yüksek şeffaflık Yüksek mekanik dayanım Yüksek mekanik dayanım Yüksek mekanik dayanım Hava kabarcıklarının hızla giderilmesi. UV direnci Daha iyi konuşun Daha iyi konuşun Her tür yüzeyde daha iyi tutuş. %100 Yüksek Katı Madde Çekme yapmaz Pigmenti basit Uygulanabilir Amazon’da Görün
Reçine UV Seti
 • UV reçine sanatına girişiniz için en müsait set
 • UV lambası ve UV reçinesi ihtiva eder
 • para için iyi bir kıymet

Amazon’da görün

Pigmentler ve entegre öğelerle vurguları ayarlayın

Pigmentler, çiçekler, parıldayan parçacıklar, ufak taşlar, kabuklar, inciler vb. – Pek oldukça araç-gereç, epoksi reçineye hususi bir vurgu vermek için uygundur.. Hem de, kuşku niteliğinde, seçilen elementin sonunda reçinede iyi mi çalışacağına dair bir düşünce edinmek için ilkin bir numune yapılmalıdır.

Parıltı, mika pulları yahut ufak boncuklar benzer biçimde kompakt fakat ufak ve hafifçe parçacıklar benzer biçimde reçine içerisinde boyutsal olarak durağan(durgun) bırakılırlar.Bu elementler, epoksi reçine takı yapmak için idealdir. Dökümden ilkin bu tarz şeyleri reçineyle karıştırırsanız daha da basit olur. Reçinede boya ve pigmentler kullanıldığında bu oldukça önemlidir.

Epoksi Reçine Takı Eğitimi

Minik kayalar ve kristaller benzer biçimde daha ağır nesneler hızla batar, bilhassa takı ve reçine takıları yapmak için yaygın olarak kullanılan oldukça ince döküm reçinesinde. Bundan dolayı bu nesneler, değişik reçine katmanları içinde dökülmelidir.

Kurutulmuş çiçekler benzer biçimde oldukça hassas nesneler, hala kaygan olan bir reçine tabakasının üstüne son aşama dikkatli bir halde yerleştirilmelidir.. Şayet burada yeterince hassasiyetle çalışmazsanız, elementler reçinede olduğu benzer biçimde görünmezler, yalnız göze hoş görünmeyen topaklar oluştururlar. Durağan(durgun) bir el burada destek olabilir yahut nesneyi evvelinde bir miktar peçete yapıştırıcısıyla kapatabilir.

ResinTint - Sıvı Pigment - 10'lu Paket
ResinTint Premium sıvı pigment renkli pastalar, ArtResin epoksi reçinesiyle ahenkli olacak biçimde üretilmiştir ve öteki bütün reçine sınıflarıyla da muhteşem biçimde çalışır. ResinTint sıvı pigmentleri, derin renkler için varlıklı bir halde doymuştur. ResinTint muhteşem bir halde karışır ve epoksi reçinesinin parlaklığını korur. Amazon’da görün
Hemway - Toz halinde renk pigmentleri
Hemway, pigment tozu boyalarının en geniş ürün yelpazesinden birine haizdir. İstenilen nispet elde edilene kadar bu karışımı reçineye yavaşça karıştırabilirsiniz. Hemway Pigment Powder solmaz ve solmaz, bu yüzden çalışmanız uzun zaman sonrasında bile parlak bir halde parlar. Amazon’da görün
Hemway Zanaat Pulları
 • Hemway’in parıltı katkı maddesi birçok değişik renkte mevcuttur
 • Reçine ile kombinasyon halinde kullanım için hususi olarak geliştirilmiştir
 • Bu parıltılı toz solmaya karşı dayanıklıdır, bu yüzden solmaz

Amazon’da görün

Bireysel epoksi reçine takılar için doğru biçim

Bilhassa takı ve aksesuarlarda Muhtelif hazır silikon kalıplar bulacaksınız., bu da DIYers’ın reçine takı yapmayı öğrenmesini oldukça kolaylaştırır. Kolyelerden parmak yüzüklerine ve küpelere kadar hepimiz kendisine müsait şekli bulabilir.

Güzel epoksi reçine takılar için cilalı silikon kalıp önerilerimiz:

SINBLUE reçine kalıpları ve araç seti
 • Bu set ile reçine takı üretimi için geniş bir silikon kalıp yelpazesine sahipsiniz.
 • Takı takmak için aksesuarlar da dahildir

Amazon’da görün

Wocuz silikon kalıp 26 harf
 • Alfabenin bütün harflerini içeren fazladan sağlam silikon kalıp
 • -40 ila 220 santigrat aşama sıcaklığa dayanıklı
 • Reçine yahut epoksi reçine dökümü için ülkü

Amazon’da görün

Woohome Takı için 43 ADET Silikon Kalıp
 • 22 tane değişik silikon kalıp
 • 100 tane halkalı pim
 • 10 tane siyah mum ipi ve 10 tane asılı toka

Amazon’da görün

Reçine takıların iyi mi döküleceğine dair adım adım talimatlar

takı için epoksi reçineleri için müstahzarlar

 • Hangi takıyı yahut reçine aksesuarını yapmak istediğinize karar verdikten sonrasında, İlk adım, müsait bir silikon kalıp seçmektir.e. Peşinden, kalıbı doldurmak için ne kadar reçineye ihtiyacınız bulunduğunu en azından kabaca tahmin etmelisiniz.
 • Şimdi hesaplanan değerin ortalama yarısını karıştırın ve gerekirse renklendirin. Peşinden reçineyi kalıba dökebilirsiniz.

Silikon bir kalıba dökün

 • Yukarıda belirtildiği benzer biçimde, Hala sıvı reçineye ufak hafifçe elementler eklenmiş olur.
 • Hemen sonra reçineyi minimum 24 saat (yahut üreticinin ambalaj üstünde önerilmiş olduğu zaman süresince) kurumaya bırakmanız icap eder.
 • Siz de çalışmalarınızda daha büyük ve daha ağır nesnelere yer vermek istiyorsanız, Sertleştikten sonrasında ilk kat döküm reçinesinin üstüne koyabilirsiniz.. Döküm esnasında nesnelerin kaymaması için reçine ile nesneleri sabitleyebilirsiniz.
 • Büyük elemanlar sıkıca sabitlendikten sonrasında, Silikon kalıbın geri kalanı reçine ile doldurulabilir. Şimdi her şey tamamen kurumalı. Üreticinin detayları, kürleme işleminin süresi ile alakalı informasyon sağlar.

İpucu: Döküm işlemi esnasında reçine tabakasında hava kabarcıkları oluşmuşsa, bir Bunsen brülörü yahut sıcak hava tabancasını reçine üstünde yani ve hafif sallayarak bu tarz şeyleri kolayca giderebilirsiniz.

reçine bırakma

Döküm reçinesinin tam kemikleşme süresi, üreticiden üreticiye değişebilir.. Bilgiler ambalaj üstünde bulunabilir. Tipik olarak, ortalama 48 saat sonrasında parça özgür bırakılacak kadar sertleşir. Çıkarırken dökümün alt yanındaki keskin kenarlarla kendinizi yaralamamaya dikkat edin.

Epoksi reçine takılarının son cilalanması

Sertleştirme esnasında hakikaten keskin kenarlar oluşmuşsa, İnce zımpara kağıdı ile kolayca çıkarılabilirler.. Parlatma macunu ve yumuşak bir bez, takıya güzel bir parlaklık verir. Üretim esnasında geleneksel bir silikon kalıp kullanılmışsa bu çoğu zaman eksiktir.

Berrak reçine yahut parlak vernik de radyant etkiyi elde etmek için son kat olarak uygundur.. Hem de, direkt parlatılmış bir silikon kalıp kullanırsanız, kendinizi bu daha çok işlemden kurtarabilirsiniz. Pürüzsüz iç yüzey, epoksi reçine takılarınızın mutlaka muhteşem ve düz bir yüzeyini güvence eder.

Hususi mücevherler: reçine ve ahşap kombinasyonu

Epoksi reçine ve ahşabı birleştiren takılar bilhassa lüks ve bireysel görünüyor. Sadece epoksi reçineden bu tür takıların üretimi birazcık daha karmaşıktır.

Takı için epoksi reçine

Birinci, Bir yahut daha çok tahta parçası silikon bir kalıba yerleştirilir. (çoğu zaman dikdörtgen) yahut ev yapımı bir biçim. Hemen sonra kalıp döküm reçinesi ile doldurulur. Reçine dökümden ilkin renklendirilirse, tesir bilhassa güzeldir. Kör tamamen sertleştiğinde kalıptan çıkarılabilir ve peşinden tekrar şekillendirilebilir. Artık onu dilediğiniz şekle sokabilir, peşinden bitirmek için zımparalayıp cilalayabilirsiniz.

Ahşap ve reçine takı yapmak birazcık daha karmaşıktır ve birazcık daha informasyon gerektirir, sadece birazcık pratikle düşündüğünüzden daha kolaydır.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz