Projeniz için doğru tuğlaları iyi mi seçersiniz | bloga

Proje ne olursa olsun taş seçimi, kolay kolay değiştiremeyeceğiniz için karşılaşacağınız en mühim kararlardan biridir. Renk, boyut, doku ve ciltleme, doğru estetiği elde ettiğinizden güvenli olmak için dikkatli bir halde düşünülmelidir. Başlamanız için, seçenekleri daraltmanıza destek olacak bazı ipuçlarını bir araya getirdik!

Ilk olarak, inşa edeceğiniz alana hangi tuğlanın uygun bulunduğunu görmeniz gerekir. Tasarımcılar, bölgenizde hangi malzemelerin kullanılmasına izin verildiğine karar vermede büyük rol oynar – çoğu zaman bölgeye özgü olanlar; Kuzeyde kırmızı tuğla, Cambridge ve Londra’da kremler ve sarılar, Midlands’ta mavi tuğlalar vb.

Hem de yapının karakterine bağlı olarak yapınızın tarzına da bağlıdır. Mesela, eğer Gürcü seçimi bir bina ise, büyük olasılıkla fazlaca maltlı herhangi bir şeyden kaçınmak istersiniz ve eğer bu kır seçimi bir bina ise, muhtemelen fazlaca kati yada yakından ilgili bir şey istemezsiniz. Bu, karar vermenize rehberlik edecek ve belirli özellikleri seçmenize destek olacaktır, örn. B. Makine yada el yapımı tuğlaları seçin. Makine yapımı, tel kesme tuğlalar biçim olarak daha tutarlı ve daha ucuzdur; el yapımı tuğlalar ise daha pürüzlü, daha dokulu ve daha emsalsiz bir görünüme haizdir ve renk ve boyut açısından daha kişiselleştirilmiş bir görünüm oluşturmanıza olanak tanır.

Bitmiş tuğla işçiliğinizin görünümü, ilk olarak tuğlaların döşendiği (yada “ek yerlerine”) desene bağlıdır ve bu, evinizin genel stilini etkisinde bırakır. Daha geleneksel bağlamalar, Flaman, İngiliz yada İngiliz bahçe duvarlarını ihtiva eder ve çoğu zaman iki yada üç tuğla genişliğindedir. Sadece son zamanlarda rahat bir sedye bandajı daha popüler hale geldi şundan dolayı kurulumu kolay ve ucuz. Öteki yapıştırma türlerinden değişik olarak gergili bağlar, yalnızca yarım tuğla genişliğinde olduklarından ve dolayısıyla yapıyı tek başına taşıyamayacak kadar ince olduklarından, boşluklu duvarın yalnızca dış yüzeyi olarak kullanılabilirler.

Renk, tip ve bağlamaya karar verdikten sonrasında taşlarınızı almaya hazırsınız ve her şeyde olduğu şeklinde ödediğinizin karşılığını aldığınızı görmüş olacaksınız. Geleneksel standart tuğlalar binde 150-200 £ ‘dan başlayabilirken, el yapımı ve ısmarlama tipler binde 600 £’ a yakındır.

Mülkünüzü genişletirken, eski tuğlalarınızın yıpranacağını ve belirtilen orijinal tuğlaların artık mevcut olmayabileceğini göz önünde bulundurarak, yeni tuğlalarınızı mevcut tuğla yapınızla eşleştirmeniz gerekecektir. Bir çok üretici, tuğlayı karıştırmak için renk tonlarının uygulanabileceği yada “evvelinde havalandırılmış” tuğlaların sipariş edilebileceği bir tuğla eşleştirme hizmeti sunar.

Ihmal etmeyin: Satın almayı taahhüt etmeden ilkin, numune talep ettiğinizden güvenli olun, satın almayı planladığınız tuğlaları kullanarak bitmiş bir yapıyı görmeye çalışın ve duvar ustanızdan ufak bir numune duvar yapmasını isteyin, böylece tuğlaları ve bağlantıyı görebilirsiniz. aksiyon.

Bunları da sevebilirsiniz