Polilift nedir? | Çoklu kaldırma türlerini kullanın


Polylift, ağır nesneleri ve ekipmanları kaldırmak için kullanılan manuel bir vinç ve mekanik alettir. Polylift 100 ton ağırlığa kadar taşıma kapasitesine haizdir ve ufak yüklerin taşınması için uygundur. Oldukça yönlü bir asansör, bir makara kutusuna bağlı bir kaldırma tertibatına haizdir. Bu bobin kutusu, içinden zincirin geçmiş olduğu bir bobin sistemi ihtiva eder. Bu zincir elle kolayca çekilebilen bir ilmek oluşturur. Polylift gövdesi, oldukça dayanıklı ve yüksek güvenlik performansına haiz yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Polylift birçok büyük ve ufak makaraya haizdir; Bu şekilde mil üstüne bir büyük makara ve bir ufak makara yerleştirilir ve hareketli makara da yükü taşır.

Polylift bir tür ufak manuel vinç şeklinde görünebilir, sadece bu ufak ve görünüşte kolay olan alet, esas olarak dişliler, şanzıman dişlileri, yük zincirleri, vinçler ve üst kanca (askı) yada alt kancayı (yük) içeren 70’ten fazla bölüme haizdir. yük) dişli aktarma yöntemi olan bu alette yükü hareket ettirmek için kullanılır ve yük zinciri çarkı yardımıyla aletle iş yapılır. Yükleme zinciri alt kancaya takılır ve eşyaları asmak için kullanılır. Ek olarak Polylift manuel çekme yöntemi ile iş koşturmacasındadır. Polylift fabrikalarda, madenlerde, inşaat atölyelerinde, rıhtımlarda, güvertelerde, ambarlarda vb. güç deposu olmayan açık yerlerde ekipman oluşturmak ve mal taşımak için kullanılır.


polilift serisi

Bolivler

Bir zincirli vinç ve bir manuel zincirli vinç oldukca benzerdir, sadece oldukca zincirli bir vinç ile öteki zincirli vinç türleri arasındaki fark, bunların iyi mi kullanıldığına bağlıdır. Nesneleri yerden dikey olarak kaldırmak için kullanılan bir manuel zincirli vinçte, zincir elle çekilir; Sadece zincirli vinçte, ağır nesneleri yatay olarak hareket ettirmek için vincin dönme hareketi kullanılır. Manuel zincirli vincin emek vermesi için elektriğe gerekseme duymaz, bu da onu uzak yerlerde yada elektriğin oldukca azca olduğu yada asla olmadığı yerlerde çalışmak için lüzumlu bir vasıta haline getirir.

El vinci ve zincirli vinç, otomobil garajları şeklinde sınırı olan yerlerde makine montajı ve parça onarımı, hareketli cisimler ve yükler için uygundur; Ek olarak fabrikalar, laboratuvarlar ve enerji santralleri şeklinde yerlerde de iyi çalışır. Çoklu Zincirli Vinç, ağır yükleri taşımak için ekonomik ve uygun maliyetli bir çözümdür. Ek olarak oldukca fazla kişinin denetim etmesini gerektirmez ve bir kullanıcı kolayca denetim edebilir. Polylift zinciri oldukca yönlüdür ve birçok uygulama için uygundur.

dirimsel polilift

Japonya’da üretilen Vital el vinçleri ve oldukca elli vinçler ağır hizmet tipidir ve yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Polylift Vital oldukca kuvvetli ve oldukca yönlüydü ve nesneleri kaldırma ve çekme şeklinde uygulamalar için tasarlandı. Polylift Vital, vapur yapımı, madencilik, ormancılık, enerji iletimi, inşaat, rüzgar enerjisi ekipmanları vb. uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polylift telini çekin

Bolivler

Çoklu tel çekme, çeşitli endüstriyel sektörlerde çeşitli amaçlar için yaygın olarak kullanılan kuvvetli bir araçtır. Dragline çoklu vinç, nesneleri yatay ve dikey olarak hareket ettirmek için uygundur ve zor koşullarda kullanılmak suretiyle tasarlanmıştır. Bu oldukca yönlü aracın avantajlarından biri taşınabilirliğidir. Nesneleri her yöne kaldırmak, çekmek ve indirmek için bir çekme halatı kullanılır. Ek olarak kurulumu ve kullanımı kolaydır. Germe hattının oldukca profilli sıkıştırma çenelerinin aşınma direnci sebebiyle, bu aletin kullanım ömrü uzundur. Çekme teli çoğu zaman galvanizli çelik yada paslanmaz çelikten yapılır. Kordon, sıkı sarmal teller oluşturmak için birkaç telin beraber bükülmesiyle yapılır. Bu teller, merkezi bir fiber çekirdeğin etrafına sarılmış olur ve kuvvetli bir yapı oluşturur.

Manuel çekme halatı tipine bakılırsa 0,8, 1,6 ve 3,2 ton kapasiteye haizdir ve değişik standart uzunluklarda (10 ile 50 metre içinde) çekme halatı kullanabilirsiniz. Elektrikli halatlı vinçler daha çok taşıma kapasitesine haizdir ve 250 tona kadar olan nesneleri hareket ettirebilir; Sadece manuel ve elektrikli forkliftin maksimum kapasitesi 10 ile 50 ton arasındadır. Yüksek yük taşıma kapasitesi, çelik halatlı vinci öteki vinç çeşitlerine bakılırsa daha ekonomik kılan mühim etkenlerden biridir.

Ağırlığa bakılırsa kaldırma türleri

Bolivler

Zincirli vinç modellerine bakılırsa 250, 500, 750 kilo, 1,5, 3, 6 ve 9 ton kapasitelerde üretilmekte ve pazarlanmaktadır. Aletin marka ve modeline bakılırsa 0,25 ton ile 50 ton içinde değişen değişik kapasitelerde el ve elektrikli vinç ve krikolar piyasada mevcuttur. Tel halatlı el vinçleri tipik olarak 0,8, 1,6 ve 3,2 ton kapasitelerde üretilmektedir.

tifo ve polift arasındaki fark

Bolivler

Tifur yada Tirfur, bir çekme kablosu kullanan ve yükü çekerek kuvvetle hareket ettiren bir tür portatif el vincidir. Tefor nesneleri kaldırmak, çekmek yada indirmek için uygundur. Tifur cihazları, ayrı bir çekme halatı kullanılarak çalışan mekanik aletler ve vinçlerdir. Tifur, kullanıcı tarafınca ve aletin teleskopik kolu vasıtasıyla denetim edilir ve kullanılır. Tevor, zincirleme poliptikten daha karmaşık bir yapıya haizdir. Tifur her pozisyonda ve yükseklikte çalışabilir ve birçok uygulamada öteki manuel asansörlere iyi bir alternatiftir. Çelik, yapılar ve çerçeveler şeklinde malzemeler bu vasıta yardımıyla kolayca hareket ettirilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Polylift zinciri nedir?

Zincirli vinç, ağır nesneleri yatay olarak hareket ettirmek için bir kolun dönme hareketini kullanan bir araçtır.

Polylift ve Tifur arasındaki fark nedir?

Tevor, zincirleme poliptikten daha karmaşık bir yapıya haizdir. Tifur her pozisyonda ve yükseklikte kullanılabilir.Source bağlantı