Polietilen ile malzemeleri yapıştırmanın değişik ve ergonomik şekilleri


Mutfak gereçlerinden araçlara plastik ürünler günlük faaliyetlerimizin her alanına nüfuz etmiştir. Plastikler iki kategoriye ayrılır: termoplastikler ve termoplastikler. Polietilen, iki kategoride sınıflandırılan bir hafifçe termoplastik türüdür: düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE). Bu araç-gereç çoğu zaman kimyasallar için paketleme ve variller için kullanılır. Bu malzemenin yüzeyi gözeneksiz olduğundan, yapışkan paketleme ve depolama için de uygun bir araç-gereç olabilir; Şu sebeple yapıştırıcı polietilen yüzeye yapışamaz.

Polietilen ile yüzeyler iyi mi yapıştırılır?

Polietilenin doğası, uygun bir tutkal tutucu araç-gereç olarak polietilen plastiğin yapışmasını önler. Polietilen yapışmaz bir yüzeye haizdir. Bu yüzden birçok yapıştırıcı polietilen yüzeyleri birbirine yapıştırma özelliğine haiz değildir. Sadece, aşağıda açıklanan polietileni yapıştırmanın başka yolları bulunduğunu anlatmaya gerek yok.

tutkal satın al

Polietilenin yapıştırılması için iki uygun yöntem şunları ihtiva eder:

  • Solvent deposu, ultrasonik kaynak, kızılötesi kaynak
  • bileşik polietilen yapıştırıcı

Solvent kaynak yöntemi, ultrasonik kaynak, kızılötesi kaynak

PE

Polietilen kimyasal çözücülere karşı hassastır ve ısıya maruz kaldığında bozulma olur yada erir. Her iki özellik de plastik yapışma için ideal koşulları sağlar. Bu yöntemlerin tümü fazlaca aşamalıdır ve plastik yüzeyleri yapıştırmadan ilkin hazırlar. Yüzeyi yapıştırmaya hazırlamanın üç yolu vardır:

  • Korona seviyesi düzeltmesi
  • Plazma yüzey modifikasyonu
  • Radyant yüzey modifikasyonu

Kaynak şekillerinde kuvvetli kimyasallar ve ağır ekipmanlar kullanılması sebebiyle fabrikalarda büyük miktarlarda polietilenin yapıştırılması için uygun bir yöntemdir. Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki nokta ise bu yöntemlerin bir tek iki polietilen yüzeyin birbirine yapıştırılması için uygun olduğu ve polietilenin metal, ahşap, kompozit vb. öteki yüzeylere yapıştırılmasında kullanılmadığıdır.

Endüstriyel polietilen yapıştırma yöntemi

Polietilen plastiği yapıştırmanın ekonomik ve daha rahat bir yolunu kullanmak istiyorsanız; Poliolefin astarlı bir siyanoakrilat bileşik yapıştırıcı kullanın. Kaynak şekillerinden değişik olarak bu yapıştırıcı, modifiye edilmemiş tüm LDPE ve HDPE polietilen yüzeyleri birbirine yapıştırır.

Bunun için ilk olarak yüzeylerden birine astarı uygulayınız. Peşinden öteki yüzeye yapıştırıcı sürün ve her iki yüzeyi birbirine yapıştırın. Bileşik yapıştırıcı saniyeler içinde kurur.

Kullanmadan ilkin yapıştırıcının üstündeki talimatları okumayı ihmal etmeyin ve nesneyi hareket ettirmeden ilkin tamamen kurumasını bekleyin.

PE

En iyi yol nedir?

Yöntemlerden birini seçmeye karar verirken, ilk olarak projenin amacını göz önünde bulundurun. Kaynak şekilleri, ağır makine kullanan büyük ölçekli üretimler için uygundur. Bileşik polietilen yapıştırma yöntemi, polietilenin plastik olmayan yüzeylere yapıştırılması için uygundur. Her iki yöntem de polietilen plastiklerin yapıştırılması için uygundur.

Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Sitede bulunan yapıştırıcı türlerinin sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı, ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.Source bağlantı