İnşaat iznine ihtiyacınız var ise – İngiltere

inşaat ruhsatı

Yakın gelecekte evde herhangi bir iyileştirme yapmayı planlıyorsanız, kimi zaman belediyeden planlama izni almanız gerekeceğinin bilincinde olacaksınız. Genel olarak, ev tadilatınız izin verilen bir geliştirme şemsiyesi altındadır, sadece bu büyük yada büyük değişimler için, çevrimiçi olarak yada mahalli inşaat yetkilinizle şahsen bir planlama izni başvurusu yapmanız gerekecektir.

malın cinsi

Eğer mülkünüz bir kayıtlı binayada birinde bulunan Tabiatı koruma alanı, ulusal park yada alanı muhteşem naturel güzellik, çoğu zaman planlama izni almanız gerekir. Aslen, binanın durumunu bilmeseniz bile, tescilli bir binayı evvelinde izin almadan değişiklik yapmak ceza gerektiren bir suçtur. Bununla beraber, Birleşik Krallık’taki düzgüsel konaklama değişimleri için, yalnızca önerdiğiniz yenilemelerin belirli kriterleri karşılaması durumunda başvurmanız gerekir.

uzantılar

Mahalli planlama yetkililerinize danışmak daima en iyisi olsa da, şimdi genel bir bakış sunduğumuz popüler ev tadilat işleri için belirli sınırlamalar ve koşullar vardır. Kim bilir kimi zaman planlama izni gerektiren en yaygın ev geliştirme ihtiyacı, bir tane inşa etmektir. yenileme. Bir odanın rahat bir halde genişletilmesi şeklinde daha minik projeler için inşaat ruhsatı lüzumlu değildir. Sadece, teklif ettiğiniz değişimler şunları kapsıyorsa: orijinal haliyle evi çevreleyen arazinin yarısından fazlası, müracaat yapılmalıdır. Aynı şekilde, tavsiye edilen uzantınız mevcut çatıdan daha yüksek yada zemin kat arka uzantısı için dört metreden daha yükseko vakit mahalli planlama makamlarıyla iletişime geçmeniz gerekir.

çitler ve kapılar

Kimi zaman planlama izni gerektiren başka bir yaygın ev iyileştirmesi, çitler ve kapılar. Düzgüsel bahçe duvarları yada çitler için herhangi bir uygulama gerekmez, sadece bunların üstüne duvar yada çit yapmayı planlıyorsanız iki metre yükseklikte ise yapı ruhsatı alınması gerekir. Sadece, duvarınız yada çitiniz halka açık bir yolun yada patikanın sınırındaysa, bu yükseklik bir metreye düşürülür. Eviniz tescilli bir binanın yanındaysa ve duvarınız yada çitiniz tescilli bina ile sınır oluşturuyorsa, yasal olarak planlama izni almanız gerekir.çit paneli

Çitleri yerleştirmek yada kaldırmak için mevcut bir çit yada duvarı yada benzerini kaldırma yada değişiklik yapma mevzusunda endişelenmenize gerek yok. Sadece, 2003 tarihindeki Anti-Toplumsal Davranış Yasası’nda yürürlüğe giren yasalar vesilesiyle şikayette bulunulabileceğinden, aşırı çitlerle komşuları rahatsız etmemeye dikkat etmelisiniz. Ek olarak, projeniz ağaçların kesilmesini gerektiriyorsa, manzaraya herhangi bir halde zarar verdiği kabul edilen bir ağacın kesilmesini önleyecek, Konsey tarafınca çıkarılan bir Ağaç Koruma Yönetmeliği olasılığını göz önünde bulundurmalısınız. Bundan dolayı, bir çok tertipli ev geliştirme işi için planlama izni almanıza gerek kalmamıştır. Sadece, değişiklikleriniz hatırı sayılır büyüklükte yada boyda, o vakit başvurmanız gerekebilir. Ek rehberlik yada sorular için mahalli planlama yetkilinizle iletişime geçin. Projeniz için gereksinim duyabileceğiniz malzemeler hakkında daha çok tavsiye almak için yada mahalli kereste ve inşaat tedarikçinizden tavsiyeye ihtiyacınız var ise, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. –

Bunları da sevebilirsiniz