Piyasada en fazlaca satanlar içinde Bosch matkap (Yaz 1401)


Her evde yada atölyede bulunabilen en mühim aletlerden biri de değişik matkapların kullanımı ile ilgili yazımızda bahsettiğimiz ahşap, metal, beton yada vida delmek için kullanılan matkaptır. Kim bilir ilk bakışta matkap ustalaşmış ve imalathane aracıdır, sadece yaygın kullanımı sebebiyle bir çok aile ev kullanımı için mini şarj edilebilir bir matkaba haiz olmayı tercih eder.


Bu kadar fazlaca gadget’a haiz olmak seçim yapmayı kolaylaştırıyor şeklinde görünebilir sadece bu kadar geniş bir yelpaze, haiz olduğu tüm avantajlarla beraber insanların kafasını karıştırabilir ve satın alma sürecini fazlaca zorlaştırabilir. En fazlaca satan Bosch matkapları için bizi izlemeye devam edin.

çalı

“Bir müşterinin bizlere verdiği itimatı kaybetmektense paramızı yitirmek daha iyidir!” Bu, ilk olarak 1886 senesinde Almanya’da Robert Bosch tarafınca kurulan Bosch marka logosudur.

Günümüzde Bosch markasını duymayan neredeyse yoktur. Bosch, her türlü ev, imalathane, endüstriyel, otomotiv, enerji ve yapı gereçleri üretimi alanında tanınan bir markadır. Bu marka yapmış olduğu işlerde devamlı kaliteyi ön planda tutmuş ve kalıp üretimi alanında oldukça başarı göstermiş olmuştur. 300.000’den fazla çalışanı bulunan Bosch’un 60 ülkede 350 şubesi bulunuyor ve ürünlerini 150 ülkeye daha ihraç ediyor.

Bosch çalışmalarından elde edilmiş kârın %92’sinin hayır işlerine ve bayındırlık işlerine harcandığını bilmek ilginçtir. Robert Bosch Hastanesi de 1936 senesinde bir hayır kurumu olarak kurulmuştur.

Bush’un dünya çapındaki popülaritesinin en mühim sebepleri içinde şunlar sayılabilir:

  • Günün gereksinimlerine dikkat
  • Çağdaş teknolojilerin ve çağıl yöntemlerin kullanımı
  • Enerji tüketimini azaltmak ve enerji tasarruflu ürünler üretmek
  • Oldukca kaliteli
  • Yeni teknolojiler ve hususi uygulamalar kullanarak ürünleri denetim edebilme
Bosch markası

Bosch’un en fazlaca satan matkapları

Matkap Bosch GSB 120 LI

Matkap Bosch GSB 120 LI

GSB 120 LI yalnız bir matkap değildir, tornavida olarak da kullanılabilir. 0,9 kilogram ağırlığıyla bu aletin kullanımı kolay ve kompakttır, ev ve yarı endüstriyel kullanım için idealdir. GSB 120 LI matkap ucu ile ahşap, metal, taş vb. çeşitli malzemelerde kolayca delik açabilir, çeşitli vida türlerini kolayca açıp kapatabilirsiniz.

Bu ürünün dişli kutusu iki viteslidir ve yüksek torku ile vidaları sıkmak için mükemmeldir. Bu ürünün öteki özellikleri içinde hızı 0-400 yada 0-1300 olmak suretiyle iki kademede ayarlayabilme, üç tane 10mm otomatik ayarlama ve uzun ömürlü hücre koruma teknolojisine haiz 12V lityum iyon pil yer alır. GSB 120 LI’nin kulp tasarımı da ergonomik olup, kullanıcının çalışırken yorulmasını engeller ve taşıması kolaydır.

Bosch GBH 2-26 DRE Matkap

Bosch GBH 2-26 DRE Matkap

GBH 2-26 DRE, alçı ve çimento yüzeyleri delmek ve delmek için iyi kapasiteye haiz bir tür hafifçe beton matkap ucudur. 800 watt güce, 4000 darbe derecesine ve SDS Plus üç oluklu dört oluklu sisteme haiz bu matkap, duvar malzemelerini delme mevzusunda oldukça yeteneklidir. GBH 2-26 DRE matkap, ahşap ve çelikte delme ve delme işlemleri için ideal olan bir durdurma sistemi ile donatılmıştır. Bu aletin destek tutacağı 360 aşama dönebilir ve ergonomik tasarımı ile kullanıcının çalışırken kendini bitkin hissetmesini engeller.

Matkap Bosch GSB 180 LI

Matkap Bosch GSB 180 LI

1,6 kilogram ağırlığındaki Bosch GSB 180 LI serisi tornavidaların kullanımı kolay ve kompakttır, ev ve yarı endüstriyel kullanım için idealdir. Bu aparat ile ahşap, metal, taş vb. değişik malzemeleri kolayca delebilir ve değişik tipte vidaları kolayca açıp kapatabilirsiniz.

GSB 180 LI matkap, iki vitesli güneş dişli şanzımana haizdir ve 3 modda kullanılabilir: rahat, darbeli ve tornavida. Bu ürünün 0-500 yada 0-1900 olmak suretiyle iki hız ayarı vardır ve bataryası 18V 1.5Ah Li-Ion’dur.

Matkap Bosch GSB 20-2

Matkap Bosch GSB 20-2

Bosch’un 850 Watt gücündeki GSB 20-2 darbeli matkabı, çeşitli malzemeleri delmek ve ustalaşmış kullanım için uygundur. Kullanıcı güvenliğini artıran KickBack denetim sistemi ile donatılmıştır. Hız ayarlayabilme, iki vitesli şanzıman, sola ve sağa döndürme sistemi ve üç metal sistem bu matkabın özellikleridir. Metal delme modunda üretilen titreşim miktarı saniyede 3 metre ve betonda darbeli delme modunda üretilen titreşim miktarı saniyede 15 metredir.

Sıkça Sorulan Sorular

Garantili bir Bosch matkabı nereden satın alabilirim?

Resmi makine garantisiyle bir Bosch matkabı satın almak için makine mağazasından çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Mavi çalı ile yeşil çalı arasındaki fark nedir?

Bosch, kullanıcının ihtiyacına gore istediği ürünü kolayca seçebilmesi için aletleri iki değişik renk ile yarı bileşik ve endüstriyel gruba ayırdı. Bu kategoride yarı endüstriyel ürünler açık yeşil, endüstriyel ürünler mavi renktedir.Source bağlantı