Pipo demiri nedir ve ne için kullanılır?


Kaynak ve borulama

Kaynak, her tür boru için hususi işlemler, teknik beceriler ve araçlar kullanılması gerektiğinden çekici ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Boru hatları, yeni şehirlerin ve kasabaların oluşumunun temelidir. Borular petrol, kömür ve içme suyu şeklinde malzemeleri taşır. Boru hatları olmasaydı işe otomobille gidemez, yiyecek pişiremez, hatta kışın evlerimizi ısıtamazdık.


Boru kaynakçısı, boru ve boru hatlarının yapımından, bakımından, onarımından ve sökülmesinden mesuldür ve boru bağlantı tekniklerine hakim olmalı ve bağlanan boruların standardını etkileyen faktörlere dikkat etmelidir. Ek olarak iş için uygun araçları kullanmaları gerekir.

boru demiri

demir boru nedir?

boru demiri

Tüp ütüler hakkında konuşmadan ilkin, termal kaynaştırmanın ne işe yaradığını bilmeniz gerekir. Termofüzyon, termoplastik malzemeleri birleştirmek için kullanılan bir işlemdir. Bu süreçte tutkal, kaynak yada mekanik bir bağlantı ve conta kullanmak yerine iki plastik parça aslen tek parça haline getiriliyor. Bu işlem kaynağa benzer sadece dolgu malzemesi gerektirmez ve PP-R ve PP-RCT şeklinde eriyik plastikler birleşim yerindeki malzemeyi zayıflatmaz. Temas alanı büyüktür, bu da temas enerjisini arttırır. Boru demir makinesi, plastik ve polimer boruların deposu için kullanılır. Yeşil borular dayanıklı ve esnek bir plastikten yapılır ve çoğu zaman su ve kanalizasyon sistemlerinde kullanılır. Yeşil boru demir makinesi bu boruları kaynaklamak için kullanılır.

Bir boru demiri kullanmak için ilkin ekipmanın ısıtılması gerekir, peşinden bağlantı noktası ısıtılır ve erime noktasına ulaşır. Polimer zincirleri soğuduğunda bağ kalıcı bir bağ oluşturur ve tek parça olarak görünür. Kavşakta zayıf kimyasal yada fizyolojik bağ oluşmaz. Demir boru ile kaynak meydana getirilen borunun sızıntı yapma yada arıza yapma olasılığı daha düşüktür.

Demir boru uygulaması

boru demiri

Bu yöntem, boruları birbirine ve boruları kaplinlere kaynaklamak için kullanılır. Boru malzemesi termoplastik bir polimerdir ve işlemde yapıştırıcı şeklinde ek malzemeler kullanılmaz.

Boru ütüleme işlemi çeşitleri

boru demiri

Termoplastik boru malzemesi farklıdır ve bağlantı özellikleri ve kalitesi de farklıdır, bu yüzden otomatik boru prosesleri ve makineler de bu koşullara gore optimize edilir.

füzyon soketi

Boru sistemlerini monte etmenin süratli ve kolay bir yoludur. Bu yöntemin adımları şunlardır: tüpü kesmek, yerleştirme derinliğini belirlemek için işaretler yapmak, tüpü ve eklemi belirli bir süre ısıtmak ve soğuyana kadar parçaları birbirine bastırmak. Bağlantı parçaları, uygun füzyon için boru ile kafi basıncı oluşturacak şekilde boyutlandırılmıştır. Boru ve soket bağlantıları soğuduktan sonrasında yekpare hale gelir ve fazlaca düşük sızıntı potansiyeline haizdir.

Füzyon sigortası

Bu döşem yönteminde, yeni bağlantılar için borunun bir bölümünü kesmek yerine, borunun dışına füzyon fitilleri takılabilir. Valf bağlantı parçaları, kuvvetli bir bağlantı oluşturmak için dış boru duvarının eğriliğine uyacak şekilde tasarlanmıştır.

boru demiri

ayrık vanaları takmak için boru duvarında bir delik açın; Boruları ve bağlantı parçalarını öncesinden ısıtın ve sigortayı boru duvarına takının. Füzyon valfleri tüpün gövdesini bozmaz ve öteki branşman bağlantılarına gore daha azca aralıklıdır.

Entegrasyon hakkında konuşun

Alın füzyon yöntemi, 15 ila 61 santimetre çapındaki boruları kaynaklamak için kullanılır. Bunu yapmak için tüpün ucu düzleştirilir; Cihazın ısıtma plakasında ona enerji verilir ve peşinden parçalar soğudukça birbirine yapışır.

Bu işlemde kullanılan ek parça türü aynı boru ve aynı çapta olup; Böylece ek konektör kullanmanıza gerek kalmaz.

Yeşil boru demiri nedir?

boru demiri

Tüp ütü satın almak için ilk olarak beğendiğiniz tüp ütünün markası, boyutu, performansı ve öteki özellikleri şeklinde detaylar hakkında lüzumlu detayları edinmelisiniz. İran yeşil boru demirlerini ihtiyacınıza gore su ve atıksu uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Boru Demir Satın Alma Rehberi

boru demiri

Bir boru demiri satın almak için birkaç faktöre dikkat etmelisiniz, şu demek oluyor ki:

fiyat

İstediğiniz kaliteye ve ödemek istediğiniz maliyete gore fiyat karşılaştırması yaparak en iyi boru demir makinesini seçebilirsiniz.

Satın almadan ilkin demir borunun performansına dikkat ettiğinizden güvenli olun. Her cihazın özellikleri ve dizini, işlevlerini gösterir. Şartname daha karmaşık hale geldikçe, performansı ve uygulaması da artar.

boru demiri

Umarız bu makaleyi okuyarak boru demirleri hakkında genel ve yararlı bilgiler edinmişsinizdir. Pipo demiri satın almak için daha çok bilgiye ihtiyacınız var ise cihazın web sitesini ziyaret edebilir yada telefonla uzman uzmanlara danışabilirsiniz. Siz de deneyimlerinizi ve görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bosch boru demiri mi daha iyi yoksa Dewalt boru demiri mi?

Bosch ve Dewalt boru demirleri üretmiyor.

Demir boruların uygulamaları nedir?

Boru demiri, boruları birbirine ve boruları ek yerlerine bağlamak için kullanılır.Source bağlantı