Pazara genel bakış ve kıyaslama 2019


Akrilik dökme için sıvı akrilik olarak da malum değişik düzleştirme ortamları kullanılabilir. Lafda ustalaşmış bir ortam ile alternatif bir düzleştirme ortamı içinde bir tefrik yapılabilir. İkincisi, akrilik yumuşatma ortamı olarak kullanılmak suretiyle tasarlanmamıştır, sadece iyi çalışır ve çoğu zaman daha ucuzdur. Aşağıdaki genel bakışta size piyasada hangi mamüllerin olduğunu ve bunların hangi avantajlara ve dezavantajlara haiz bulunduğunu gösteriyoruz.

Niçin su yerine düzleştirici bir ortam kullanmalısınız?

Normalde düzgüsel boyama için akrilik boyayı seyreltmek için musluk suyu kullanılır. İyi çalışıyor, hiç bir maliyeti yok ve kullanması fazlaca basit. Sadece eklenen su, boyadaki pigmentlerinizi seyrelterek parlaklığını ve kalınlığını yitirecektir. Oldukça fazla su, akrilik boyadaki bağlayıcıyı da seyrelterek boyanın tuvale yapışmasını zorlaştırır. Kurutma işlemi ek olarak çatlaklara neden olabilen fazlaca fazla sudan da ziyan oldu. Bu, kanvasın gayri muntazam görünmesine ve kullanılan boyaya bağlı olarak kanvasın değişik parlaklık seviyelerine haiz bulunmasına niçin olabilir.

Düzleştirme ortamı kullanmanın muayyen avantajları vardır:

 • Pigmentlerin renklerinize yapışması güvence edilir, bu yüzden yapışma daha iyidir.
 • Renk, parlaklığını ve kalınlığını korur
 • Kurutma işlemi esnasında çatlaklardan kolayca kaçınılabilir.

Netice: Akrilik boyanızı inceltmek için belli bir miktar su ekleyebilirsiniz. Sadece, akrilik dökmek için bir taneye ihtiyacınız olacak. ustalaşmış yumuşatma ortamı yahut bir Alternatif yumuşatma ortamı.

döküm ortamı

Ustalaşmış düzleştirme aracı nelerdir?

Professional Smoothing Medium, akrilik boyalarla kullanım için hususi olarak geliştirilmiştir. Sadece belirgin sebeplerden ötürü üreticiler bileşenleri açıklamamaktadır. Bundan dolayı, bu mamüllerin tam içinde ne olduğu bir sır olarak kalır. Sadece, çalışmanızın dayanıklılığının alternatif bir düzleştirme maddesine bakılırsa onlarca sene daha iyi olacağından güvenilir olabilirsiniz. Sadece çalışmalarınızı kesinlikle UV ışınlarına karşı koruyucu bir vernik ile kapatmalısınız.

Özetle, ustalaşmış bir düzleştirme maddesi aşağıdaki avantaj ve dezavantajlara haizdir:

+ Dökme akrilik boyaların uzun kullanım ömrü
+ İyi döküm özellikleri
+ Çatlama olmadan süratli kuruma
+ Kuruduktan sonrasında bile iyi boya parlaklığı
– Yüksek fiyat

Ustalaşmış düzeltme maddesi pazarına genel bakış

Halihazırda kontrol ettiğimiz ve iyi bulduğumuz, piyasada bulunan bütün yumuşatma maddelerini sizin için bir araya getirdik:

Solo Goya Berrak Likit Akrilik Medium
Solo Goya Pouring Medium, su bazlı bir dökme ortamıdır. Akrilik boyaların renk parlaklığını değiştirmeden akış davranışını optimize eder ve Solo Goya akrilik boyaları için son aşama uygundur. Oldukça ivedi kurur ve ipeksi bir parlaklık verir. Solo Goya dökme ortamı piyasadaki en ucuz ürünlerden biridir ve bununla birlikte en iyi fiyat-performans oranına haizdir. Amazon’da görün
Liquitex akrilik dökme ortamı
Liquitex, sanatla alakalı ürünlerinin kalitesiyle tanınır. Liquitex Pouring Fluid’in kullanması kolaydır ve ipeksi yumuşaklıkta kurur. Hücreler nispeten basit doğar. Fiyatı da olan yüksek kaliteli bir yardımcı. Amazon’da görün
Deco Art Americana Dökme Ortamı 16oz-
DecoArt Americana Pouring Medium, pazar için nispeten yenidir ve Liquitex Pouring Medium ile karşılaştırılabilir. Daha minik fotoğraflar ve yüksek kaliteli sonuçlar için önerilir. Amazon’da görün
Altın sanatçı akrilik ortamı
Golden GAC 800, akrilik döküm için nispeten pahalı bir akrilik ortamdır. Bu döküm ortamı mata yakın, parlak ve muntazam bir yüzey oluşturur ve değişik renklerin birbirine karışmamasını sağlar. Golden GAC 800, renk ayrımını optimize etmek için bir döküm ortamına katkı maddesi olarak kullanılabilir. Amazon’da görün
Viva Decor akrilik dökme ortamı
Viva Decor, silikon hasım eklenmeden güzel hücreler gerçekleştiren bir dökme ortamı geliştirdi. Bundan dolayı, bilhassa yeni başlayanlar için deneyimsiz bile güzel sonuçlar elde etmek için uygundur. Viva Decor Versing Medium ipeksi bir parlaklıkla kurur, renkler fazlaca parlak kalır ve fazlaca sıkı karışmaz. Amazon’da görün
Vallejo döküm ortamı
Vallejo Matte Fluid Medium, akrilik dökme için de müsait olan, akrilik boyama için sıvı bir besiyeridir. Amazon’da görün

akrilik orta

Alternatif bir yumuşatma ortamı nelerdir?

Alternatif düzleştirici kategorisi, düzleştirici olarak kullanılmak suretiyle hususi olarak tasarlanmamış, sadece bu halde fazlaca iyi çalışan bütün ürünleri ihtiva eder. Alternatif düzleştiriciler, ustalaşmış ürünlerden birazcık daha ucuz olma eğilimindedir, sadece netice değişik değildir. Bu alternatif akrilik yumuşatma maddelerinin on seneler süresince iyi mi davranacağı şu anda öngörülebilir değildir.

Örnek olarak vinil yapıştırıcı, akrilik boyaların birkaç sene sonrasında solmasına niçin olabilecek azca oranda asit ihtiva eder. Aynı zamanda, dayanıklılığı etkileyen başka birçok unsur vardır, bu yüzden genel bir izahat yapmak zor olsa gerek. Ayrıca, başka yumuşatma ortamları kullanılıyorsa, resimlerinizi UV ışınlarından ve elementlerden korumak için mühürlemeniz önemlidir.

+ Ustalaşmış düzeltme maddelerinden mühim seviyede daha ucuz
+ Ağır kullanıcılar için daha büyük kaplarda mevcuttur
– Akrilik dökme resimlerin dayanıklılığı hikayesinde hala uzun vadeli bir geri bildirim yok.

Alternatif yumuşatma ortamına ilişik pazara genel bakış

Aşağıdaki alternatif düzleştiriciler piyasada mevcuttur:

Floetrol döküm ortamı
Floetrol, fazlaca popüler bir alternatif dökme ortamıdır. İyi bir renk ayrımı ile fazlaca iyi sonuçlar alınabilir. Akrilik Dökme tablosunda güzel hücreler elde etmek nispeten kolaydır. Dökme Floetrol nispeten yavaş kurur, boya yüzeyinde kalınca bir katman yoktur – kuruma süresine bağlı olarak, yüzey yapısı bu yüzden bir halde görünür. Fiyat-performans payı Floetrol ile mükemmeldir ve birçok sanatçı için Amazon’daki en iyi alternatiftir.
Kleopatra Vinyl Medium 3'ü 1 Arada
Cleopatra’s Vinyl Medium nispeten yoğun bir kıvama haizdir, bu yüzden 1:1 oranında su ile karıştırılmalıdır. Kuruduktan sonrasında güzel, parlak bir yüzey doğar. Hücreler, öteki VPA bazlı yapıştırıcılardan daha kısıtlı olma eğilimindedir. Bu ortamın pozitif yanları boya için de müsait olmasıdır. Fotoğrafa vernik olarak uygulanabilir. Bu ürünün fazlaca yönlülüğü yardımıyla, Kleopatra vinil ortamı paranızın tam karşılığını verir. Amazon’da görün
Craft Planet PVA okul yapıştırıcısı
Planet Craft vinil yapıştırıcı, kalitesi ve iyi fiyat-performans payı ile ikna eder. Amazon’da görün

Reçine / epoksi reçine ile sıvı boyama

Klasik akrilik dökümün yanı sıra reçine/epoksi reçine ile renk pigmentleri yahut öteki boyama malzemeleri karıştırılarak akıcı boya görüntüleri de oluşturulabilir. Reçine kullanıldığında, reçine herhangi bir ek korumaya gerekseme duymadığından fotoğraflarınızı bitirmenize gerek kalmamıştır. Daha çok data için Reçine Sanatı Kılavuzumuza bakın.

Epoksiplast epoksi reçine 3 kg
 • Dipon Epoxyplast, yalnızca “yüksek kalitede” üretilen ve satılan, düşük viskoziteli kristalimsi bir epoksi reçinesidir!
 • Mücevherat, marangozluk, örnek olarak “River Table”, zeminler, göletler, akvaryumlar, teraryumlar ve ek olarak vapur ve tayyare yapımında.
 • Silikon kalıplara döküm için muhteşem

Amazon’da görün

ResinPro Ultra Berrak Epoksi Reçine
Ürün, sertleşmeden sonrasında hava kabarcıklarının varlığını azaltan ve karbon fiberin emprenye edilmesini kolaylaştıran düşük bir viskoziteye haizdir. Parlak ve saydam bir yüzey için muhteşem rutubet direnci. Amazon’da görün

Reçine Eğitimi

Dökümlerim için hangi karışım oranları?

Akrilik boya ile yumuşatma maddesi arasındaki en iyi karışım payı nelerdir? Ve su eklemeli miyiz? Bunlar, genel bir cevap veremeyeceğimiz sorulardır. Şundan dolayı değişik üreticilerin akrilik yumuşatma maddeleri ve akrilik boyaları değişik kıvamlara haizdir: bazıları daha kalınca, bazıları daha hafiftir.

Aynı zamanda, genel bir kaide olarak, size iyi bir başlangıç ​​noktası verebiliriz: bir kısım akrilik boya ve bir kısım yumuşatma maddesi ile başlayın. İyice karıştırdıktan sonrasında kıvamını deneyin. Kalınca bal şeklinde olmalı. Kıvamı fazlaca koyu olursa yumuşatıcı ilave edip karıştırmaya devam edebilirsiniz. Birazcık su da ekleyebilirsiniz, sadece %20-30’dan fazla eklememenizi tavsiye ederiz. İstediğiniz kıvamlaşana kadar devam edin.

Dökülen karışımınızın kıvamı fazlaca koyu olmamalı aksi şekilde kuruduktan sonrasında ivedi çatlaklar oluşabilir. Ek olarak fazlaca hafifçe bir karışım kullanmaktan kaçının, aksi takdirde her şey dibe çöker ve hücreler gayri muntazam ve solgun görünür. Gördüğünüz şeklinde Akrilik Dökümün temeli doğru kıvamdır.

Ek olarak değişik düzleştirici maddeleri de karıştırabilirsiniz – bazıları parlak bir son verir, bazıları daha iyi akar, bazıları mat ve kurudur. Bu tarz şeyleri karıştırdığınızda ara ara fazlaca şaşırtıcı sonuçlar elde ediyorsunuz.

Dökme resimlerinizdeki hücrelerin sırrı ve ihtiyacınız olan öteki şeyler

Ayrıca, değişik dökme malzemelerini de karıştırabilirsiniz – bazıları parlak bir yüzey sağlar, ötekiler daha iyi akar, ötekiler mat ve kurudur. Bu tarz şeyleri karıştırdığınızda ara ara fazlaca şaşırtıcı sonuçlar elde ediyorsunuz. Böylece döküm ortamınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ek olarak yedek ürünleri ve ustalaşmış ürünleri karıştırabilirsiniz. 2-3 üründen fazlasının karıştırılması önerilmez. Bu, kararı daha da öngörülemez hale getirir ve kararı niçin bu halde aldığınızı bilemezsiniz.

İşte Feysbuk grubumuzdan kanıtlanmış birtakım tarifler:

 • 1 kısım Liquitex Döküm Ortamı
 • 1 kısım Floetrol
 • 1 kısım akrilik boya
 • 1 kısım Liquitex Döküm Ortamı
 • 1 kısım vinil yapıştırıcı
 • 0,5 kısım su
 • 1 kısım akrilik boya
 • 1 parça Solo Goya Pouring Medium
 • 2 bileşenli vinil yapıştırıcı
 • 0,5 kısım su
 • 1 kısım akrilik boya

Doğru yumuşatma ortamı ve doğru kıvam, başarıya ulaşmış bir Akrilik Döküm resminin temelidir. Sadece fazlaca güzel hücreler sadece silikon yahut silikon saç hasım ile kombinasyon halinde gelişir. Bir öteki yazımızda ihtiyacınız olan öteki bütün akrilik döküm malzemelerini özetledik.Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz