Parlatma taşı tutkalı nedir? | Polisaj tutkalı iyi mi kullanılır ve uygulamaları


taş tutkalı nedir

İnşaat sektöründe en yaygın kullanılan yapıştırıcı türlerinden biri de yüksek direnme ve mukavemeti sebebiyle inşaat işlerinde kullanılan taş yapıştırıcısıdır. Bu yapıştırıcının kuruma süresi çimento benzer biçimde öteki yapı malzemelerine bakılırsa oldukca daha kısadır. Her biri belirli bir amaç için kullanılabilen değişik taş tutkalı türleri vardır.


Taş tutkalı çevresel değişimlere, soğuğa, sıcağa, neme ve suya karşı oldukça dirençlidir. Ek olarak bu yapıştırıcı asit, petrol, mazot, yağlar vb. kimyasal solventlere karşı dayanıklıdır ve solmaz. Bu yapıştırıcının bir pozitif yanları, kuruduktan sonrasında ters çevrilebilmesi yada zımparalanabilmesidir. Uygun renk kullanılarak istenilen renge de yapılabilmektedir.

Taş yapıştırıcısı, epoksi yada polyester reçine esaslıdır ve seramik, granit, çimento blokları ve hatta demir levhalar benzer biçimde her türlü taşı taşa yapıştırmak için uygundur. Epoksi anakayanın yapışma gücünün polyesterden daha yüksek olmasına ve su emmemesine dikkat edilmelidir. Polyester yapıştırıcının bir pozitif yanları, kullanımdan sonrasında hacminin durağan(durgun) kalmasıdır; Bundan dolayı endüstriyel yapılarda gözenek ve açıklıkların doldurulmasında kullanılır.

taş yapıştırıcı çeşitleri

taş tutkalı

Taş tutkalı iki çeşittir tozlar Ve hamur harcı Piyasada mevcutturlar ve her birinin kendi kullanımları vardır.

Tutkal taşı yapıştır

Bu yapıştırıcı, taşı duvarlara ve zemine yapıştırmak için kullanılır. Bu tip taş tutkallarının hacmi düşüktür ve bundan dolayı yapının ek yükünü azaltmak için idealdir ve bunun sonucunda yapı hafiftir.

Ezilmiş taş tutkalı

Beyaz ve siyah olmak suretiyle iki rengi bulunan bu yapıştırıcı her türlü taş, fayans, seramik ve çanak çömlek için kullanılır. Bu yapıştırıcı, çimento ve polimer karışımıdır ve iç dekorasyonda ve bina cephesinde kullanılır.

Taş yapıştırıcı çözücü

taş tutkalı

Taş tutkalını çıkarmak için toluen yada aseton kullanabilirsiniz. Ek olarak dietil eter, bu yapıştırıcıyı seyreltmek için kullanılabilen taş yapıştırıcısı için bir çözücüdür.

Parlatma taşı tutkalı nedir?

taş tutkalı

Jalasanj, taş tutkalı üretiminde etkinlik gösteren en iyi markalardan biridir. Jalasanj taş yapıştırıcısının bileşiminde yüksek kaliteli ve birinci derslik hammaddeler kullanılır; Bundan dolayı kolayca çıkarılabilen hususi, kuvvetli bir yapıştırıcıdır.

Parlatma taşı tutkalının bileşiminde vinil ester, poli-epoksi, polyester, sertleştirici, acele kuruyan, epoksi, su geçirmez ve sararma önleyici malzemeler kullanılmaktadır. Parlatma taşı tutkalının rengi berrak ve parlak olup, kullanımı oldukça kolaydır. Bu ürün, ufak gözenekleri ve çatlakları doldurmak ve taşın mukavemetini güçlendirmek için idealdir.

Taş cilası yapıştırıcısı uygulayın

  • Prekast beton parçalarının birbirine yapıştırılması
  • Aside dayanıklı seramik karoların montajı
  • Eğimli bir çatıya taş ve seramik tuğlaların montajı
  • Parçaları değişik yüzeylere bağlayın
  • Çeliğin betona yapıştırılması
  • Taş restorasyonu
  • Gözenekleri ve çatlakları doldurmak
  • Yapıştırma ve takviye panelleri
  • Kırılgan malzemelerin güçlendirilmesi ve kırık taşların onarılması

taş tutkalı renklendirme özelliğine haizdir; Polyester boya kullanarak bu yapıştırıcı ile kolayca taş görünümü oluşturabilirsiniz.

taş parlatma tutkalı iyi mi kullanılır

taş tutkalı

Zımpara taşı tutkalı kullanmanın ilk adımı, emek verme yüzeyini iyice temizlemek ve kurulayarak tüm gres, yağ ve kirin emek verme yüzeyinden çıkarılmasını sağlamaktır. Bir sonraki adımda bu yapıştırıcının belli bir renk olmasını istiyorsanız taş yapıştırıcısına bir miktar renkli macun eklemelisiniz. Bir miktar sertleştirici ilave ederek yapıştırıcının tesir süresi kısalacaktır sadece oldukca fazla sertleştirici kullanmanın yapıştırıcının sararmasına niçin olacağını unutmamalısınız. Tutkal hazır olduktan sonrasında dikkatlice kullanmalı ve fazla tutkalı bir keski ile çıkarmalısınız.

Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Sitede bulunan yapıştırıcı türlerinin sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı, ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sertleştirici, taş tutkalını daha kuvvetli icra eden benzoil peroksittir.

Sıkça Sorulan Sorular

Taş tutkalının kuruması ne kadar sürer?

10 ila 15 dakika arası

Yapıştırıcının kuruduktan sonrasında çatlamasının sebebi nedir?

Güçlendiricilerin aşırı kullanımı

Sertleştiricinin bileşim oranı nedir?

%1 sertleştirici ile %99Source bağlantı