Parke zeminler nasıl seçilir

Masif ahşap döşeme tahtalarını seçin

Bir odayı tekrardan dekore ederken yada yenilerken en mühim kararlardan biri döşemedir.

Duvarların dokusu yada rengi ve aksesuar çeşitleri büyük çaba harcamadan değiştirilebilirken, zeminler çoğu zaman geniş alan ve süre alan montaj süreci sebebiyle hafifçe değiştirilemez. Bununla beraber, hem çekici bir kaplama hem de dayanıklılık sunan, her sayıda iç dekora uyacak çeşitli masif ahşap zeminler mevcuttur.

Yüksek kaliteli masif ahşap ve laminat

Parke zeminler, çeşitli mimari tarzlara uyacak şekilde mutfaktan yiyecek odasına kadar her yere kurulabilir. Ahşap zeminler, odaya halihazırda monte edilmiş olan tüm ahşap mobilyaları yada süpürgelikleri tamamlayabilen çekici sadece görsel olarak garip bir kaplama sunar. Bir ahşap ürün, bilhassa masif bir meşe parke zemin seçerek, daha ucuz ahşap tasarımlı laminat zeminlerin yalnızca ima etmiş olduğu yüksek kaliteli kaplamayı elde edersiniz. Uygun bir yağ yada vernik ile ahşap zemininizin bakımı, artık pek oldukca evde bulunabilen popüler plastik rulo zemin kadar kolaydır.

Masif meşe parke niçin bu kadar iyi bir seçimdir?

Herhangi bir ürünü satın almadan ilkin, devamlı iyi mi tasarlandığını, iyi mi işlendiğini ve niçin iyi bir seçim bulunduğunu düşünmelisiniz. Masif meşe zeminler için, ahşap çoğu zaman bir fırında %8-12’lik bir rutubet içeriğine kadar kurutulur. Bu kademeli kurutma işlemi, ahşap plakaların bilhassa soğuk yada nemli havalarda şişmesini yada sarkmasını önlemeye destek sunar. Kış kapıdayken, zemin biçim değiştirirken göze hoş görünmeyen boşluklar yada gerilim çatlakları olmamasını sağlamak için bu özellik oldukca mühim olabilir. Kerestenizi direkt George Hill Timber benzer biçimde tedarikçilerden temin ediyorsanız, odanın nemine ve sıcaklığına uyum sağlamaları için döşemelerinizi kurulumdan ilkin bir süre seçtiğiniz odada saklamanız da tavsiye edilebilir.

kolay kurulum

Muntazam bir görünüm ve kolay bir döşeme işlemi elde etmek için, meşe paneller çoğu zaman fırında kurutmadan ilkin ve sonrasında planyalanır. Bu, aynı boyut ve kalınlıkta olmalarını sağlayarak, çekici bir kaplama ile nispeten kolay bir kurulum işlemine izin verir. Döşemenin kenarları da çoğu zaman eğimlidir ve döşemede gözle görülür düzensizliklere yada boşluklara niçin olmadan hata için birazcık daha yer sağlar. Ek olarak eğimli kenarlar, tahtaların altında toz yada kir birikmesini önleyerek maliyetli bakımdan kaçınmaya da destek sunar.

Masif ahşap zeminlerinizin işlenmesi

Bir kez kurulduktan sonrasında, masif ahşap döşeme, ihtiyaçlarınıza uyan ve alanınızın geri kalanını tamamlayan bir görünüm oluşturmak için herhangi bir sayıda cila, cila yada yağ ile tamamlanabilir. Bu ürünler bir tek masif ahşap için daha iyi koruma sağlamakla kalmaz, bununla birlikte mevcut olan renk ve doku yelpazesi, aslına bakarsan yüksek kaliteli olan zemin kaplamasına çarpıcı bir görünüm katar.

Sırada ne var?

Masif ahşap döşeme tahtalarının görünümünün hayranı mısınız? Kaliteli pahlı masif meşe zeminlerimiz hakkında informasyon almak ve ek olarak Ekim ayındaki %30 indirimli teklifimizden yararlanmak için niçin direkt bizimle iletişime geçmiyorsunuz? (31 Ekim’e kadar mevcut)

Bunları da sevebilirsiniz