Parke zemin nedir? | bloga

yeniden hoş geldiniz George Tepesi blogu. Burada bireysel ev projeniz için ürünler, ipuçları ve tavsiyeler bulacaksınız. Bugün zemin kaplamalarından ve bilhassa sık sorulan suali cevaplamaktan bahsediyoruz. “Parke nedir?” Öyleyse dalalım!

Parke zemin nedir?

İyi sual; Parke zeminler, birkaç kat ahşap kaplamadan oluşan bir zemin türüdür. Kaplamalar birbirine yapıştırılır ve arkasından döşeme, bir üst sert ağaç tabakası ile tamamlanır.

Bu tür zeminler, masif ahşap zeminlere bakılırsa daha sağlam olarak kabul edilir ve bundan dolayı, tasarımlarına sadık kalmış olarak radyant ısıtıcıların üstüne de monte edilebildikleri için evin ısı ve rutubet dalgalanmalarına maruz kalan her alanı için idealdir. yoldam.

Niçin bir parke zemin seçmelisiniz?

 • Daha çok kararlılık: Masif ahşap zeminlere bakılırsa oldukca daha azca eğilirler yada eğilirler. Birden fazla ahşap kaplama katmanı, döşemenin ısı ve nemdeki değişimlerle genleşmesini ve büzülmesini önler.
 • kolay kurulum: Tasarlanmış ahşap zeminler, beton, kontrplak ve hatta mevcut parke zeminler dahil olmak suretiyle çeşitli alt zeminler üstüne kurulabilir. Kendin Yap meraklıları için ideal olan yüzer kurulum olarak da kurulabilirler.
 • oldukca yönlülük: Bu tür zeminler hem de geniş bir renk, doku ve kaplama yelpazesinde mevcuttur. Rustik bir görünüm için elle kazınmış ve eskitilmiş seçenekler arasından seçim yapabilir yada daha çağıl bir güzel duyu için pürüzsüz ve parlak bir yüzey tercih edebilirsiniz.

Eviniz için bir parke zemin düşünürken, aklınızda bulundurmanız ihtiyaç duyulan birkaç ipucu:

 • Bir parke zemin seçerken, kalınca bir ahşap kaplama tabakası olan bir zemin seçtiğinizden güvenilir olun. Kaplama ne kadar kalınsa, zemin o denli sık ​​zımparalanabilir ve tekrardan boyanabilir.
 • Üreticinin talimatlarını dikkatlice takip ettiğinizden güvenilir olun. Parke zeminlerin kurulumdan ilkin odaya alışması gerekir, bundan dolayı bu işlem için süre tanımak önemlidir.

 • Yerin tıpkı parke zeminler benzer biçimde yenilenmiş görünmesine destek olan kum kaplamalı parke zeminleri düşünün.
 • Parke zeminler çeşitli ahşap türlerinde mevcuttur, böylece dekorunuza en uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Parke zeminlerin beton yada kontrplak alt zeminler üstüne monte edilebileceğini ve bu da onları sorunlu temel sorunları olan evler için ideal hale getirdiğini belirtmekte yarar var.

Evinize parke zemin döşemeyi düşünüyorsanız, seçeneklerinizi tartışmak için bir zemin kaplama uzmanına danışmak iyi bir fikirdir. İhtiyaçlarınız ve bütçeniz için doğru ürünü seçmenize destek olabilirler ve ek olarak parke zemin döşeme sürecini baştan sona halledebilirler.

Parke zeminlerin bakımı

Bir parke yerin bakımı, öteki herhangi bir sert ahşap yüzeyin bakımına benzer. Tertipli süpürme ve süpürme, kiri ve tozu temizlemeye destek sağlar ve ara sıra temizlik için nemli bir paspas kullanılabilir.

 • Parke zeminleri fırçalamak, uzun ömürlülüğü artırmaya destek sağlar. Yüzeyin çizilmesini önlemek için yumuşak kıllı bir süpürge yada vakum başlığı seçin. Parke zeminler nemli bir paspasla temizlenebilir, sadece alanı suyla doldurmamaya dikkat edin.

 • Zemin aşırı derecede kirlenirse hafifçe bir temizleme solüsyonu kullanmanız da gerekebilir. Cilaya zarar verebileceğinden cila, yağ yada silikon içeren temizleyicilerden kaçının.

 • Parke zemininizi döşedikten sonrasında tüm iskemle ve masa ayaklarının altına keçe tamponlar yerleştirerek mobilyaların çizilmemesine dikkat edin. Kir ve tozu temizlemek için zeminleri tertipli olarak süpürmek yada süpürmek de en iyisidir.

 • Parke zeminler, masif ahşap zeminlerle aynı şekilde bitirilebilir, böylece aşınmaya başladıklarında kolayca yenilenebilirler.

Biz senin için buradayız!

Yüksek kaliteli döşeme seçimi Hususi olarak tasarlanmış ahşap üretmek için yüksek kaliteli ahşap tedariki döşeme eviniz için önemlidir ve bunun destek olacağını umuyoruz. Parke zemin seçimi yada bakımı mevzusunda desteğe ihtiyacınız var ise, lütfen bizimle iletişime geçin. Daima destek olmaktan mutluluk duyarız!

Nereden başlayacağınızdan güvenilir değil misiniz?

George Hill Kereste ve Yapı Malzemeleri kereste tedarikçinizdir. Tüm parke döşeme ihtiyaçlarınız için üstün kaliteli kereste ve öteki ahşap türleri sunuyoruz.

özgür sezmek bizlere Ulaşın Daha çok data için parke zemin projenize başlamadan ilkin. İç mekanınız için muhteşem bitişi elde etmenizi sağlamak için tavsiyelerde bulunmak ve tüm sorularınızı yanıtlamak için hazırız.

Bunları da sevebilirsiniz