Otomobil füme cam iyi mi adlandırılır?


Otomobilinize renkli cam çıkartmaları taktığınızda, çoğu zaman gerekirse bu tarz şeyleri iyi mi çıkaracağınızı düşünmezsiniz. Doğal ki, bunun hakkında fazlaca fazla düşünmek için gerçek bir sebep yok. Füme camdan çıkartmayı çıkarmak kolay bir iştir. Izahat için bizimle kalınca.

Füme cam çıkartmasını çıkarmanın doğru yolu

Gözlüklerden çıkartmaları çıkartmak için değişik yöntemler kullanabilirsiniz. Bu bölümde bunlardan bazılarını tartışacağız:

Füme cam çıkartmayı saç kurutma makinesiyle çıkarın

Saç kurutma makinesini otomobile bağlamak için fazladan bir kablo kullanın. Pencerenin köşesinden başlayın. Saç kurutma makinesinin ısısı, duman kağıdının köşelerde kıvrılmasına niçin olur. Kağıdı köşelerinden dikkatlice kati.

Dumanlı cam etiket montajı icra eden firmalardan yardım alın

Bu şirketlerden cam etiketi çıkarmalarını isteyin. Bu en kolay yol. Tipik olarak, bu işteki teknisyenler saatlik ücretlerini alırlar.

Bir tütsü brülörü kullanın

Cam fümigasyonu, duman filmini bir otomobil camından çıkarmanın da kolay bir yoludur. Bunun için bir bıçak yada bıçak kullanmanız gerekeceği nadirdir. Her durumda, bir buharlaştırıcı satın almak daha iyidir. Otomobil koltuklarını temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Buharlı pişirici yerine ısı tabancası da kullanabilirsiniz, sadece deneyimler bir buharlı pişiriciyle çalışmanın daha kolay bulunduğunu göstermiştir.

Bunu yapmanın yolu, vapuru açmak ve yapmak istediğiniz pencerenin dikişlerini ısıtmaktır. Tüm pencereyi ısıtmak. Buharlaştırıcı pencereden 5 ila 15 santimetre uzakta olmalıdır. Bir köşeden başlayın. Yapıştırıcı yavaş yavaş erimeye adım atar ve artık çıkartma katmanını tutmaz. Filmin altına buğu uygulayın ve filmi köşesinden çıkarın. Film tamamen çıkana kadar bunu hayata geçirmeye devam edin.

Isı ve tazyik sebebiyle pencere kırılabileceğinden, çıkartmayı direkt pencereden çıkarmamanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Tütsülenmiş filmi çapraz olarak bir köşeden diğerine fazlaca yavaşça çekin. Süratli bir halde çekerseniz, üst katmanı kaldırırsınız, sadece altındaki yapışkan katman pencerede kalır.

Füme araba ön camı parçalama

Tıraş bıçağını kullan

Arka renkli camı çıkarırken dikkatli olun. Arabanın arka camının ısıtma devreleri fazlaca hassastır ve algılanamaz, yüksek bir bıçakla çalışırken kırılma olasılığı; Bu yüzden, renkli arka camı çıkarma yöntemini bilmelisiniz.

Kendiliğinden bilenen paslanmaz çelik bıçakları kullanın ve mendilleri ve temizleyicileri ihmal etmeyin.

Bir bıçak yardımıyla camın üstündeki filmi birkaç bölüme ayırmaya çalışın ve arkasından çıkartmayı bir parçadan sıyırmaya başlayın. Bu işinizi kolaylaştıracaktır. Arkasından camdan ayrılan kısmı yavaşça çekin. Çıkartmanın üstünü yırtıyorsanız, alt kısmını da birazcık çekin. Pencere camı üstündeki baskıyı azaltmak için işi yavaş yavaş ve bölüm bölüm hayata geçirmeye dikkat edin.

Gerekirse, işi temizlemek için bazı paslanmaz çelik tıraş bıçakları kullanın. Bu sebeple bıçaklar emek verme esnasında yavaşlar ve artık kullanılmaz hale gelir. Son olarak, emek verme yüzeyini nemli bir bezle paklayın.

Buğulanmış otomobil camlarını iyi mi temizlersiniz?

Füme araba ön camı parçalama

Çıkartmaları çıkarmak için hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, çoğu zaman cam üstünde minik yapışkan izleri bırakacaktır. Camı temizlemek için deterjanla nemlendirilmiş bir bez kullanın. Bir şişede su ve deterjan karışımı hazırlayıp arkasından camın yüzeyine püskürtebilirsiniz. Kalan yapıştırıcıyı çıkarmak için buharlı temizleyici yada saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz. Cam ayrılmazsa, kalan yapıştırıcıyı çıkarmak için bir bıçak kullanın. Son olarak, camın üstüne birazcık cam tuzu koyun ve bir kağıt havlu yada başka bir temiz havluyla silin.

Bir süre sonrasında herhangi bir nedenle aracınızın renkli camlarına çıkartma yapıştırmak zorunda kalırsanız üzülmeyin. Anlattığımız şekilleri kullanarak kolayca yapabilirsiniz. Endüstriyel bir saç kurutma makinesi kullanabilir yada bir buharlayıcı alıp başka işler için kullanabilirsiniz. Bir sonraki yöntem, yapıştırıcıyı bir bıçakla kazımaktır. Bıçağı körleştiği anda değiştirin, böylece cama fazlaca fazla baskı uygulamanıza ve camı çizmenize ve kırmanıza gerek kalmaz.

Arka cam çıkartmasını çıkarırken bıçak kullanırsanız ısıtma şeritlerinin ve çevresindeki parçaların çatlamamasına ve camın kırılmamasına dikkat edin. Yapabiliyorsanız, bu bölümde asla bıçak kullanmayın ve yalnız nemli bir bez ve temizleyici ile çalışın.

Netice olarak, iş ve adlandırma ne kadar yavaş olursa o denli iyi bulunduğunun farkına varmaktır. Bu durumda işiniz daha doğru yapılacak, cam üstünde daha azca yapıştırıcı duracak ve camın çatlama olasılığı daha düşük olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Füme cam yapıştırıcısını çıkarmanın yolları nedir?

Saç kurutma makinesi, tuzlu buğu, tıraş bıçağı ile ısıtın ve tesisatçıdan yardım alın

Arka camdan renkli cam çıkartması iyi mi çıkarılır?

Arka renkli camı çıkarırken dikkatli olun. Arabanın arka camının ısıtma devreleri fazlaca hassastır ve algılanamaz, yüksek bir bıçakla çalışırken kırılma olasılığı; Bu yüzden, renkli arka camı çıkarma yöntemini bilmelisiniz.Source bağlantı