Nişleriniz için yüzen raflar iyi mi oluşturulur | bloga

Oyuklarınıza yüzer raflar eklemek, odanızda bir odak noktası oluşturmanın, en sevdiğiniz ev aksesuarlarını sergilemenin yada birazcık fazladan gizleme alanı eklemenin şık bir yoludur.

Yüzer raflar, hem trend olduklarından hem de herhangi bir ek yer kaplamadan havada süzülüyor benzer biçimde göründüklerinden, ev dekorasyonu için popüler bir seçimdir. Yerden tutum elde eden tasarımlar ve depolama, evinizde daha ufak alanlar var ise yada haiz olduğunuz her köşe bucaktan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bilhassa idealdir.

Nişleriniz için yüzen rafların çarpıcı yanılsamasını yaratmak daha kolay olamazdı. İlk olarak, doğru vasıta ve malzemelere haiz olduğunuzdan güvenilir olmak ve hazırlanmak önemlidir. Projeniz için MDF yada ahşabı istediğiniz kalınlıkta ve uzunlukta kestiğinizden güvenilir olun.

Raflarınızı monte ettiğiniz duvarın durumunu da denetim etmeniz zekice olacaktır. İçi boş bir düzmece duvar mı? Bu durumda, daha hafifçe MDF yüzer raflar takmak mantıklı olacaktır. Meşe benzer biçimde daha ağır raflar koymayı planlıyorsanız, fazladan ağırlığı almak için fazlaca daha kuvvetli bir tuğla duvara ihtiyacınız olacaktır. BEN

Rafların duvara güvenli ve doğru bir halde monte edilmesini sağlamak için doğru sabitlemelere haiz olduğunuzdan güvenilir olmanız da aynı derecede önemlidir.

Oyuklarda kendi başınıza iyi mi yüzer raflar yapacağınızı keşfedelim

Diyelim ki MDF’den yüzen raflar yapmak istiyorsunuz; İşlem oldukça kolay. Boş bir alan yaratın ve nişlerinizin hem genişliğini hem de yüksekliğini ölçerek başlayın. Ölçümleri aldıktan sonrasında, bunların doğru olup olmadığını bir kez daha deneyin ve memnunsanız, iki parça MDF’yi istenen boyutta kesmek için bir testere kullanın.

Raflarınızın her tarafının aynı olmasını istiyorsanız, lüzumlu oranda kaplamalı MDF parçasını kati ölçülerde kati.

Oyukunuzda kademeli yüzen raflar oluşturmak istiyorsanız, değişik boyutlarda kesmeniz, istediğiniz efekti elde etmek için değişik uzunlukları ölçmeniz ve buna gore kesmeniz gerekir.

İki kez ölç, bir kez kes

Şimdi rafları istenen uzunluk ve genişlikte kesmenin zamanı geldi, raflar kesildikten sonrasında kaplamalı MDF’yi MDF panellerin arkasına sıcak tutkal tabancasıyla tutturun.

Raflara kuruması için kafi süre verilmesi kesinlikle önemlidir; Bu, rafların yapışmasını ve duvar kağıdının yada boyanın sıcak, yapışkan yapıştırıcıdan zarar görmemesini elde edecektir.

Yeni raflarınızı kurmanın zamanı geldi

Rafları nişe koyun. Oda doğru ölçülürse, raflar odaya tam oturmalıdır. Her bir rafı duvara doğru vidalarla takının ve kullandığınız sabitlemenin kayan girintili rafların ağırlığını güvenli bir halde destekleyebildiğinden güvenilir olun.

Alanınızı canlandırmak için süslemeler ve aksesuarlar ilave edin

Niş raflarınızı tasarlamak, projenin en tatminkar kısımlarından biridir ve yaratıcılığınızı özgür bırakmanın mükemmel bir yoludur. Rahat ve karamsar bir ışıltı yaratmak için bir takım ışık ilave edin. Kitaplar, ufak bitkiler, mücevherler yada vazolar benzer biçimde öteki popüler öğeleri yerleştirmeyi düşünün; Bir tek rafların, niş rafları süslemek için seçtiğiniz şeylerin ağırlığını taşıyabileceğinden güvenilir olun.

Şık yüzer girintili raflar oluşturma mevzusunda daha yararlı tavsiyeler için, tavsiye ve iş için doğru ahşap malzemeler ve malzemeler için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Alternatif olarak, geniş yelpazemizi şahsen tecrübe etmek için Bolton, Oldham, Sale yada Nelson’daki donanım satıcılarımızdan birini ziyaret edin.

Bunları da sevebilirsiniz