Nefes Alan Boya Hangisidir, Sıhhatli Boya Özellikleri Nedir?

Nefes Alan Boya

Sıhhatli boya nedir? Sıhhatli boya nedir sorusunun cevabı, nefes alan boya, insana ve çevreye zararı dokunan olmayan boya olarak tanımlanabilir. Nefes alan boya nedir? Su bazlı, uygulanmış olduğu yüzeyde hava akımını engellemeyen, kokusuz boya ürünleri nefes alma özelliğine haiz olan boya olarak açıklanabilir. İç cephe boyası, dış cephe boyası, duvar boyası, mobilya boyası şeklinde birçok değişik boya türünü satın alırken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktalar, silinme özellikleri, insan ve çevre dostu olma özellikleri, ağır metal ve kimyasal içermemeleri, kokusuz olmaları ve kolay uygulanabilen boyalar olmalarıdır. 

Uygulanacak yüzeye bakılırsa boyaları, ahşap boyası, metal boyası, duvar boyası, plastik boya şeklinde çeşitlilik göstermektedir. Hangi yüzeye uygulanacak olursa olsun, bilhassa iç mekanlarda su bazlı nefes alan boyalar tercih edilmelidir. Aksi taktirde kapalı alanlarda, hava akımını engellemiş olan boyalar insan sağlığı için çekince yaratacaktır. Renk tonları, gramajları, uygulama şekillerine bakılırsa piyasada birçok nefes alan boya seçenekleri ve tutarları bulunur. 

Hemel’in Hickson Decor serisi, ahşabın sararmasını engellerken bir taraftan da nefes almasını elde eden boya ve vernik grubudur.

Su ve solvent bazlı seçenekleri ile, nefes alan, sararmayı engellemiş olan dış cephe örtücü boya grubu Hickson Decor Breather Paint satın almak için tıklayın!

Su ve solvent bazlı seçenekleri ile nefes alan, yüksek performanslı dış cephe yarı saydam vernik grubu Hickson Decor Ultra Wood Stain satın almak için tıklayın!

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın