Mutfak alanınızı büyütmenin ve daha büyük göstermenin yolları


Minik ve portatif evlere oldukca ilgi duyanlardansanız; Bilhassa mutfak alanında yer eksikliği sorunuyla karşı karşıya kalmış olmalısınız, sadece endişelenmenize gerek yok, size mutfak alanınızı olduğundan daha büyük göstermeyi öğretmek için buradayız.

Parlak renkler kullanın

Odaların daha büyük görünmesine tesir eden üç mühim unsur vardır: renk, ışık ve mobilyalar. Yeni armatürler almaya, dolap altı aydınlatma kurmaya yada aydınlatma armatürlerini değiştirmeye hazır değilseniz, odayı tekrardan boyayın. Koyu renkler ve siyah, mekanı kalabalık ve ufak gösterirken; Sadece parlak renkler alanı daha büyük gösterir. Beyaz, krem, açık sarı ve açık gri renkleri kullanarak alanı ferah ve ferah hissettirin.

Kuvvetli renk kontrastından kaçının

mutfak alanı

Mutfak dekorasyonu için açık bir renk seçtiğinizde, ona sadık kalınca. Pek oldukca kişinin renk seçerken yapmış olduğu hatalardan biri de parlak renkli bir mutfakta koyu bordür duvar kullanmaktır. Bu seçim büyük mutfaklar için uygundur sadece ufak mutfaklarda bölmeler oluşturarak kısıtlılık ve mekanın küçüklüğü hissi uyandırır. Tek renkli mutfaklarda renk varyasyonları oluşturmanın en iyi yolu mutfak aletleri ile oynamaktır. Mesela pencereler için renkli çerçeveler, renkli havlular ve aksesuarlar kullanmak.

Ek olarak okuyun: Mutfağa ve dekorasyonuna uygun 7 renk

Bir sınır ışığı ilave edin

mutfak alanı

İnsan gözü naturel olarak bir odadaki en yüksek kontrast noktasına çekilir ve bu nokta mutfakta dolabın üstüdür. Tavan ile dolap içinde gölge oluştururken boşluk olduğundan daha ufak görünür. Kabinin üzerine bir ışık takarak bu gölgeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Bu, gölgelerin niçin olduğu görsel kontrastı azaltacak ve alanın daha büyük görünmesini elde edecektir. Kabinin altına yerleştirilen ışıklar da aynı sonucu verecektir.

Dolaplarla alanı daha büyük gösterin

mutfak alanı

Yeni dolaplar kurmaya karar verirseniz, yükseklikleri standart olanlardan daha yüksek olmalıdır; Zira tavanı daha uzun gösterir. Boy dolapları mutfağı daha büyük göstermenin yanı sıra yerden de tutum sağlar. Dolapların rengini ışık tayfından seçin ve dolap kapaklarının olabildiğince mütevazi olması gerekir bundan dolayı desenli kapaklar alanı ufak ve kalabalık gösterir. Kulplar, kolay şekiller ve gizli saklı menteşeler dahil dolap bağlantı parçaları.

Tüm mutfak gereçleriniz için uygun bir yer edinin

mutfak alanı

Yiyecek kitabı, baharatlık ve öteki ufak eşyaları dolap masasında bırakırsanız, alan ufak ve sıkışık görünecektir. Yeni dolaplar kurulurken, hava dolaplarının yüksek olması gerektiği gerçeğinin yanı sıra, üstün ve gömme rafların kullanılması daha çok gizli saklı depolama kapasitesi sağlar. Mutfak ne kadar tertipli olursa, alanın o denli geniş görüneceğini ihmal etmeyin.

Cam kapılı dolapları seçin

mutfak alanı

Kolay kapıların cam kapılarla değiştirilmesi, mutfak alanının daha geniş görünmesini sağlar; Zira görüş derinliği kabin kapısında durmak yerine kabinin içinde ortalanır. Cam kapaklı dolaplar için beyaz dolap rengini tercih etmek en doğrusu; Zira koyu renk dolaplardaki cam kapaklar, mekanın daha geniş görünmesi mevzusunda pek bir etkiye haiz olmayacaktır.

Mutfak eşyaları parlak olmalı ve ışığı yansıtmalıdır.

mutfak alanı

Parlak yüzeyler ışığı yansıtır ve mutfağın daha geniş görünmesini sağlar. Mutfak aletlerinin parlak yüzeyleri, duvarların ve dolapların rengini yansıtır. Bu yüzden mutfakta kullanılan renklerin beyaz olması, mekanın daha geniş görünmesi mevzusunda daha büyük bir etkiye haiz olacaktır. Daha çok yansıma için cam karolar, dolap altı ışıkları ve kuvars tezgahı kullanın.

Mutfak zemini olabildiğince boş

mutfak alanı

Mutfakta manevra kabiliyetini çoğaltmak için ufak bir mutfak masası yada katlanır masalar kullanın. Ada dolaplarının bir alanı daha ufak hissettirdiğini anlatmaya gerek yok. Dolap ve masa ne kadar ufak olursa o denli iyidir. Bu ürünler buzdolabı, gaz ve çamaşır makinesi şeklinde cihazlardan daha ufak seçilebilir; Zira mutfak gereçleri çoğu zaman dolaplara uygun standart ölçülerde üretilmektedir.

Ek olarak Okuyun: Güz Dekorasyonları İçin 20 Muhteşem Renk Kombinasyonu

Mutfakta naturel ışık

mutfak alanı

Mutfakta bir pencerenin olması, mekanın daha geniş görünmesi için büyük bir etkiye haizdir. Mutfak perdeleri için kalınca ve ağır kumaşlar kullanmayınız. Mutfak perdesi parlak, kırışıksız olmalı ve pencerenin bir kısmını kapatmamalıdır. Organik ışık, mekanı daha geniş göstermenin yanı sıra, mutfaktaki iklimlendirme mevzusunda da büyük bir etkiye haiz olacaktır.

Yapışkan kağıtSource bağlantı