Milano Mobilya Fuarı 2022’nin düzenlenmesine ilişkin bir rapor


Milano Mobilya Fuarı (Salone del Mobile), Corona virüsünün yayılması sebebiyle iki senelik aranın peşinden 7-12 Haziran 2022 tarihleri ​​içinde İtalya’nın Milano kentinde düzenlendi. Bu virüs salgını esnasında evlerin tadilatı ve dekorasyonu halk içinde asla olmadığı kadar gelişti. Mesela, 2021’de İtalyan mobilya endüstrisi, 2020’ye kıyasla %25’lik bir artış göstererek toplam 16,7 milyar dolar üretti. belirsizlik Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonrasında. Bu fuarda üretici ve tasarımcıların ana hedeflerinden biri, mevcut zorlukların üstesinden gelmek için çözümler sunmak ve mobilya endüstrisinin geleceğe yön vermesini sağlamaktır. Aşağıda, bu serginin değişik bölümleri hakkında informasyon vereceğiz.


sergi bilgileri

Milano Mobilya Fuarı 2022

Milano Mobilya Fuarı 2022, Milano Tasarım Haftası ile bununla beraber gerçekleşti. Tasarım ve moda dünyasının en prestijli markaları bu hafta son olarak yeniliklerini moda ve tasarım alanındaki meraklı ve aktivistlerin beğenisine sundu. Mobilya fuarının Milano Tasarım Haftası’na denk gelmesi bu fuarı daha da sıcak karşıladı. Etkinlik yetkililerine bakılırsa, fuarın bu döneminde ziyaretçi kabulü beklenenden fazla oldu. Milano’daki bu sergiyi ve yan etkinliklerini 400.000’den fazla şahıs ziyaret etti ve bunların üçte ikisi yabancı ziyaretçilerdi.

Bu serginin ana odak noktası yaratıcı ürünler sunmaktı. Bu sergi 24 salon ve değişik temalarda birkaç ayrı sergi şeklinde gerçekleştirildi. Internasyonal Mobilya Fuarı başlıklı bu fuarın ana kısmı, çeşitli mobilya ve iç dekorasyon çeşitlerini tanıttı. Ek olarak Mobilya Takıları Fuarları, Ofis Alanı Tasarım & Teknoloji Fuarı (Workplace 3.0), Interior Design Innovation Fuarı (S Project. Milano Mobilya Fuarı 2022. Aşağıda bu fuarın değişik bölümlerine hızlıca göz atıyoruz.

mobilya fuarı

Bu fuarda markalar, mobilya üreticileri ve iç mimarlar son olarak yeniliklerini ve fikirlerini sergilediler. Bu galeride oldukca amaçlı yapılar, minimal donanım ve tasarımlar, saf renkler, açık plan tasarımlar, kıvrımlı ve balıksırtı tasarımlı mobilyalar benzer biçimde fikirler bol miktarda görülüyor. Tasarım şirketleri, tüm ev aletlerinin tasarımında çağıl yaşamın unsurlarını göstermeye çalıştılar. Birçok mobilya ve aygıt, kullanıcının bir düğmeye basarak değiştirebileceği birkaç değişik işleve sahipti.

Bu sergide sunulan tasarımların birçoğunda iç ve dış ortamlar birbiriyle bütünleşmiş ve binaların iç mekanları açık kat planı esas alınarak tasarlanmıştır. Pek oldukca tasarım, bitkiler benzer biçimde naturel unsurların insan yaşamının bir parçası olacak şekilde tasarlanmaktadır. İtalyan Internasyonal Mobilya Fuarı, sürdürülebilir ve çevre dostu malzemelerin kullanımına hususi ehemmiyet vermiştir. İtalyan Internasyonal Mobilya Fuarı, sürdürülebilir ve çevre dostu malzemelerin kullanımına hususi ehemmiyet vermiştir. Sunulan ürünlerin bir çok geri dönüştürülmüş ve çevre dostu malzemelerden yapılmıştır.

Milano Mobilya Fuarı 2022

mobilya takıları fuarı

Mobilya aksesuarlarında ilk sergi, dekoratif ve dekoratif öğelere yönelik artan öğrenci cevap olarak 1989 senesinde düzenlendi. Bu zamanda de önceki dönemlerde olduğu benzer biçimde oldukca çeşitli dekoratif öğeler, mobilya takıları ve dokumalar sergilendi. Bu serginin en mühim amacı ev dekorasyonu alanında yaratıcı tasarımlar ve desenler sunmaktır.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

Mutfak Teknolojileri Fuarı (Eurocucina FTK)

23’üncüsü düzenlenen Mutfak Teknolojileri Fuarı’nda 10.500 metrekare alan ve 39 değişik stant ile ev aletleri, mutfak eşyaları ve dolaplarda son teknoloji çeşitli ürünler sergilendi. Son model gazlı ocaklar, fırınlar, mikrodalga fırınlar, davlumbazlar, buzdolapları ve çeşitli mutfak ekipmanları bu fuarda sergilenen ürünlerden yalnız bir kısmıydı. Akıllı ev cihazlarının kullanımının yaygınlaşmasının peşinden sunulan ürünlerin bir kısmı Nesnelerin İnterneti (IOT) teknolojisi ile donatıldı.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

Internasyonal sıhhat hizmetleri fuarı

Bu serginin sekizincisi, banyo takıları tasarımı ve üretimindeki son olarak başarıları sergiledi. Bu sergide sunulan ürünler, üreticilerin ve tasarımcıların çevreye uyum sağlama eğilimini gösterdi. Bu fuarda çevreye zarar vermemek, su tasarrufu yapmak ve malzemeleri geri dönüştürebilmek üreticilerin öncelikleri oldu. Ek olarak bu galeride yer edinen bazı banyo ve lavabo armatürleri, su akışını denetlemek için akıllı bir halde devreye alma ve ses tanıma özelliğine haizdir. Bu akıllı özellik, evlerdeki su ve her türlü armatür ve aksesuar tüketimini %50 oranında azaltır.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

Ofis Alanı Galerisi (Emek verme Alanı 3.0)

Milan Office Space Show, ofis alanı tasarımındaki son olarak ürünleri ve yenilikleri sergiledi. Serginin bu döneminde Corona sonrası dönemde ofis ortamlarının gereksinim ve gereksinimlerine odaklanıldı. Geçmişte ofis alanı yalnızca ofisler, ofis odaları ve toplantı odalarından oluşuyordu. Ofis tasarım ilkelerinin gelişmesiyle beraber açık plan ve ergonomik mobilyaların ofis mekanındaki görevi daha da öne çıkmış, iş hayatında büyük değişimler yaşanmış; Sadece pandemi ve uzaktan çalışmanın yaygınlaşmasından sonrasında birçok çalışanın işyerinden beklentileri ve gereksinimleri değişti. Bu fuardaki bir çok katılımcıya bakılırsa, işyerini çalışanlar için ikinci bir ev haline getirecek çözümler düşünmeliyiz.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

İç tasarım yenilikleri sergisi (proje S.

Milano’daki S.Project sergisinin ikincisi, 13 bin metrekarelik bir alanda ve 90 stant şeklinde iç tasarım ve dekorasyon alanındaki son olarak çözümlerin ve yeniliklerin sunulmasına adandı. İç mimari alanında etkinlik gösteren markalar, yeniliklerini ve tasarımlarını sergilerken, son olarak model mobilya, dekoratif öğeler, aydınlatma sistemleri, akustik paneller, tekstil, kaplama, duvar kağıdı ve daha fazlasını ilgilenenlerin beğenisine sundu.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

Genç Tasarımcılar Sergisi (Uydu Salon)

35 yaş altı genç tasarımcıların en yeni ve yaratıcı projelerinin sergilendiği SaloneSatellite fuarının en mühim hedeflerinden biri de genç tasarımcılar ve markalar içinde kontakt oluşturmak. Bu serginin her döneminde en iyi tasarımcılar takdir edilmektedir. Bu zamanda Nijeryalı bir genç, koşu bandı endüstrisindeki yeniliği sebebiyle fuarda en iyi tasarım ödülünü kazanmıştır.

Milano Mobilya Fuarı 2022
Milano Mobilya Fuarı 2022

Yapışkan kağıtSource bağlantı