Mevzunun mevzusu nedir? Sarma ve döndürme çeşitleri ve uygulamaları


Tüm somunlar altıgen değildir, sadece öteki somunlara nazaran döndürülmesi ve takılması daha kolay olduğundan altıgen somunlar daha popülerdir. Mesela, birazcık altıgen somun benzer biçimde görünen dış dişli silindirik somunlar vardır. Dişli bağlantılardan biri için bizi izlemeye devam edin, şu demek oluyor ki tepeden tırnağa.


Mevzunun mevzusu nedir?

konu konu

Rupich, iç boşluğu boş olan ve bir tür somun tutucu olan şönt yada konektör türüdür. Bu bağlantının iç ve dış dişlisi vardır, dış diş somunun istenen nesneye yada iş parçasına, iç diş ise somunun somuna girmesine niçin olur.

Ek olarak okuyun: Cıvata ve somun çeşitleri

Mevzuyla iyi mi çalışılır

konu konu

Musluğun işlevi, duvar kancasına benzer, şu demek oluyor ki somun benzer biçimde ayrı bir bağlantı elemanı için bir destek sistemi oluşturur.Somun direkt bölüme girmek yerine, kılavuz içine sokulur ve peşinden somun musluğa takılır.

Somun kullanmanın amacı, somun için sağlam ve güvenli bir destek oluşturmaktır, sadece somunun zaman içinde ahşap parçalar benzer biçimde şeylerden çıkma olasılığı da dikkate alınmalıdır, sadece somun kullanıldığında bu olmaz şu sebeple yerleştirme esnasında dış dişli istenilen cismin içine sokulur ve takıldığında somun kendi iç dişine takılabilir.

İki tip kapak vidası mevcuttur: vidalı ve çekiçli. Vidalı bağlantılar, kendisi benzer biçimde bir bölüme vidalanarak çalışır, sadece çekiç somun kapağı gövdeye vidalanır. Vidalı bağlantılar yerleştirildikleri nesneye daha azca zarar verdikleri için çoğu zaman daha iyidir. Doğal ki, cıvataları desteklemek için her iki bağlantı türü de kullanılabilir, tek fark sabitleme yöntemidir.

Topich Topich Dönüşümü nedir?

konu konu

Piyasada değişik tipler, kesitler, boyutlar ve uygulamalar mevcuttur. Mesela, bu segmentlerde adam terminal dişlerinin boyutu küçültülür yada büyütülür. Dönüştürme, değişik boyutlardaki iki dişli çubuğu bağlamak için kullanılır. Şöntler, ipliğin hatvesini değişiklik yapmak yada bir adam ipliği dişi bir ipe dönüştürmek için kullanılan çubuk şeklinde bir yapıya haizdir. Ufak şöntler, dönem kartlarını ve öteki monte edilmiş parçaları tutmaya ve izole etmeye hizmet eden dişli ankraj görevi görür.

Doğru mevzu başlığını seçin

konu konu

Dış tabakanın boyutu değişkendir ve çoğu zaman piyasada değişik boyutlardaki ambalajlarda bulunurlar. Mesela, bir grup 1,2 ila 24 katman içerebilir. Görünümün yanı sıra bu eklemler beden malzemeleri açısından da farklılık gösterir.

bakır dokunuş

Genel olarak, bu dişli bağlantılar ahşap kaplama ve sunta için uygundur. Pirinç somun meşe, kiraz ve akçaağaç benzer biçimde sert ağaçlarda kullanılmak suretiyle tasarlanmıştır ve bağlantı yerlerinin montajının yada gevşetilmesinin dişlerin yıpranmasına yada ayrılmasına niçin olduğu yerlerde mükemmel çalışır. Konnektörlerin dış dişleri ağaç kesmeye uygun ve yüksek tutma mukavemetine haizdir.

Plastik üst kapak

Plastik jant kapağının dişleri iletken değildir ve sağlam bir bağlantı sağlar. Ek olarak minimum aşınma ile monte edilebilir yada demonte edilebilirler, bu yüzden kırılgan aletlerde ve kontakt ekipmanlarında kullanılırlar.

Demir üst kapak

Rupich topikal ahşap mobilyalarda demir-çinko yada demir-çelik alaşımları ile beraber kullanılır, şu sebeple bunlar ahşap parçalarla iyi uyum sağlar.

konu konu

Sert üst kapak

Paslanmaz çelik kaplinler şekillendirme ve metal işlemede, bu kaplinler ise parça tamirinde ve üretiminde kullanılmaktadır. Ek olarak hijyende mühim görevler için kullanılırlar; Paslanmaz çelik korozyona dayanıklı olduğundan yiyecek ve içecek işleme bu alanda örnek olabilir.

Krom üst kapak

Çelik aks kapakları, korozyon ve darbe direncini çoğaltmak için krom kaplıdır ve atölyede ve evde kamyon ve otomobil jantlarında çalışmak için uygundur.

konu konu

üst yay kapağı

Yuvarlak ve yekpare yaylı üst kapak, çoğu zaman dayanıklı yay çeliğinden meydana getirilen ve borunun içine çarptığında üst kapağın önceki konumuna dönmesini ve yerinde kalmasını elde eden yuvarlak boru dişleri için kullanılır.

Galvanizli üst kapak

Bu vida dönüşümü piyasada beyaz ve siyah olmak suretiyle iki tipte mevcuttur.Yapısı için demir ve karbon alaşımları oldukca kalınca bir çinko tabakası ile kaplanmıştır, bu da bu parçaların korozyona karşı oldukca dayanıklı olmasını sağlar. Galvanizli üst kapak su ve gaz borulama sistemlerinde kullanılmaktadır.

Tema uygulaması

konu konu

Mevzu boru, inşaat, montaj, borulama, radyatör, ısıtma ve onarımlarda kullanılan en yaygın kaplinlerden biridir. Ropich Topich kombinasyon valfleri, petrol ve gaz endüstrilerinde de kullanılmaktadır. Aşağıda, ip ipinin kullanıldığı bazı endüstrileri tanıtacağız.

Uzay ve havacılık

Üst teçhizatın ilk parçaları, buz çözücüleri uçağın kanatlarına takmak için kullanıldı.

otomobil

Rupich Topich, otomobil gövdesinin tüm kısımlarında kullanılır. Otomobilin kauçuk gövdesinde bu mafsalların kullanılması titreşimleri azaltmakta, metal ve plastik parçalar ise gövdeye sıkıca tutunmaktadır.

tekne yapımı

İp halat, ahşap ve fiberglas teknelerde teknenin gövdesini ve yanlarını güçlendirmek için kullanılır. Bu bağlantı parçaları pirinç, kaplamalı çelik ve korozyona dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.

mobilya

Yukarıdaki bölümlerde ahşap mobilyalardan bahsetmiştik. Metal ile ahşabı ve plastik derzleri birleştirmek ve mobilya yapmak ve onarmak için bir popo fişi kullanılır.

ev aletleri

Bu dönüşüm, plastik kapakları yada denetim dönem kartlarını sabitlemek için ve birçok ev aletinde kullanılır.

yeşil enerji

Dişli bağlantı elemanları dayanıklıdır ve güneş panellerini sabitlemek yada yel değirmenleri inşa etmek benzer biçimde yeşil enerji uygulamalarında kullanılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mevzunun mevzusu nedir?

Dişli somun, iç ve dış dişe haiz bir dönüşüm türüdür, dış diş, dişli somunu ihtiyaç duyulan nesneye yada iş parçasına uydurur ve iç diş, somunun dişli somuna girmesine niçin olur.

Mevzu türleri nedir?

Galvanizli, yaylı, demir, krom, çelik, plastik ve bakır.Source bağlantı