Metal yapıştırıcı nedir, çeşitleri ve uygulamaları


Birçoğumuz, kırılan metal eşyaların tamirinin demircilere yada uzmanlara emanet edilmesi gerektiğine inanır; Sadece piyasada her türlü metal yapıştırıcı bulunması yardımıyla doğru olanı seçerek rahatça yapabileceğinizi söylemeliyiz. Metal yüzeyler gözeneksizdir ve birçok yapıştırıcıya dayanıklıdır; Bu yüzden bu araç-gereç için metal yapıştırıcı kullanılmalıdır.

Tezgahın metal ayağı benzer biçimde şeylerin bağlantısının o denli kolay olmadığı doğrudur; Sadece kuvvetli metal yapıştırıcı ile her şey kolayca sabitlenebilir.

Metal parçaları onarım etmenin tek yolu kaynak değildir! Kimi zaman doğru metal yapıştırıcı kullanılarak kolayca yapılabilirler.

Metalik yapıştırıcı nedir?

Kırık metal yüzeylerin derhal tamiri için ilk yapılması ihtiyaç duyulan metal yapıştırıcı kullanmaktır. Metal yüzeyleri birbirine yapıştıran değişik yapıştırıcı türleri vardır ve aşağıda bunlar hakkında daha çok data edineceksiniz.

Uygun metalik yapıştırıcılar, metalik yapıştırıcıları ihtiva eder. epoksi, Poliüretan Ve Muhteşem yapıştırıcı Alıntı.

epoksi metal yapıştırıcı

Epoksi yapıştırıcı, iki bileşenli bir yapıştırıcı ve sertleştirici karışımı ile metal yüzeylere en kuvvetli bağlantıyı oluşturur. Metalden metale ek olarak, bu bileşik metali beton yüzeylere yapıştırmak için de uygundur. Epoksi yapıştırıcı acele kurur ve süratli yapıştırma gerektiren ev yapımı için idealdir. Bu yapıştırıcı, her türlü metal ve taş arasındaki boşlukları onarmak ve doldurmak için kullanılabilir.

Poliüretan metalik yapıştırıcı

Metal yüzeyler için uygun olan bir öteki metal yapıştırıcı türü de poliüretan yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcının göze çarpan özellikleri su iticilik, UV direnci ve süratli kurumadır. Poliüretan yapıştırıcı, tek parçalı yapıştırıcılar ailesine aittir ve kuruması için neme gerekseme duyar, sadece kuruduktan sonrasında su geçirmez hale gelir.

Poliüretan yapıştırıcının bir pozitif yanları da tamamen kuruduktan sonrasında zımparalanıp boyanabilmesidir. Bu yapıştırıcı çekmediği için yüksek ısıya karşı koyabilir ve boyanabilir. Bu yapıştırıcı fırın kapaklarını, tencere kulplarını ve radyatörleri onarmak için uygundur.

Metale güçlü yapıştırıcı

Süper Tutkal Metalik Tutkal

Anlık yapıştırıcı ya da damla yapıştırıcı olarak da bildiğiniz süper yapıştırıcı, metallerin yapıştırılmasında da kullanılıyor. Super Glue’un metal yapıştırıcı olarak uygun olup olmadığını kendinize soruyor olabilirsiniz. Bu yapıştırıcı siyanoakrilat bazlıdır ve metal yüzeyleri birleştirmek için fazlaca uygundur. Super Glue, metal yüzeyleri süratli bir halde birbirine yapıştırır, sadece yüzeyler arasındaki boşlukları doldurmak için iyi bir seçim değildir.

Süratli, anında yapıştırma için Laktat 60 Saniye Oldukca Amaçlı Yapıştırıcı kullanın. Bu yapıştırıcı birkaç saniye içinde saydam ve görünmez kurur ve iz bırakmaz. Bu yapıştırıcı fazlaca güçlüdür ve tencere kulplarını yapıştırmak yada bisiklet tamiri benzer biçimde her türlü ev tamiri için kullanılabilir.

Güçlü metalik yapıştırıcı

Minik metal parçaları düzgüsel metal yapıştırıcıyla yapıştırmak birazcık zor olabilir. Sadece kurşun kalemde laktit yapıştırıcı ile bu kolaylaşır. Bu yapıştırıcı tazyik görevi görür ve kalem benzer biçimde tasarlanmıştır, bu sayede yüzeyleri kirletmeden damla damla birbirine yapıştırabilirsiniz. Lactite Pen Glue ek olarak metalin ahşap, deri, kauçuk, porselen ve plastik benzer biçimde öteki yüzeylere yapıştırılması için de uygundur ve bu malzemeler içinde birkaç saniye içinde kuvvetli bir bağ oluşturur.

Demir Tutkalı, Süper Tutkal, Epoksi, Poliüretan ve Laktit Tutkal 60 Saniye metal yüzeylerin yapıştırılması için uygundur.

Büyük metal yüzeyler için uygun bir metal yapıştırıcı kullanın

Artık 60 saniyelik laktat yapıştırıcıyı parmaklık benzer biçimde daha büyük parçaları yapıştırmak yada çim biçme makinesini onarmak için kullanamazsınız. İki parçayı birbirine kaynaklamak yerine, gözeneksiz malzemeler dahil tüm yüzeyleri yapıştırmak için süper yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Bu yapıştırıcı jel yapıdadır ve damlamaz.

Metal yapıştırma için yapıştırıcı

Metal yapıştırıcı ile bir bisiklet iyi mi onarım edilir?

Metal bisikletleri onarım etmek göründüğünden daha kolay ve ihtiyacınız olan tek şey 60 saniyelik Lactite Oldukca Amaçlı Yapıştırıcı. Yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, lüzumlu ekipmanı hazırlamaktır.

Bisikletler açık alanda onarım edilmelidir. Bunu iç mekanda yapıyorsanız, kafi havalandırmaya haiz olmalısınız ve bisikletin altında bir paspas kullanmalısınız. Ellerinizi korumak için eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Yüzeylerin birbirinin kalıbı olduğundan güvenli olun. Arkasından nemli bir bezle yüzeylerdeki tozu ve yağı silin. Yüzeyleri temizledikten sonrasında bir bezle nemlendirin. Arkasından her iki metal yüzeye birazcık metal yapıştırıcı sürün ve sıkıca bastırın. Merak etme! Doğru, bu yapıştırıcı acele kurur, sadece yüzeylerin konumunu değiştirebilmek için kafi zamanınız olacak.

Yapıştırıcıyı gece süresince kurumaya bırakın. Bu yapıştırıcının 60 saniyede kurumuş olduğu doğrudur, sadece bisikleti kullanmadan ilkin gece süresince bırakılması gerekir. Laktat 60s jel formüle haizdir ve damlamaz; Sadece damlarsa aseton yada beyaz ispirto solüsyonu ile temizlenmelidir.

Sazokar çevrimiçi mağazası, bir tür yapıştırıcı koleksiyonu topladı. Sitede bulunan yapıştırıcı türlerinin sıralaması şunları ihtiva eder: granül yapıştırıcılar, silikon yapıştırıcı, termal yapıştırıcı, ahşap yapıştırıcı, vakumlu yapıştırıcı, ev tipi yapıştırıcılar, koli bandı, damla yapıştırıcı, 123 yapıştırıcı ve çift taraflı yapıştırıcı. Bu ürünleri online olarak satın almak için Sazokar internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Metalik yapıştırıcı nedir?

Kırık metal yüzeylerin derhal tamiri için ilk yapılması ihtiyaç duyulan metal yapıştırıcı kullanmaktır. Metal yüzeyleri birbirine yapıştıran değişik yapıştırıcı türleri vardır, metale uygun yapıştırıcılar içinde epoksi, poliüretan ve süper yapıştırıcıyı sayabiliriz.

Geniş yüzeyler için hangi metal yapıştırıcı uygundur?

Demir çitler benzer biçimde daha büyük parçaları birleştirmek yada bir çim biçme makinesini onarmak için iki parçayı birbirine kaynaklamak yerine, gözeneksiz malzemeler de dahil olmak suretiyle tüm yüzeyleri birleştirmek için süper yapıştırıcı kullanabilirsiniz.Source bağlantı