Metal üstüne akrilik boya – Metal üstüne akrilik boya kullanabilir misiniz?


Bu gönderi bağlı müessese linkleri içerebilir. Onlar vasıtasıyla meydana getirilen satın alımlardan size hiç bir ek ücret ödemeden minik bir komisyon alabiliriz.

Fazlaca yönlü ve muhtelif yüzeylere uygulanabilen bir boya arıyorsanız, akrilik boya mükemmeldir. Akrilik boya uygulamadan ilkin hazırlık gerektiren birkaç yüzey olabilir. Bu, boyanın yüzeye muntazam bir halde yapışmasını sağlamak içindir, sadece metal üstünde akrilik boya kullanabilir misiniz?

Metal üstüne akrilik boya kullanılabilir mi?

Evet, metal üstüne akrilik boya yapmak mümkündür, sadece ilkin birazcık hazırlık gerektirir. Metal üstünde akrilik boya kullanmak mevzubahis olduğunda, muhtelif coşku verici projeleri kolayca tamamlayabilirsiniz. Metal üstüne akrilik boya ile yapabileceğiniz birtakım proje örnekleri:

  • masalar
  • dolaplar
  • masalar ve raflar
  • Bahçe mobilyası
  • Garaj kapıları dahil kapılar
  • çitler ve korkuluklar
  • karyola direği
  • sandalyeler
  • kapı tokmakları ve öteki kol türleri

Metal üstüne akrilik boyama rehberiniz

Yüzeyinizi hazırlayın

Pek oldukca şeyde olduğu şeklinde, boyamak dilediğiniz metal yüzeyin de boyamaya başlamadan ilkin hazırlanması icap eder. Ilkin boyamak vazgeçtiğiniz armatürleri çıkarın. Ek olarak bu öğelere ve boyamak vazgeçtiğiniz öteki alanlara yahut kenarlara birazcık maskeleme bandı uygulayabilirsiniz.

Metal boyaların taşlanması

Peşinden, birtakım koruyucu eldivenler giyinin ve pası ve eski boyayı çıkarın. Alanı silerek paklayın ve arkasından alana birazcık ince zımpara kağıdı ve tel fırça alın. Yeniden silerek paklayın ve yüzeyi birazcık sabunlu suyla sudan geçirin. Yüzeyi pürüzsüz hale getirmek için yüzeyi yine zımparalayın. Tozu nemli bir bezle silin ve kurumaya bırakın.

Düzgüsel bir bez yerine alkollü mendil kullanmak daha müessir bir temizleme yöntemi olabilir.

Astar uygulanması

Bu adım için, çalışacak bir astar seçmeniz icap eder. akrilik boya ve metallerde kullanılmak suretiyle tasarlanmıştır. Astarı alın ve iki kat uygulayın, ikinci katı uygulamadan ilkin ilk katın kurumasını bekleyin. Metaller oksidasyon dönemi tarafınca saldırıya uğradığından, iki kat astar en iyisidir.

Metal zaman içinde korozyona ve maruz kalmaya karşı korunur. Ek olarak astar, boyanın metal yüzeye yapışmasını sağlar. Astar tamamen kuruyana kadar boyanızı uygulamayın.

Akrilik boya ile metal boya

Metal üstüne akrilik boyama ve boyanızı mühürleme

Dış mekanda olacak eşyalara boya uyguluyorsanız, dış mekan akrilik boya kullanma seçeneğiniz vardır. Eşyalarınızı iki kat boya ile boyayın ve ikinci katı uygulamadan ilkin ilk katın kurumasını bekleyin.

Değişik renklerle de boyayabilir, yukarıdaki adımların aynısını uygulayabilir ve ilk kat yahut boyanızın kurumasını bekleyebilirsiniz. Öğenizi kullanmadan ilkin muntazam bir halde kuruması için 48 saat daha bekleyin. Akrilik dış cephe boyası aslına bakarsanız bu özelliklere haiz olduğundan mastik kullanmanıza gerek kalmamıştır.

Daima orada olacak bir öğeyi cilalamak mı? Bir tek metal üstünde bayağı akrilik boya kullanın. Gerekirse devamlı bir akrilik sprey kapatıcı kullanabilirsiniz.

Metal üzeri akrilik boya

sorular ve cevaplar

Metal için en dayanıklı akrilik boya nelerdir?

En iyi ürün Rust-Oleum High-Performance’dır. Emaye sprey boya. Bu dayanıklı boya ivedi kurumuş olduğu, paslanmayı önlediği ve muhteşem örtücülük sağlamış olduğu için ticari kullanımda kullanılmaktadır.

Metal yüzeyleri boyamak için fırça kullanabilir misiniz?

Akrilik boyayı metal yüzeylere yürütmek için fırça yahut rulo kullanabilirsiniz. Metal yüzeyler için hususi olarak üretilmiş sprey boya da kullanabilirsiniz. Rust-Oleum ve ötekiler şeklinde birtakım boya markalarının tümü, muhtelif parlaklık seviyeleri ve renklerde gelen son kat spreylere haizdir. Püskürtme esnasında ortalama yedi ince kat uygulayın ve her katı uygulamadan ilkin boyanın iyice kurumasını bekleyin.

Akrilik boya metal üstünde su geçirmez mi?

Akrilik boyalar uzun ömürlüdür, sadece ürününüzün korunmasını sağlamak için bir kat vernik yahut sızdırmazlık maddesi uygulamanız önerilir.

Metal üzerine akrilik boya kullanılabilir mi?Source bağlantı

Bunları da sevebilirsiniz