Merdivenlerinizi iyi mi yenileyebilirsiniz | bloga

Eğer senin Merdiven birazcık cansız yada artık keyifli görünmüyorsa, niçin onu hakikaten görkemli ve mevcut zevklerinize ve estetiğinize daha uygun bir şeye dönüştürmeyesiniz?

Merdiven Tadilat, istediğiniz stili elde etmenin mükemmel bir yoludur ve bitkin görünen bir merdiveni süslemenin sayısız yolu vardır; Bir kat boya benzer biçimde kolay değişikliklerden tamamen baştan yaratmaya kadar, olasılıklar hakikaten sonsuzdur.

Bir çok evde olduğu benzer biçimde, bir merdiven anında izahat yapma potansiyeline haizdir. Bir çok durumda, siz ve misafirleriniz evinize girdiklerinde gördükleri ilk şeylerden biridir, bundan dolayı bu alandan en iyi şekilde yararlanmak mantıklıdır.

İşten ilkin

Öteki ev yenileme projelerinde yaptığınız benzer biçimde planlamaya fazladan süre ayırarak esin alın ve kapsamlı araştırma yapın. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun ve yapmak istediğiniz değişikliklerin lojistiğini düşünün. Prosedürün süresini dikkatlice ve gerçekçi bir halde tahmin edin ve oluşan tüm maliyetleri tahmin edin.

Sarmal merdivenlerden faydalanıp yararlanamayacağınızı mı merak ediyorsunuz?

Bu basamaklar bir yanda daha dardır ve sahanlığa gerek kalmadan bir merdivenin yönünü değiştirebilir. Bu seçimi düşünürken, ihtiyacınız olan şeylerin süre içinde iyi mi değişebileceğini ve değişikliklerin sizi kısa, orta ve uzun solukta iyi mi etkileyebileceğini düşünün.

Hangi biçim yada işlevi istiyorsunuz?

Estetiği düşünmek için süre ayırın ve stiller Onlar tercih eder. Değişikliklerin mevcut zevklerinize uyup uymadığını düşünün. Düşünülmesi ihtiyaç duyulan bir öteki mühim alan, mevcut ışık miktarı, iyi ve zayıf aydınlatılmış alanlarda yenilemenin iyi mi görüneceğidir.

Kafi alanınız var mı?

Alan yönetimi, planlama sürecinin büyük bir parçasıdır ve hususi ilgi ve dikkat gerektiren eleştiri bir alandır. Ne kadar alan çalışmak zorunda olduğunuza ve alanın istediğiniz değişikliklere izin verip vermediğine bağlıdır.

Temalara ve renklere karar verin

Renk seçeneklerini, dokuları, kaplamaları ve benimsemek istediğiniz tüm temaları keşfetmek iyi bir fikirdir. Merdiven yenilemenin araştırma ve planlama aşaması, proje için oldukca keyifli. Hayallerinizdeki merdiveni tasarım etmek için yalnız bir tutam vizyon ve birazcık hayal gücü yeterlidir.

Merdivenin hangi belirli unsurlarını güncellemek istersiniz?

Tırabzanları değişiklik yapmak yada adımları tekrardan yapmak isteyebilirsiniz. Değişiklik yapmak yada kurtarmak istediğiniz ana bileşenlere karar verdikten sonrasında, alışverişe başlamanın ve işi bitirmek için gerekseme duyacağınız lüzumlu malzemeleri ve araçları satın almanın tam zamanı.

Yenilemeniz için doğru vasıta ve malzemeleri öğrenin

Merdiven tadilatınız için doğru malzemelere haiz olduğunuzdan güvenli olmak için bilmenizde fayda olan bazı jargonlar vardır. Bu, aşağıdaki benzer biçimde terimleri ihtiva eder:

  • iğler – Tırabzanları tutan dikey direkleri tanımlamak için kullanılan ortak terim
  • yükselticiler – Gerçek adımların kendileri
  • Yeni iletiler – Korkuluk yada tırabzanın ucundaki yapısal bir eleman

Bir DIY merdiven tadilatına başlamadan ilkin, doğru ölçümler yapmak ve tırabzanınızın ve taban rayınızın uzunluğunu not edin. Bunu yapmak için, merdiveninizin üstündeki ve altındaki direkler arasındaki mesafeyi ölçmeniz yeterlidir. Yükselticileri ve basamakları kendiniz tekrardan şekillendirirken, alanın hazır ve temiz olduğundan güvenli olmak için tüm eski halıyı ve altlığı kaldırmanız ve kalıntıları fırçayla temizlemeniz önemlidir.

Başka bir seçenek de, süratli ve verimli bir halde tamamlanabilecek oldukça kolay bir vazife olabilen merdiven millerini değiştirmektir. Eski milleri çıkarmanız ve yenileriyle değiştirmeniz ve/yada aşınmış yada modası geçmiş görünüyorsa tırabzanı değiştirmeniz gerekecektir.

Ferah ve çağdaş bir görünüm elde etmek için bir kat boya kısa sürede harikalar yaratabilir.

Daha büyük etkiye haiz ufak değişimler

Duyarlı, daha kolay değişikliklerin de büyük bir tesiri olabilir. Merdiven korkuluğunuzun kaplamasını saten kaplamadan daha çağdaş mat kaplamaya değiştirebilirsiniz. Merdivenleriniz ahşaptan yapılmışsa, kaplamayı tamamen dönüştürmek yada yenilemek için ahşap boyası, mühürleyici yada cila benzer biçimde kolay ürünleri kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, merdiven metal ise, yepyeni görünmesini sağlamak için tekrardan boyayabilir yada cilalayabilirsiniz.

Tecrübe etmek istediğiniz yoldam yada bitiş ne olursa olsun, eğlendiğinizden güvenli olun ve yaratıcılığınızın çılgına dönmesine izin verin. Tamamen taahhütte bulunmadan ilkin değişik merdiven yenileme fikirlerini araştırmak önemlidir.

özgür sezmek bizlere Ulaşın Bir merdiven yenileme projesine başlamadan ilkin. Hangi ürünleri satın almanız gerektiği mevzusunda size tavsiyelerde bulunmaktan ve kusursuz bir finişe iyi mi ulaşacağınız mevzusunda size destek ipuçları vermekten mutluluk duyuyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz