MDF ve beyaz sabun en iyi üreticilerini inceleyin ve karşılaştırın


Günümüzde MDF levhalar ahşap ürün ve aksesuarlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok evde, ofiste ve endüstriyel ortamda MDF panellerden yapılma cihazlar ve yapılar bulabilirsiniz. Genel hatlarıyla MDF, ahşaba müsait ve müsait fiyatlı bir alternatiftir (birtakım kişiler MDF ahşap kavramını yanlış kullanır). MDF levhalar değişik renk ve desenlerde üretilmektedir. Son dönemde fanatik kitlesi kazanan ve alıcıların beğenisini kazanan renklerden biri de sabun beyazı. Sabun beyazı MDF levhalar değişik markalar tarafınca üretilmektedir. Bu yazımızda sabun beyazı MDF’nin özelliklerini inceleyeceğiz ve İran’daki iki büyük üreticiyi karşılaştıracağız.


Sabunlu Beyaz MDF Nelerdir?

Sabun beyazı MDF levha aslen sabunlu beyaz bir renge haiz olan melamin tabakasıyla kaplanmış bir MDF tabakasıdır. Bu tip levhalar mat kaplamaya haizdir ve parlak tipi yapılmamıştır. İki altın araç-gereç olan melamin ve formaldehitin muayyen bir tazyik altında birleştirilmesiyle melamin adında olan sert bir plastik araç-gereç elde edilir. Ortaya çıkan melamin kaplama, preslenmiş MDF ve melamin MDF levhalar üstüne üretilir. Bu ürün değişik renk, desen, boyut ve kalınlıklarda üretilebilmekte olup bunlardan biri sabunlu beyazdır. Bu melamin levhalar, dayanıklılıklarını ve uzun ömürlerini çoğaltmak için UV ışınlarına dayanıklı malzemelerle kaplanabilir. Melamin MDF mat ve parlak olarak üretilmektedir. Melamin MDF’nin birtakım avantajları şunlardır:

  • uzun vadeli: Melamin fazlaca dayanıklı, çizilmez, su geçirmez, kir tutmaz ve rahat temizlenebilir bir üründür.
  • müsait cinsiyet: Melamin muhtelif dokularda, tasarımlarda ve liflerde üretilir.
  • Müsait fiyatlı: Melamin kağıt, ahşaba iyi bir alternatif olan yüksek kaliteli, müsait fiyatlı bir üründür.

Melamin MDF levhalar, dayanıklılığı, suya ve neme karşı yüksek direnci sebebiyle çoğu zaman mutfak ve banyo dolaplarında kullanılmaktadır. Ek olarak melamin levhalar, raf ve tezgah yapımında, büro mobilyalarında vb.

Beyaz sabunlu MDF levha ölçüleri

Bir MDF levha satın almak için boyutları fazlaca önemlidir. Projeye ve yapmış olduğunuz işe gore doğru ebatta MDF levha seçmelisiniz. Sacın boyutları da fiyatında müessir olabilir. Ek olarak, sac boyutlarının doğru bilinmesi MDF israfını önleyebilir. MD beyaz sabun tahtasının boyutu ve boyutları, üreticinin markasına bağlıdır. MDF levhaların üretiminde çoğu zaman değişik markalar standart ölçülere bağlı kalmaktadır. Beyaz ve sabun MDF tabakalarının bir çok 1,83 x 3,66 fit boyutlarında yapılır. Sadece birtakım markalar 2.10 x 3.66 ebatlarında MDF levhalar da üretmektedir; Bu yüzden, MDF levhaları satın almadan ilkin ürünün tam boyutunu öğrenmek daha iyidir.

Arın Sina sabunu beyaz MDF sabunu, Arta ve Temiz Chob’un karşılaştırılması

Arin Sina Fabrikası, İran’daki en eski ve en büyük MDF ve öteki ağaç ürünleri üreticilerinden biridir. Erin Sina Sabun Beyaz MDF Levha 1.83″ x 3.66″ ebatlarında üretilmektedir. Bu ürün fazlaca kaliteli. Erin Sina sabun beyazı MDF levhalar basınca, darbeye ve neme karşı çok dayanıklıdır. Ek olarak, bu markanın MDF levhaları iyi bir gerilme kalitesine haizdir. Değişik nakliye maliyetleri sebebiyle Erin Sina sabun beyaz MDF levha fiyatının değişik ilçelerde değişik olabileceğine dikkat edilmelidir. Arin Sina’dan ham MDF, lamine çeşitlerine gore fazlaca daha ucuzdur.

Arta Endüstri Grubu 1359 senesinde Erdebil şehrinde faaliyetine adım atmıştır. Arta Endüstri Grubu’nun üretim faaliyetlerine gore 2008 senesinde “Arta Pan” şirketini kurarak büyümüştür. Bu firma, ham MDF ve HDF levhalar, MDF ve HDF levhalar ve sunta üretimi yapmaktadır. Bu fabrikanın üretim hatları, son olarak makine ve teknolojileri kullanarak yüksek kaliteli mamüller üretmekte ve pazarlamaktadır. Sabun beyazı MDF levhanın boyutları standarttı ve tıpkı Erta levhaları benzer biçimde 1,83″ x 3,66″ olarak satıldı. Dayanıklılık ve sağlamlık için lüzumlu nitelik ve standartlar açısından Erta Kağıtları doğru seviyededir. Arta Soapy’nin beyaz MDF levhaları nitelik açısından Erin Sina markasının levhaları ile aynı seviyededir. Erta markalı levhaların birtakım ağaç malzemeleri satan mağazalarda daha yüksek fiyatlara satılabileceği unutulmamalıdır. Satın almadan ilkin bu mamüllerin fiyatı hakkındaki lüzumlu araştırmayı yapmak en doğrusudur.

Temiz Chop Endüstri Grubu, 1374 senesinde Huzistan Eyaletinde kuruldu. Dönemin geçmesi ve etkinlik alanının genişlemesi ile bugün bu endüstri grubunun üretim tesisleri Horasan ve Huzistan illerinde etkinlik göstermektedir. Temiz Chub Industrial Group, muhtelif ağaç ürünleri alanında etkinlik göstermeye başladığından beri pazardan büyük bir hisse almayı başarmıştır. Bugün Temiz Khoob üretim hatları, suntaların yanı sıra ham ve lamine MDF’yi piyasaya sunmaktadır. Ahşapsız MDF levhalar değişik renklerde üretilmekte olup MDF beyaz sabun bu markanın en popüler mamüllerinden biridir. Sabun beyazı MDF levha da standart 1.83×3.66 boyutunda yapılır. Ahşap içermeyen MDF levha, nitelik ve basınca, darbeye, sıcaklığa ve neme karşı dayanıklılık açısından piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. Sadece, bu markanın çarşafları önceki iki markadan daha pahalıdır. Genel hatlarıyla her üç markanın ürünleri de müsait seçimlerdir ve her üç markanın da sabunlu beyaz MDF levhalarının katılması öneri edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç çeşit beyaz MDF sabun vardır?

Sabunlu beyaz MDF, yalnızca mat yüzeyde yapılır, başka hiç bir halde yapılmaz.

En iyi İran MDF beyaz sabunu nelerdir?

İran’da elit markalar bu tür MDF tahtaları üretiyor; Arin Sina, Arta, Temiz Chob ve…Source bağlantı