MDF iyi mi su geçirmez | bloga

MDF, kontrplak şeklinde öteki birçok alternatiften nispeten daha ucuz olan mükemmel bir malzemedir. B. Kontrplak. Pürüzsüz ve tutarlı yüzeyi, onu detaylı tasarımların boyanması ve kesilmesi için mükemmel bir yüzey haline getirir.

MDF son aşama oldukça yönlüdür ve mutfak ve banyo mobilyaları ile pencere pervazları dahil olmak suretiyle bir takım değişik amaç için kullanılabilir. Oldukca muntazam bir yapıya haizdir, bu da kesilen kenarların muntazam görünmesi ve parçalanma riskinin azalması anlamına gelir. Bununla beraber, bunun şeklinde yüksek nemli alanlarda kullanıldığında, MDF’nizin su geçirmez ve neme karşı dayanıklı olduğundan güvenli olmanız önemlidir.

Su geçirmez MDF mevcuttur, sadece çoğu zaman standart MDF’den oldukça daha yüksek bir fiyata gelir. MDF’yi kendiniz emprenye etmek daha ucuz bir alternatiftir ve yapılması nispeten kolaydır.

MDF’yi su geçirmez hale getirin

İhtiyacınız olan şey kaliteli bir ahşap kaplama, mühürleyici yada kir – Barrettine Tedavisi, kaba, biçilmiş yada pürüzsüz ahşap için bir ahşap kaplama olduğundan mükemmel bir seçenektir. Ek olarak, su geçirmez bir koruyucu katman eklerken MDF’nin daha çekici görünmesini elde eden çeşitli renklerde de mevcuttur.

Yada, dış mekan MDF’si için yıl süresince daha kapsamlı koruma arıyorsanız, güneş ışığı da dahil olmak suretiyle tüm elementlerden korumayı da güvence eden Sikkens ürün yelpazesini incelemeye kıymet.

İdeal kapatıcınızı bulduğunuzda, birkaç kat uygulayın ve hazırsınız. Bu, mutfaklar, banyolar yada dış kapılar için mükemmel bir seçenektir ve size uzun solukta oldukça fazla süre, para ve onarım tasarrufu elde edecektir.

Bunları da sevebilirsiniz