Manuel delme zımbasının kullanımı nedir ve iyi mi kullanılır?


Manuel vuruşlu zımba uygulaması

Zımba, çeşitli teknik görevleri gerçekleştirmek için ideal ve oldukca kullanışlı bir araçtır. Değişik zımba çeşitleri vardır, ihtiyaca nazaran bunlardan birini seçebilirsiniz. Manuel yol zımbalayıcı, her evde yada işyerinde bulunabilen en oldukca kullanılan zımba türlerinden biridir. Manuel zımbalayıcı kullanmak ve iyi mi kullanılacağı oldukca basittir, bu da bu aletin ana avantajlarından biridir.


El zımbası hafifçe işler için kullanılır; Bunun sebebi, yay kuvvetinin düşük olması ve kullanıcının emek vermesi için fizyolojik güç gerektirmesidir. Uygulama türüne bağlı olarak, bayağı el zımbaları, çekiç el zımbaları, karton el zımbaları, manuel kablo ve telli zımbalar şeklinde değişik el zımbaları vardır.

Çekicin kapağını, kabini ve üstünü bağlamak için manuel bir çekiç zımbalayıcı kullanılır. Bu zımbanın fiyatı öteki türlerine nazaran oldukca daha düşüktür ve ev kullanımı için kullanılmaktadır. Bu zımba ile çalışmak oldukca basittir ve zımbanın koluna basılarak kullanılabilir. Oldukca amaçlı zımba, tabanca zımba, karton zımba, duvar zımbası manuel zımba çeşitleridir.

Zımbalayıcılar, güç kaynaklarına nazaran üç ana kategoriye ayrılır: elektrikli, pnömatik ve manuel zımbalayıcılar.

Manuel zımba iyi mi kullanılır

Manuel zımbalayıcı

Ilkin zımbayı açmanız gerekir, zımbaların bir çok üstten açılır ve açmak için bacakları tutmanız ve arkasından zımbanın üst kısmını çekmeniz gerekir. Zımba deposu arkadan yüklüyse açmak için arkadaki düğmeye basılmalıdır. Bu şekilde iğneyi doğru yere koyabilirsiniz.

Manuel zımbalayıcının kapasitesi elektrikli olandan farklıdır, mesela manuel zımba ile 20 tane kağıdı zımbalayabilirsiniz, sadece elektrikli zımba ile 100 yada daha fazlasını birleştirebilirsiniz.

Manuel delgi zımba bileşenleri

Manuel zımbalayıcı

Zımba odası

Zımbanın iğnesi bu hazneye yada hazneye yerleştirilir ve çoğu zaman zımbanın ucundan kayar.

Vinç

Zımba kolu yukarı itilir ve zımba iğneleri bir yay ile deliğe gönderilir. Bu durumda zımba iğnesi çıkarıldığında yerine başka bir iğne gelir.

Ayar vidası mandalı

Bu kısım, iğnelerin ahşaba yada iş parçasına soktuğu darbe miktarını düzenler.

çarpma kolu

Bu kol bir vurucu görevi görür ve bununla zımba iğnesi ahşaba sokulur. Manüel zımbalayıcıdaki kol, yay basıncı altındadır ve hava zımbalayıcıdaki kol, bir hava kompresöründen gelen basınçlı hava basıncı altındadır.

En iyi zımba zımba markaları

Manuel zımbalayıcı

El aleti üretimi alanında, her biri belirli bir alanda yetenekli olan birkaç marka etkinlik göstermektedir. Ronix, Nova, Bosch, Vaster, Reno, Rapid ve Likota, manuel yol zımbalarının en popüler markalarından bazılarıdır.

Bosch manuel zımbalayıcı

Bosch dünyada o denli meşhur ve tanınan bir marka ki bu markayı duymamış kimse bulamazsınız. Bosch manuel zımba zımbası çelikten yapılmış olup, ergonomik tasarımı ve hafifliği kullanıcıyı çalışırken yormaz.

Ronex manuel zımbalayıcı

Manuel delgi zımbalayıcı üstün kaliteli bir araçtır ve internasyonal GS standartlarına nazaran üretilmiştir. Bu aletin sapı tasarlanırken, uzun soluklu ve devamlı kullanımda kullanıcının el yorgunluğunu önleyen benzersiz özellikler göz önünde bulundurulmuştur. Ronix manuel zımba zımbalayıcının öteki özelliklerinin yanı sıra, zımba iğnesinin kuvvetini ve kuvvetini ayarlama kabiliyetinin yanı sıra zımba kuvvetini ayarlayan bir vidanın varlığından bahsedebiliriz.

İnternetten zımba teli satın al

Manuel zımbalayıcı

Çevrimiçi olarak temel besin ürünleri satın almak, birçok kullanıcı için sıkıntılı bir iştir. Bu problemler içinde bir taraftan online pazarda ürün için en uygun fiyatı bulmak, öteki taraftan ürünün orijinalliğinden güvenilir olamamak yer ediniyor. Sazokar online mağazası, en iyi el işleri ve ürünlerden oluşan bir koleksiyonu bir araya getirdi. Mekanik satış uzmanları, uzman tavsiyesi vererek işletmeniz için doğru aleti seçmenizde size rehberlik etmeye hazırdır. Tüm fiyatlar, kullananların ürünlerini satın alma mevzusunda kendilerini özgür hissetmelerini elde eden rekabetçi bir mekanizmaya haizdir.Source bağlantı