Lola Gazur nedir? Gasur menteşe çeşitleri ve kullanımları


Lola Gazur nedir?

Dolap kapağının sesi huzurunuzu bozmuş olduğu için başınıza gelmiş olabilir. Eğer siz de dolaplarınızın daha azca gürültülü olmasını isteyenlerdenseniz Lola Gazor’dan yardım almalısınız. Menteşenin içinde pompa bulunan gasur menteşe, dolap kapağının ansızın kapanmasını engellediği için bu menteşe tipine Arambad adı da verilmektedir.

Başlangıçta bu menteşe yalnız Avrupa vatanlarında üretiliyordu ve o dönem için eşi olmayan bir aksesuar olarak görülüyordu sadece süre geçtikçe bir çok dolap ve dolap kapağı üreticisi gazlı menteşeyi kendisi üretebilir hale geldi ve bu üreticilerin bir çok bu işe girdi. ağaç piyasasından sanayi ve arazi oldu

Hırdavat üretimi alanında önder ülkelerden kabul edilen Çin, Damar benzer biçimde markaların üretimi ve tedariki ile dünya genelinde üne kavuşmuştur. Günümüzde pek oldukca bağlantı parçası, öteki birçok emtia benzer biçimde Çin’den ithal edilmektedir, sadece bu, ürünlerin kalitesiz olduğu anlamına gelmez, sadece Çin’den ithal edilen menteşeler ile ilgili olarak, ithalatçıların çoğunun artık ürün ithal ettiğini göz önünde bulundurmalısınız. ki, markasını korumanın yanı sıra müşterisini tam anlamıyla doygunluk etmektedir. Bu da ahşap ve dolap endüstrisinin gelişmesine yol açmıştır. Bu menteşelerin çoğunun İran’da muhteşem kalitede üretildiğini ve Avrupa standart örnekleriyle aynı kaliteye haiz bulunduğunu bilmek ilginçtir. İran bu alanda ihracat yapma kabiliyetine bile haizdir.

Dolap sektöründe ve marangozluk sektöründe yaygın olarak kullanılan menteşe çeşitlerinden kabul edilen gazlı menteşeler. Bu menteşe, tek kademeli ve iki kademeli gasur menteşe olmak suretiyle iki tipte satılmaktadır.

Gazlı menteşe kullanmak için, menteşeyi ahşabın içine yerleştirmek için lüzumlu alanı sağlayacak bir cihaza ihtiyacınız vardır; Bu şekilde İran’a bir Gazur hanımını ilk tanıtan kişinin İsmail Gazur olduğu söylenmektedir.

Gasur menteşe çeşitleri ve kullanımları

Gasur menteşe

Gasur menteşelerin değişik çeşitleri vardır ve bunların örnekleri aşağıda verilmiştir.

Aram bandı eklemi

Bu menteşe, kapının yüksek hızda kapanmasını ve yüksek ses çıkarmasını engellemiş olan bir pompaya haizdir.

açılı menteşe

Açısı yardımıyla Köşe Gasur Menteşe sınırı olan alanlara ve Kenji dolaplarına monte edilebilir.

Gasor menteşe basittir

Kolay gaz menteşe, iki cıvatalı ve dört cıvatalı olmak suretiyle iki tipte mevcuttur. Bu menteşenin adından da anlaşılacağı benzer biçimde pompası yoktur ve fiyatı öteki çeşitlere bakılırsa daha düşüktür.

Gasur cam menteşe

Bu eklemin delinmesine gerek kalmamıştır; Bundan dolayı cam kapılar için uygundur.

Cam menteşe iki parçadan oluşmaktadır; Büfe yada dolaba takılan ayak ve öteki kısım yuvarlak olup cama sabitlenmiştir.

Manyetik gaz menteşesi

Tersinir yada ters çevrilebilir olarak da adlandırılan bir gasur manyetik menteşe, ucunda kullanıcının elinin baskısı ile kapıyı açan yada kapatan bir yaya haizdir. Bu menteşe daha oldukca kulpsuz dolaplarda kullanılmaktadır.

Lula Ghazor Klipsi

Menteşeli tip olup, kolay ve kısa sürede açılarak kapak, dolap gövdesinden ayrılabilmektedir. Klipsi Gasor menteşesini açmak için üstüne tıklamanız kafi bundan dolayı bu menteşede vida yok.

Entegre gaz yada menteşe

Mutfak dolabı ankastre ise şu demek oluyor ki dolap kapağı dolap gövdesine tam temas ediyorsa gömme menteşe kullanmalısınız. Kombine gaz menteşesi, orta kısmı dairesel bir deliğe haiz olan iki parçadan oluşur.

Gasur menteşe

Gaz bağlantısındaki ışık

Bu ürün dolabın içini aydınlatmak için kullanılır, emek verme şekli, dolap kapağı açıldığında ışık otomatikman yanar ve kapı kapatıldığında söner.

Sıkça Sorulan Sorular

Gasur menteşe çeşitleri nedir?

Aramband gazlı menteşe, 90 aşama gazlı menteşe, saydam gazlı menteşe, kolay gazlı menteşe, pompalı gazlı menteşe, cam gazlı menteşe, kombine gazlı menteşe, açılı gazlı menteşe, manyetik gazlı menteşe ve yarıklı menteşe bu menteşenin tüm çeşitleridir.

Bu eklem niçin Ghazur olarak adlandırılıyor?

Gazlı menteşe kullanmak için, menteşeyi ahşabın içine yerleştirmek için lüzumlu alanı sağlayacak bir cihaza ihtiyacınız vardır; Bu şekilde İran’a bir Gazur hanımını ilk tanıtan kişinin İsmail Gazur olduğu söylenmektedir.Source bağlantı